Onko 69 vuotias sopiva isyysikä?

ISOISOISÄNI oli tuon ikäinen kun synnyin. Kuka halauaisi viettää ensivuotensa dementikon ja lapsivaimon huomassa?
13156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

69 on asento.

Äänestä

Tuottavuuden kannalta ajateltuna ratkaisu on optimaalinen: lapsella on isä, isoisä ja isoisoisä yhdessä personassa. Se säästää aikaa, vaivaa, rahaa ja tupakkaa.

Äänestä

Minun isoisäni oli 50-vuotias kun synnyin.

Äänestä

Lapset häpeävät nuorempia vanhempiaan teini-iässä saatika isosisoisän ikäistä.

Äänestä
  • Jos mun faija olisi pressa niin ei hävettäis.

    Äänestä

Tämä on taas tätä parempien piirien touhuja. Tavikset hoita järkevasti nämäkin asiat ajallaan.

Äänestä

Nuorin poikani täytti juuri vuoden ja minun isoisäni on 74 vuotias. Isoisääni on vaikea kuvitella lasteni kokoaikaiseksi huoltajaksi ja kasvattajaksi. Puoli päivää kerrallaan jo uuvuttaa hänet vaikka tykkääkin kovin lapsista.

Äänestä

On tässä sekin pointti et kun lapsi alkaa lähennellä 20v ni isän on jo iän myötä kuolo luultavasti korjannut, onko se sitten oikein ?

Äänestä
  • Perittävää kuitenkin jäi joten nou huolta.

    Äänestä

Arkialtri Arvo Ylppö oli aika iäkäs isä. Eikä ollut vikaa kumassakaan päässä, että pyrkikää siihen vaan.
Sitäpaitsi asia ei meille kuulu kuka saa lapsia ja koska.

On paljon asioita jotka pitäisi kuulua meille, mutta jostaan syystä niitä ei ymärretä tai ei välitetä. Esimerkkinä vain kansalisomaisuutemme ryöstö. Suraavaksi on varmaankin eläkevarat listalla. Nyt viedään soterahoja, vr, liikenne, kaivannaisteollisuus janiin..

Lukekaa vaikka "näin Suomea viedään) siinä pientä valotusta touhusta tästä mm. "antautumissopimuksesta"

Äänestä

eikö tuuo niinistö sakkosale tupakoi myös? paljon ikää

mikä on kehva riski??

Äänestä

turhaan lapsukainen mietit tuollaisia. keskity leikkimiseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kysynpähän.vaan kirjoitti:

ISOISOISÄNI oli tuon ikäinen kun synnyin. Kuka halauaisi viettää ensivuotensa dementikon ja lapsivaimon huomassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu