Paikalle on lähetetty maailman suurin ruoppauslaiva joka tekee saaren hetkessä ja sitten vaan sinne tukikohtia,lieventämään ilmapiiriä Kiinanmerellä jossa juutalaisnaton joukot,tekevät suursotaa.
https://news.mail.ru/economics/31543343/?frommail=1
https://news.mail.ru/economics/31543343/?frommail=1
Vastaukset 11
Vanhimmat
Enemmän+huolestuttaa+Kiinan+yksipuoluejärjestelmän+autoritääriys+ja+samalla+kyseisen+valtion+valtava+aseellinen+varustautuminen+&+aseteollisuus+tuotantopotentiaalin+järjetön+kasvu,+-+ja+nimenomaan+hyökkäysaseistuksella.+Kiina+ei+ole+ilmoittanut+enää+vuosiin+todellista+varustelubudjettiaan.+Lienee+aivan+pilvissä+ja+kun+ottaa+huomioon+sen+tosiseikan,+kuinka+Kiina+kykenee+tuottamaan+huippunykyaikaista+sotamateriaalia+n.+25%+kustannuksilla+USA:n+verrattuna...niin+hikeä+pukkaa.+Tulee+olemaan+todella+aggressiivinen+valtio+joidenkin+vuosien+jälkeen+kunhan+asearsenaali+on+päivitetty+USA:ta+haastavaksi.+Telakat+tuottavat+uusia+sota-aluksia+sen+kuin+kerkeävät...parhaillaan+2+uutta+hyökkäystukialusta+valmisteilla.+Samaan+aikaan+miehittävät+surutta+ja+vailla+pienintäkään+häveliäisyyttä+Etelä-Kiinanmeren+saaria.+Kiina+tulee+olemaan+erittäin+vaarallinen+vastustaja+koko+lännelle+lähitulevaisuudessa.
Lännen tulevaisuus on täysin kiinni johtajien älykkyydest.Kiinan johtajat ovat aina olleet älykkäitä,sitä emme valitettavasti voi omista läntisistä idiooteista todeta jotka ovat sotkeneet itsensä kaikenlaisiin boikottisolmuihin ja kilpavarusteluihin.
Me voimme vain kiittaa Jumalaa siitä että meidän ja Kiinan välillä on Venäjä ja siinä ihan kyljessä Karjalan tasavalta,niin eiköhän tässä pärjätä.
Kunpa USAkin hoitaisi omat paratiisisaarensa kuntoon ja ruoppaisi sinne sellaiset suojavallit ettei tulvat niiden katuja huuhtelisi,mutta dollarit menevät maailman ongelmapesäkkeisiin jutskujen hääräämiin vallankumouksiin ja johonkin ihan muuhut,lännen kohtalo on kurjuus ,sekakulttuuriutuminen,köyhtyminen ja kehitysmaantasolle vajoaminen.
Eikö nuokaan osaa olla lisääntymättä, vaikka maa ja ruoka alkaa loppumaan? Nollan lapsen politiikka seuraavaksi 20 vuodeksi.
Kyllä Kiina pitää huolen siitä että leipää ja vehnää riittää kiinalaisille,me saamme syödä kauraa ja ohraleipää,mutta eiköhän me silläkin pärjätä ja lisää niitä saaria ja voisi tuo Kiina ostaa ne romuuntuneet paratiisisaaret sieltä Kuubanmereltäkin kun ei USA niillä enää mitään tee,eivät pysty raukat edes valtiovelkojaan hoitamaan.
Länsi saa mitä tilasi,ihan hyvä,joku tolkku tulee tähän rikkaiden riistollekin,loppuu kansallisvaltioiden alasajo ja ns.köyhempien tuhoaminen ja heitteillejättö.
Kiina sekä ostaa, että ottaa. Afrikassa Kiina osti kokonaisen valtion öljyvarannot vaihtokauppana rakentamaansa infraan ko valtiolle. Etelä-Kiinanmerellä Kiina ottaa, välittämättä edes kansainvälisen oikeuden kielteisestä tuomiosta Spratly-saarten osalta. Rakentaminen senkun jatkuu...Myös muualla Aasiassa jatkuvaa kahinaa mtm Japanin ja E-Korean kanssa. Jopa kommunistinen Vietnamkin on päätynyt vastustajalistalle. Toisaalta Kiina tukee kulisseissa vahvasti P-Koreaa. Samanaikaisesti maa vahvistaa sotilaallista asemaansa jättimäisen ja täysin salatun varustelubudjettinsa myötä. Mietipä kokonaisuutta.
Ja sensemmoiset Sanskriitit onko tuossa itämeren Millennium Falconissa mitään uusia ominaisuuksia joista voisin olla tietoinen. Onko siinä mitään algoritmiä, jolla sen historian ja käyttötarkoituksen saisi konkreettiseen muotoon mieleeni. Apua tarvittaisiin salaisuuden selvittämiseksi. Jos siitä saisi täyden potentiaalin irti hyvää käyttötarkoitukseen.
otapa lääkket tai ammu aivosi pellolle! Siinä se!
Toi on aivan loistavaa. Noi pilvet kävelemään maankamaralle. Näyttää ihan hattaroilta ;).
ollaan kuin muurahaislauma seuraavaan ylempään ulottuvuuteen. Makeeta.