Toimittaja: miksei Tuntemattomassa naisia rintamal

Itse ihmettelin, missä somalipataljoona ja se afrikan koodaribussi?

Koska maailmahan on pieni kylä, ei historialla niin merkitystä.

Sepä oli hienoin hetki tuntemattomassa, kun Rokka tilasi pakolaaislapselta, mahmoud 49v, kultaisen iphonen ja tilasi koko korsulle pizzat pizzaonlinesta!
21218
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kyllä niitä tummia näyttelijöitä yritettiin kuvata elokuvassa,mutta ei niitä näkyny yökuvauksissa ja talvimaisemassa ne näky liian hyvin viholliselle.

1Äänestä

Hai luti miss sie tarvit hyvvää pizzan paistajaa. Täs siul ois. Miul on akka ja lapset pakolais keskuksessa. Älä sie äijä luule et minä alan sinun huonoa puuroasi syömään kun taikaseinästä saa hilloa! Veeruska, siehät oot supuolensa vaihtanut mies!

1Äänestä
  • Nykymenon perusteella Antti Rokan olisi kuulunut olla somali ja Koskelan Touko Aalto.

    1Äänestä

Hurrit muutti mielensä mukaan Suomen historiaa ja nyt feministit pyrkivät siihen, milloin on vainaja joka on llöytynyt kaivauksissa soturiprinsessa (ilman minkäänlaisia merkkejä luurangossa mistään fyysisestä), milloin viikinkien vaatteissa on ollut Allahia (muuta kuin tutkijan mielikuvituksessa ja Ali sängyssä).

1Äänestä
  • "Hullujen.huvipursi" :D

    1Äänestä

Suvakki-YLEn aivokääpiöt femakkotoimittajat eivät tajua että Tuntematon sotilas perustuu tositapahtumiin kuten mm. siihen, että miehet pakotettiin rintamalle, mutta naisia ei. Miksi noiden aivokääpiöfemakkojen pitää aina yrittää vääntää totuus joksikin muuksi kuin mitä se on? Miksi verovaroilla ylläpidettävä media saa olla oksettavien syöpäläisten pesä, mistä aivotonta mätää pursutetaan kansan niskaan joka päivä.

1Äänestä
  • Ylen täytyy saada verovaroja, koska vapailla markkinoilla se ei menestyisi päivääkään

    1Äänestä

  • Elokuva Tuntemattomasta sotilaasta perustuu kaunokirjalliseen romaaniin eikä historiankirjaan. Elokuva ei ole dokumentti vaikka joillekin tämä asia on hämärtynyt.

    1Äänestä

  • Viihde_elokuva kirjoitti:

    Elokuva Tuntemattomasta sotilaasta perustuu kaunokirjalliseen romaaniin eikä historiankirjaan. Elokuva ei ole dokumentti vaikka joillekin tämä asia on hämärtynyt.

    Romaani perustuu totuuteen sodasta, missä miehet taistelivat rintamalla, eivätkä naiset. Sotaromaani pitäytyy faktoissa sodan perusasioista ja sodan kulusta Vihteellinen puoli tulee fiktiivisistä henkilokuvista, minkä vuoksi kyse ei tietenkään ole dokumentista. Oletko joku Suvakki-YLEn aivopesun uhri, kun totuus sodasta ja romaanin olennaisimmasta fakta sisällöstä ei mene jakeluun?

    1Äänestä

Ehkä niille pitää tehdä oma elokuva tuntematon sotakarkuri.

1Äänestä
  • Tai 30000 tuntematonta sotakarkuria olisi vielä vetävämpi.

    1Äänestä

Niin oliko kyse tästä YLEN toimittajasta Jenni-Maarit Koposesta? Jonka asenne ainakin tässä nimenomaisessa kohdassa on lähinnä ärsyttävä ja taas sitä iänikuista feminismiä korostava.

Ylen on mennyt oudoksi tämä historiattomuus feministien ajatusmaailmassa. Filmatisointihan oli kuitenkin Linnan romaanin mukainen, ja ohjaajan näkemys tuonaikaisista tapahtumista.

Miksi feministien pitää olla tyrkyllä joka paikkaan tyyliin "kyllä ne naisetkin"? Tosin Koposen kasvoilla häivähti epävarmuutta kysymyksensä oikeutuksesta, vai tulkitsinko väärin?

Noh, feminismi nykyisessä, tavallisen naisen näkökulmasta katsottuna kiusallisessa muodossaan on sitten historiaa, kun päästään tiettyjen piirien ajamaan NWOiin. Otaksun, että toimittajakin kuuluu niihin piireihin.

1Äänestä
  • Koposelta tosiaan katse jäätyi, kun Aku Nano Nano Louhimies räpytteli silmiään tämän typerän kysymyksen edessä. Seuraava Ylen toimittaja varmaan utelee siitä puuttuvasta neeekerrristä. Mutta jos asiasta keskustellaan niin sen verran toimittajakin voi tehdä taustatyötä ja kunnioittaa tekijöitä ettei kysele vajaamielisyyksiään.

    1Äänestä

Tuosta tämänaamuisesta luonto-ohjelmasta voisi femakot tehdä myös jonkunnäköisen miituu kampanjan.Nais selostaja sanoi teeri-urosten olevan eläinkunnan machoja ja heillä on useita naaraita.Aivan selvästi uros-teeret ovat ahdistelijoita sillä onhan naaras-teerelläkin ihmisoikeudet vai mitä viherpunikit.

1Äänestä

Seuraavan tuntemattoman tekee lesbofemakko vuonna 2021. Koskela ja "Jorma" Kariluoto ovat naisia. Siinä on homoprikaati ja kenttämullah, lotat on järkiään lesboja jotka siskoilevat venäläisten naissotilaiden kanssa kauheissa lähitaisteluissa. Sotilaskarkurit ovat sotaa vastustavia mielenosoittajia. Lopussa näynomaisessa kohtauksessa Suuri Somali saapuu kurpitsavankkureilla tuomaan Rauhan. Se kuvataan Puntmaassa ja maksaa miljardin.

1Äänestä

seuraavaan tntemattomaan roosa meriläinen ketsuppipullonsa kanssa saunaan, pari lesboa taistelee venäläisiä naissotilaita vastaan hidastetuissa kuvissa ja lopussa tulee irakilainen joka marssii kuvassession keskellä ja vaatii kuvaajalta money money give me my money.

1Äänestä

Olisi ollut hieno ele, jos olisivat puhjetöinä veistelleet kaarnalaivoja.

1Äänestä

Sitä odotellessa, kun Transut, homot, matut, sukupuolenvaihdosmiehet ja muut taistelevat uusimmassa tuntemattomassa rintamalla ja miehet vääntää talkkunaa lottina

1Äänestä

Niimpä. Missä olivat kultamunat kun isänmaata piti puolustaa? Mitäs suvakki tähän?

2Äänestä
  • Turha vaieta naisten töistä! Sota-aikana naiset joutuivat metsätöihin, yksi motti oli hakattava halkoja joka ämmän, joka ikänsä ja kuntonsa puolesta siihen pystyi. Lämmityspuuta tarvittiin. Ei ollut silloin maalämmitystä eikä tuulivoimaa käytässä, atomivoimaloista tai kaasuputkista ei tiedetty mitään!
    Akat ne mottinsa hakkas, jollakin apuna vanha pappa tai alaikäinen poika, jollakin pimeästi apuna käpykaartimies.

    2Äänestä

  • Voi hirveetä, että ihan metsätöihin. Veikkaan että aika moni sen ajan nainen on raskasta työtä tehnyt koko ikänsä, poislukien nämä ruotsinkieliset herrantertut joiden jälkeläiset nyt itkee eduskunnassakin turvapaikkaturisteista. Tehtaissa naiset on ollut teollistumisesta lähtien ja metsätöissäkin mikäli ukko oli kuollut.

    2Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TasoAlhaalla kirjoitti:

Itse ihmettelin, missä somalipataljoona ja se afrikan koodaribussi?

Koska maailmahan on pieni kylä, ei historialla niin merkitystä.

Sepä oli hienoin hetki tuntemattomassa, kun Rokka tilasi pakolaaislapselta, mahmoud 49v, kultaisen iphonen ja tilasi koko korsulle pizzat pizzaonlinesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu