Mukana Riku Rinne ja turkulainen nuorisopappi Jonathan Westergård.. Ihan rauhallista rukoilus ja keskustelua monista ongelmista. Myös pakolliset pelastusjutut muttei mitään kauheaa huutamista ja demonijahtia. Näin hyvä ohjelma. Ei tarvita huutoa ja hyppimistä malmnoradon tapaan.
tv7 lähettibhyvän rukousohjelman eilen
tvkkattsoja
6100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvä, että oli erilainenkin joukossa! Useimpia TV7:n suoria esirukousohjelmia en voi katsoa tuon menestysteologisen käskyrukoustyylin vuoksi (esim. syöpä parane nyt). Jeesus parantaa, jos niin tahtonsa on, ei ihminen!
Miksi jeesus ei käyttänyt kaukoparantamista kun rukoili ihmisten puolesta väärentäjät. ette vaan viitti liikkua
Jonathan Westergård on muistaakseni uskon sana liikkeen Håkan Westergårdin poika. Jonathan on mennyt töihin Turun Mikaelin evlutseurakuntaan papiksi, joka on todella paha pimeyden pesä. Jonathan veti pari viikkoa sitten hevimetallimessun Mikaelin kirkossa toisen mustan papin kanssa. Älkää missään nimessä menkö uskomaan Jonathan Westergårdia, joka on raskaan sarjan eksyttäjä.
Yle uutiset 22.8.2017. Pappi auttaa kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita rangaistuksen uhallakin - "jos näin ei tehtäisi, me ei oltaisi kirkko". Kirkko on ollut turvapakka läpi aikojen, sanoo turkulainen pappi Jonathan Westergård.
Kirkko onkin heidän jumalansa. Ainahan he puhuvat että kirkko sitä ja kirkko tätä. Mutta Raamatun Jumala on ihan eri Jumala.
Raamatun Jumala EI asu KÄSIN TEHDYISSÄ TEMPPELEISSÄ! Hänen temppelinsä olemme ME (uudestisyntyneet Hänen Hengestään) ihmiset! Meidän/heidän sydämissään Raamatun Jumala(n Henki) asuu ja johdattelee, varjellen ja ymmärrystä antaen!!!