Johan on omituista touhua kirkolta

7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pahuus tulee kaikella voimallaan ja kirkon väärät profeetat tässäkin mukana.

Äänestä

Jos suurmoskeija tulee, eroan Ev.lut.srk:sta. Tehkääpä samat ja äänestäkää myös Laura Huhtasaarta pressanvaaleissa. Nämä ovat niitä tekoja joita voimme rauhanomaisesti tehdä ja näyttää samalla mitä mieltä olemme.

Äänestä

todellinen mitä helv- uutinen ???

Äänestä

Tämä on ystävät hyvät sitä ekumeniaa sen oikeassa muodossaan. Nythän on koko ajan puolusteltu ja väitetty sitä kristittyjen seurakuntien yhteydeksi, mutta oikeasti sen tavoite on kaikkien uskontojen yhdistäminen, tämä on aika iso esimerkki siitä. Oikumene on alkuperäinen sana ja se tarkoittaa maailmaa. Tuossa on linkki, jossa kerrotaan asiasta oikeilla sanoilla ja tietämyksellä. http://www.kotipetripaavola.com/ekumeeninen_eksytys.html

Äänestä

kirkko ehtiny puhaltaa miljardien omaisuuden jo itsellee

arkkipiispat nauraa rikkaina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


grebulis kirjoitti:

Mitähän nuo on pössytelleet?????
https://www.suomenuutiset.fi/evankelisluterilaisen-kirkon-rahoittama-yhdistys-valmistelemaan-suurmoskeijahanketta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu