Se oli vain kavereiden kesken jutustelua, ei siis tarkoitettu julkisuuteen. Julkisuudessa sitten puhutaan paskaa minkä kerkeää ja jallitetaan äänestäjiä.
Fatima ei tarkoittanut mitään
vitunäänestäjät
42396
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
tätä on oppositio, niin ja puhutaan toisten päälle.
Fatima se tässäkin tapauksessa uhri on. ?
.
Ihonväri kääntää kaiken päälaelleen.
.
Fatimaa rangaistanee jollakin parempi palkkaisella korkemmalla virkanimityksellä some-uhriksi joutumisen johdosta.
No montako kertaa Persut ovat vain vitsailleet? Se oli vain vitsi, vitsi, ettekös te nyt huumoria ymmärrä...
Persujen vitsailupuheista tulee mieleeni Speden vanha sketsi huumorista. Toinen lyö kermakakun kaverin naamaan ja sanoo: "Tämä on huumoria". Sitten kaveri lyö toisen kermakakun kaverin naamaan ja sanoo: "Tämä on huumoria". Se vitsailun kohteeksi joutunut kaveri pian hoksaa pelin hengen ja puolestaan lyö itse kermakakun sen vitsiniekan naamaan ja sanoo: "Tämä tosiaankin on huumoria". Sketsin opetus on, että vaikka huumori voi olla sen humoristin mielestä hauskaa, se ei välttämättä ole sitä huumorin kohteeksi joutuneen kannalta.
Fatima olla hiukan rasisti?
Vihreät saada taas yksi plus ääni.
Vihreä rasisimi olla hyvä rasismi.
On hyvä purra ruokkivaa kättä.
Fatima ymmärtää se.
Vihreät on parhautta, olen itsekin vihreä ja vaikka en tunne Fatimaa niin uskon että hän on oikein älykäs ja mukava ihminen.
Minäkään en tunne Fatimaa. Mutta silti hän vaikuttaa insestin tuotokselta.
Ehkäpä Fatima hommaa sukunsa jatkoa ajatellen siittäjänsä hiukan lähipiiriään kauempaa....
Ei kannata suuttua kun nainen on sinua älykkäämpi ja vieläpä maahanmuuttajataustainen nainen ;-)
Miten se älykkyys hänellä ilmenee ? Maalaisten ivaamisenako ?
Ei ole maahanmuuttajataustainen, omien sanojensa mukaan kotoisin Pellosta, ihan Sallan naapurista. ;)
Älykas kuin mikä, kun muuttanut kehä III sisäpuolelle. Ja koko ajan älyä tulee lisää, joskus jopa huomaa, että kaikki mitä on nettiin kirjoittanut säilyy bittiavaruudessa, ikuisesti.
On niin paljon haukuttu meidän Fatimaa, joten Kuhmon vihreät nuoret käyvät uljaaseen vastahyökkäykseen. Eli totuus on, että koko Pohjois-Suomi on insestin, kepulaisuuden, humalaisuuden, jne. vallassa. Olemme omakohtaisesti huomanneet haureuden ja huoruuden maihinnousun. Jopa salavuoteutta vuohen kanssa on ilmentynyt, Lapsia ei voi päästää enää kouluun kun on niin vaikeaa. Jos ei ole insestiukkoja koulutiellä niin pervoja ja susia on ainakin.
Suurin ongelma on siinä, että ei saisi pieksää enää vaimoa. On joku viherakka kieltämässä senkin. Jo lapsena meille opetettiin, että akka pitää pieksää kerran viikossa; lapset ja koirat kaksi kertaa. Kylläpä apina meille maatiaisille ongelman laukaisi.
Joko facebook laittoi kirjoituskieltoon. Selvää rasismia maaseudun asukkaita kohtaan.
Selvää vihapuhetta suomalaisia kohtaan.
Vihreä olevinaan ja kirjoittaa maaseudusta noin.
Vihreät bilettää, vetää tupakkia ja muita ......
Ovat materialisteja.
Kaupungissa vaan pitäisi saada elää ja luontoa saastuttaa.
Eläisivät siten kuin antavat ymmärtää, että luontoa pitää säästää.
näin käy kun näille vaan lykätään valtaa lisää, totuuksia paljastuu mitä nämä epäsikiöt meistä todellisuudessa ajattelevat...no suvakit väistyvät kun nämä käskee että omaa hautaansa vaan kaivelevat
No mutta kun se Lappeenranta on siinä Helsingin vieressä. Se oli vitsi.
Eipä tietenkään tarkoittanut.
Milloinka joku politiikassa mukana oleva on tunnustanut tarkoittaneensa jotain?
Aallon mukaan kyseessä oli "vain musta huumori". Olisihan se rasistista suuttua kun asiat menee näin päin, toisin päin olisi jo natsileima otsassa ja ammattiloukkaantujien lynkkauspartio kirveet terävinä.
Tuo nyt on itsestäänselvyys. Joka taas on todella huolestuttava suunta, että toiset saa sanoa/tehdä lähes mitä vain mutta suurin osa ei.
Onko tuolla läskillä klitorista?
se taitaa tehdä elämästä aikalailla_vittumaista kun klitoris amputoidaan ja terveydenhuollolle eli veronmaksajille se tulee myös aika_helvetin kalliiksi.
Entäpä muslimien tekemä raiskaus ja naisten alistamisen kulttuuri? Onko sekin vain huumoria. Taitaa muuten olla ainakin vihreiden mielestä.
Klitoriksen silvonta kylän noitatohtorin suorittamana on lääketieteellinen operaatio.
Tulipa nyt selväksi mitä nämä pakolais Fatimat suomalaisista keskenään keskustelevat.
Niinmpä, maahantulleet molottajat voivat vihapuhua meistä kansalaisista , myöskin päättäjistämme, vaikka kuinka paljon kun emme ymmärrä heidän mongerrustaan. En ymmärrä miksi esim. kaupunginvaltuustoon tai eduskuntaan valitaan maahanmuuttotaustaisia henkilöitä.
Taisi tarkoittaa jutuillaan niitä kotipuolen bataattipeltojen asukkaita.
Toivottavasti nainen ei tule valituksi uudelleen. Maaseudun ihmiset ei puolustaneet Suomea ja Helsingin kaupunkia kuullakseen tällaista. Unohtaa aika lailla omat sukujuuret, savimajan.
Miten aikuinen, jos on ollakseen vastuullinen aikuinen ja kaupunginvatuutettu viitsii
edes vitsailla noilla sanoilla?
hän todella tarkoitti sitä mitä sanoi.
ei ihminen lähde tietoisesti kirjoittamaan sellaista mitä ei oikeasti tarkoita
missä hermeettisessä hapenpuutteessa noi vihreät elää?
ja noiko sitten päättää esim. mamuasioista koko Suomen puolesta?
ihminen joka vitsailee insestillä ja kuvittelee olevansa jotain parempaa?
hyvin, hyvin lapsellista, keskenkasvuista, vihaa lietsovaa, erottelevaa, alaspäinkatsovaa
hän halveksii ”toisia”
hyvin selkeää me- te. —asettelua
todella pöyristyttävä esimerkki lapsillle ja kenelle tahansa
ja tällä hän osoitti oman ”paremmuutensa”?
Huvittavinta tässä on median reaktio, kun poliisien suljetun ryhmän leikinlaskusta yle teki kaksi viikkoa ohjelmia rasistiseta poliisista, niin tämä uutinen Hersarissakin haudattiin Nyt-liitteeseen, johon ei voi edes kommentteja lähettää.
Heh totta YLE ja HS jauhoi tuosta poliisien suljetusta ryhmästä todella kauan monessa ohjelmassa ja jutussa.
Nyt kun tumma vihreä vihapuhuu suomalaisia vastaan YLE on hiljaa!
On tullut aika purkaa saastainen propaganda YLE!!!
Kokoomuksen edustaja eikä Kokoomuksessa haluta kertoa iholtaan tummien negatiivisista teoista koska se vaikuttaa kansalaismielipiteeseen ja se taas haittaa Kokoomuksen rahoittajien matubisnestä.
Onko se sitten näin Fatiman mielestä, että minäkin voin puhua kavereiden kanssa maahanmuuttajista vaikka vihapuhuen tai rasistisesti. Jos joku mamu tai suvakki sen sitten sattuu kuulemaan, niin sanomme vain että se oli mustaa huumoria.
No ainakin oli aitoa mustaa huumori tuo Fatiman puhe. Että silleen.
Niinpä, mustan huumoria. Lienee aika yleistä mustien keskuudessa tuollainen ja vielä pahempikin huumori meistä kantaväestöstä. Siinä meille heiltä kiitosta heidän elättämisestä ja paremmasta hyvinvoinnista kuin kantaväestöllä.
Eikös tässä Long Play -julkaisussa nämä poliisin kavereiden kesken jutustelun tuonut juuri vihreät toimittajat julkisuuteen? Kyseessähän ei ollut mikään julkinen FC ryhmä. AInakin yksi niistä toimittajista on raapustellut juttujaan Vihreään Lankaan. Poliisijohtaja meni vihreän aallon kouhotukseen mukaan ja haukkui omat alaisensa rusakkoa myöten. Tosin jälkimmäinen on täydellinen sätkynukke, tekee mitä sanotaan eikä omaa omia ajatuksia. Täydellinen kokoomustollo.
mua oksettaa tuollaiset
hyvää tässä on se, että hän näytti tällä päänsä sisällön
ei pidä kuvitella mitään parempaa
nää junantuomat ”helsinkiläiset” ovat jotenkin itsetunnottomia ääliöitä
helsinki on mitä suurimmassa määrin itse maaseutua
ja onko valtuutetulla oikeasti otsaa edes ajatella noin
Toukon vähättelevä kommentti viimeisteli vihreiden typeryyden.
Maksetaanko niille palkkaa tuosta?
tuo ei ole eläissään kantanut kenestäkään vastuuta
eikä edes tuntenut yhteisvastuuta
miksi ne sitten ovat viroissa/ paikoilla joissa pitäsi osata ajatella yhteistä etua ja
tuntea yhteisvastuuta ”meistä kaikista”?
yhteisten asioiden hoitajat, eli valtuutetut eivät voi lietsoa
vihaa kaupungin ja maaseudun välille
ja vielä näillä sanoilla
siis VIHREÄ haukkui maaseutua .... koska sen mielestä maatilan työtehtävät olivat ”noin” kamalia. Kenen mielestä tässä on jokin Error....
lellipentu, eikä mitään muuta
Missäs tää fatima on oikeasti syntynyt? Twitterinsä mukaan asunut kersana Jakiksessa, mutta mitäs nämä Jyväskylä/Oulu väitteet sitten on.
Törkeää rasismia maalaisia kohtaan?
Heh heh mitä ne vihreät arvot oikeasti on kun vihreät tuntuvan vihaavan maaseutua????
Homoilu, mamutus ja Suomen tuhoaminen ykkösprioriteettina. Siinä on vihreiden arvot.
ONKO ITSE INSESTIN TUOTE?????
Urbaanit viherrasistit eivät tiedä mitään maaseudusta ja matu vielä vähemmän. Vihreät on todella vihreitä ja Helsingin vihreät on harmaita. Se siitä tarkoittamisesta.
Eikös Hitler alunperin aloittanut vihreän liikkeen... No nyt ne arvot alkaa olemaan siellä ainakin ihan sellaisia kuin kuuluu, eli natsismia ja syrjintää.
Eikös tuo Fatim olekkin sukurutsauksen tulos??
Taitaa olla lukihäiriöinen mode asialla. No eipä haittaa. Selvitetään opetusministeriöstä.