Mitä hyvää Somaliasta on tullut?

Edellinen vastaava kysely taisi hävitä kuin pieru Afrikkaan.
Siispä uusi kysely pystyyn:

Mitä hyvää Somaliasta on tullut?

-----
6124
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Erittäin hyviä työllistäjiä Suomen sosiaalihuollolle, Poliisille ym. virastoille. Että silleen.

1Äänestä

Ei Turustakaan ikinä ole tullut mitään hyvää.

Äänestä
  • Ei niin, mutta eihän se Suomeen kuulukaan. Ei siellä edes puhuta suomea.

    Äänestä

Khatti.

Äänestä

Puntin maa oli aikoinaan muinaisille Egyptiläisille tärkeä alue, josta saatii kultaa, norsunluuta ja eebenpuuta. Tuo Puntin maa oli todennäköisesti juuri nykyisen Somalian alueella, joten ainakin se joskus on ollut tärkeä alue.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kysely1 kirjoitti:

Edellinen vastaava kysely taisi hävitä kuin pieru Afrikkaan.
Siispä uusi kysely pystyyn:

Mitä hyvää Somaliasta on tullut?

-----

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu