Ruotsinkieliset kielikiihkoilijat ovat

raivoissaan Sampo Terhon uudesta blogikirjoituksesta, missä hän kertoo että pakkoruotsille ei ole järkiperusteluita.

Kauhea itku on RKP:n palstalla.
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaikka nyt ollaankin kokoomuksessa, lienee tuo Terho noita entisiä persuja, joista tulee mieleen edelliset eduskuntavaalit. Pari Satakunnan vaalipiirin ehdokasta julkaisi yhteisen kirjoituksen paikallisessa sanomalehdessä, vaatien "pakkosuomea myös suomenruotsalaisille, tasapuolisuuden nimissä". Kannattajakunta hurrasi oikealla asialla oleville. Kukaan hurraajista ei tiennyt, että jo yli 40 vuotta oli pakkosuomi ollut olemassa.

1Äänestä

Ruotsinkieliset harjoittavavat vähemmistö terroria

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hahahahahahahaa kirjoitti:

raivoissaan Sampo Terhon uudesta blogikirjoituksesta, missä hän kertoo että pakkoruotsille ei ole järkiperusteluita.

Kauhea itku on RKP:n palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu