Onko Ilja Janitskin ehdokkaana presidentiksi?

Yhdessä välissä uhottiin että on jo 10000 kannattajakorttia kerätty. Taisi olla pelkkää paskapuhetta. Tuskin sai edes tuhattakaan korttia kerättyä. Surkea esitys.
18146
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei ole menossa presidentiksi mutta linnaan nyt kumminkin

2Äänestä
  • Tarkoitat varmaan vankilaa. Tuskin on kutsua linnanjuhliin kuitenkaan saanut.

    2Äänestä

Eikös sen Venäjän pitänyt vaikuttaa siihen presidentti juttuun. Katotaan nyt pystyykö vaikuttamaan...

1Äänestä

Johan se vaaliasiahörhö Tiina Keskinkertainen ilmoitti ettei kannattajakorttien määrällä ole merkitystä kun vaaleja ei kuulemma tule. Sitä samaa tyhjänpäiväistä vastarintaskeidaa sinnetänne vääntänyt vuosikausia, mistään ei ole tullut mitään ja vuosikausia vanhoja juttuja vaan itkee ja vollottaa edelleen. Toinen Ilje-fani Tiina Sairassvääns ihmetteli miksei Ilje ollut mukana ekassa pressaehdokkaiden vaalitentissä. Buhahhaa.. Kun ei Ilje edes ole ehdokas vielä, muutama tuhat kannattajakorttia on vasta saatu kasaan, muttei nää Suomen kehitysmaalaiset isäm_maalliset sitäkään näköjään tajua. Keskenään ne vaan sekoilevat, mutta ajankuluks niitä on hauska seurata. Tohon sakkiin kuuluu niin laposta, raiskauksista, väkivallasta, petoksista, huumeista ym ym rikoksista epäiltyjä ja tuomittuja. On siinä meillä pressaehdokkaan kannattajakunta.

2Äänestä
  • Selityksiä kyllä riittää miksi ei ole kortit kasassa. Vainoa kuulemma jne. Totuutta ei pystytä myöntämään. Tuo Tiina mikälienee on kyllä munannut itsensä täydellisesti lähtemällä mukaan tälläiseen pelleilyyn. On kyllä täysiä urpoja kameroittensa kanssa. Vieläkö ne jaksaa tuota pelleilyä? No eipä noita enä montaa jäljellä ole. Suurinosa kyllästynyt kun huomanneet että asiat ei johda yhtään mihinkään vaikka videoita lataisi päivittäin internetteihin. Puheet on kyllä suuria näillä mutta paskaahan se kaikki on.

    1Äänestä

Noita kannattajakortteja ilmoitettiin olevan "yli 10.000 kappaletta" jo viime huhtikuullä. Nyt pari päivää sitten Janitskin itse sanoi että ei ole mitään tietoa paljonko niitä on. Ei ole kuulemma Lieksassa ehditty laskea, on useita pinoja eikä kukaan tiedä.

SE-keräyksen korttikasakin on jossain, kukaan siitäkään tiedä.

Syyksi sanoi oman sairastelunsa. No, periaatteessa niin, syöpä on kova juttu. Mutta omia sukulaisia ja Tiina Keskimäki ja useita vapaaehtoisia Mari ja Marco jne. on koko ajan ollut mukana,

Kyllä jonkun pikkasen terveemmän heistä olisi pitänyt kyetä laskemaan tällaiset korttipinot. Tämä kaikkineen on niin typerän näköistä slarvailua ulospäin, että lopettaa vaan koko touhun ihan tykkänäsnsä nyt.

Taas Marco touhuaa videolla, että mennään jonnekin torilel keräämään kortteja Iljalle. Vaikka ei vanhojakaan osata tai ehditä laskea.

Tämä porukka ei tule koskaan saamaan mitään asiaa loppuun saakka viedyksi. Ei näköjään kiinnostakaan saada. Kaikki SE-porukan johtohahmot elävät sosiaaliavulla, kukaan noista ei ole töissä, eikä mitään vastuuntuntoa töitten valmiiksi tekemisestä kenelläkään.

2Äänestä
  • Marcun kannattaa liimata mv-lippis päähänsä kun ens kerralla lähtee miekkaroimaan ja töttöröimään. Ja vois sen turpansakin liimata samalla kiinni kun sieltä ei tule kuin sitä yhtä ja samaa skeidaa.

    1Äänestä

  • Eipä noita enää montaa kai noissa Se porukoissa edes pyöri? Tajusivat kai tyhmimmät ja sitkeimmätkin viimein että ei tuo touhu ole edennyt yli vuoteen yhtään mihinkään eikä etene ja sen millainen paskanpuhuja tuo marco on. Noloa tosin kun on itsensä mennyt munaamaan, kyllä varmasti jälkeenpäin hävettää tuo pelleily.

