Sateenkaarilipussa eksytyksen henki

Näinononon

Alussa Jumala loi sateenkaaren taivaalle uskollisuudestaan. Nyt tänä lopunaikana piru varasti sateenaarivärit omaan lippuunsa omia tarpeitansa varten, eli näin eksyttääkseen ihmiset uskosta Jeesukseen.
Minua ainakin puisattaa ja pelottaa mennä katsomaankin noita agressiivia ja ärhäköitä ihmisiä. käyvät vielä jonkun kimppuunkin. Ja vielä sateenkaarimessutkin. Siellä ei ole Pyhä Henki läsnä.
Luterilainen kirkko on ajatunut pahoin eksyksiin.

12

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä ole tollo. Ensinnäkään ei ole "lopun aika", ja sateenkaarta ei ole "luotu", vaan se kehittyy sateen ja auringon yhteisvaikutuksesta.

      Kauniina se on kuvien ja maalausten kohteena, sekä erään yhtyeen nimi, ja myös seksuaalisten vähemmistöjen värityksenä. Raamatussa se on Israelin ja Jumalan välinen merkki.

      • Jumala laittoi sateenkaaren merkiksi k a i k i l l e ihmisille, ettei Hän koskaan enää hukuta maailmaa vedenpaisumuksella.


      • oipoi

        Vai silleensä. Aallonpituuksien sironnalla ei sitten olekkaan asian kanssa mitään tekemistä, vaan jumala vain liimailee mielivaltaisesti tarroja taivankanteen.

        Hyvä tietysti että on parantanut tapansa. Kaikenkaikkiaan aika vittumainen hahmo se on kyllä ollutkin.


      • oipoi kirjoitti:

        Vai silleensä. Aallonpituuksien sironnalla ei sitten olekkaan asian kanssa mitään tekemistä, vaan jumala vain liimailee mielivaltaisesti tarroja taivankanteen.

        Hyvä tietysti että on parantanut tapansa. Kaikenkaikkiaan aika vittumainen hahmo se on kyllä ollutkin.

        Jumala käyttää juuri noita sateenkaareen ilmenemisessä :D


      • usko.vainen kirjoitti:

        Jumala laittoi sateenkaaren merkiksi k a i k i l l e ihmisille, ettei Hän koskaan enää hukuta maailmaa vedenpaisumuksella.

        Tollo. Sateenkaari on luonnonilmiö! Aivan kuten sade, tuulet, ja muut.


      • torre12 kirjoitti:

        Tollo. Sateenkaari on luonnonilmiö! Aivan kuten sade, tuulet, ja muut.

        No, terve terve Tollo :D


    • Poiskeskuudesta

      Niin, polvistuako sateenkaaren aikana, miehisen naisen, sateenkaarilipun vai naisellisen miehen eteen..,- vaii eikö polvistuta enää.

    • Voihan se olla helpompi kohdata erilainen ihminen , kun pitää häntä agressiivisena ja ärhäkkänä. Minusta sinun aloitukseksi on agressiivinen ja ärhäkkä.

    • Aloittaja kirjoitti: "Minua ainakin puisattaa ja pelottaa mennä katsomaankin noita agressiivia ja ärhäköitä ihmisiä. käyvät vielä jonkun kimppuunkin."<

      Kyllä täytyy ihmisen arka olla jos Pridea pelkää. Onko muuten jokin asia jota et pelkää? Ongelmana on ollut, että ärhäkät ja aggressiiviset ihmiset käyvät näiden Pride-kulkueiden kimppuun, kuten seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen kimppuun ylipäätään. Etkö ole kuplassasi tätä pannut merkille?

      • Aloittajan ei ole tarkoituskaan puhua totta seksuaalivähemmistöistä.

        :-)


    • HauHauSex

      itse olen uskollinen vain omalle koiralle, yhdyn vain lemmikkiini.

    • A.Urinko

      Uskova kristitty harrastaa kirsikanpoimintaa.Aurinko luo sateenkaaret samoin kuin se on luonnut Jumalatkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7696
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      70
      4270
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3829
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      62
      3687
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      96
      3516
    6. 55
      3153
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      58
      2963
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2528
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      207
      2120
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      50
      1640
    Aihe