    Äänestä

Piikitellä osaavat.

Äänestä

Jos ja kun Ilja ei pääse edes ehdokkaaksi, niin mistä nämä harhaiset suvakki-idiootit sitten jauhavat? Kun ei ne mielikuvitusryssät nyt vaikuttanutkaan oikeasti mihinkään?

1Äänestä
  • Meinaatko että vaan suvakit eivät uskoneet Iljan pääsevän ehdokkaaksi? Jokainen jolla vähänkin järkeä on tietänyt sen kokoajan. Vain kaikkein typerimmät ja sokeat aivopestyt mv/se-aktivistit niin luulivat ja jotkut hulluimmat ehkä vieläkin tuota unelmaa yrittävät ylläpitää.

    2Äänestä

  • Tuo suvakki sanan käyttö on jo niin kulunutta. Ei tarvitse olla suvakki tajutakseen että näitä mvlehtiä ja seporukoita pitää aivan kaikki täysinä pelleinä. Avaa sinäkin silmäsi jo niin tajuat miteen naurettavaa tuo touhu todellisuudessa on.

    2Äänestä

  • Ai puudeli jonka vaimo tienaa 5-kertaa enemmän kuin itse pressa?

    Äänestä

  • lelupressa kirjoitti:

    Ai puudeli jonka vaimo tienaa 5-kertaa enemmän kuin itse pressa?

    Sauli vetää 10 500 € puhtaana käteen kuussa, vaikka on jo kahdesti kieltänyt itseensä kohdistuneen palkkionkorotuksen toteutumisen.

    Eikö sitä paitsi ole mukavaa, että Jennillä on varaa maksaa itse edustusmekkonsa ja laukkunsa, ettei veronmaksajien tarvitse?

    Äänestä

Iljushka ja SE keskittyvät jo uusiin vaaleihin, nyt kun Katalonia.Ensin ja tämä Suomi-projekti kuivuivat kokoon.

Onhan kohta kolme merkittävää paikkaa auki: USA, Venäjä ja P-Korea. Siis miksi tyytyä pelkkään Suomeen...? Ambitioita vähän, hyvät hönöt :D

Siitä vaan valitsemaan, uusi uljas NWO :D

Äänestä

Johan ne on nyt rekisteröineet SEn rinnalle uuden SKEnen. Johtohahmoina vanhat SEn aktivistit, mukana muunmuassa myös ruudinkeksijä syyläjari, jonka kuuluisia kommentteja emme unohda koskaan "Ilman sananvapautta emme turanniassa.. elämme turanniassa.. joo kyllä.. joo toi on upee.. jeesus ilja!"
Eli sitten vaan marsufanit kortteja uudelleen keräämään alkaen alusta nollapisteestä. 😂

Äänestä

Ohessa tämän presidenttiehdokkaaksi halajavan Iljan julkinen FB-päivitys kesältä 2016 siitä mitä hän ajattelee työttömistä ja köyhistä:

"Olen sitä mieltä, että jos ihmisellä ei ole itsellä varaa maksaa ruokaa ja asumistansa niin he ovat kuonaa. Poisuljettuna sairaat ja vammaiset sekä eläimet.

Kehitysmaalaisia he ovat itsekin. Toisinsanottuna loisia, jotka elävät muiden verotuloilla ja sen takia muut maksavat veroa. Hyh hyh sossupummit!

Kaikkein naurettavinta on näissä ihmisissä se, että he uikuttavat täällä facebookissa joistain matuista vaikka ovat itse sitä A-luokan loista.

Muista, että SINÄ joka teet rehellisesti duunia ja maksat isoja veroja, maksat ne siksi että "freeloader" kuppaaja elää sinun hiellä.

Huoran työ on kunnioitettavampaa koska he hankkivat itse rahansa.

Toivottavasti Suomi lopettaa perusteettomien tukien maksamisen ja jengi pääsee myymään vaikka itseänsä jos ei muuhun kykene.

PS. Sama koulu meille kaikille on siellä tarjottu ja ollaan samalta viivalta lähdetty.

Oliko vittumaista, no niin oli tarkoituskin :)"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paskapuhetta.siis kirjoitti:

Yhdessä välissä uhottiin että on jo 10000 kannattajakorttia kerätty. Taisi olla pelkkää paskapuhetta. Tuskin sai edes tuhattakaan korttia kerättyä. Surkea esitys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu