”Ihmiset kysyivät, että miksi osallistun ohjelmaan. Asia on vain niin, että Suomi on todella pieni maa. Sen väkiluku on vain viisi miljoonaa, joka on puolet Lontoon väkiluvusta. Siellä (Suomessa) ei ole mitään. Minun piti vain päästä sieltä pois. Britannia on minulle täydellinen paikka, Aalto sanoi Daily Starin mukaan.
https://www.is.fi/viihde/art-2000005440235.html?ref=rss
Nyt Saara joutuu edustamaa pientä valtiota jossa ei ole mitää ja josta piti päästä pois Euroviisuissa.
https://www.is.fi/viihde/art-2000005440235.html?ref=rss
Nyt Saara joutuu edustamaa pientä valtiota jossa ei ole mitää ja josta piti päästä pois Euroviisuissa.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Ja se riittää nyt
Uskomattoman ylimieli-pää ämmä.
Hyi
PohjoisKorean malliin mennään No jotain lohtua kun potkittiin Sonylevyyhtiöstä pois
Toivottavasti Saara Vaatimaton saa säestäjäkseen eurovisiokonkaribändin Pertti Kurikan Nimipäivät!
Mikä vittu tää nenäpäivä on. Kuulema kerätään apinoille hilloa.
Mikä vitun idea siinä on? Jokainen poistunut laku on jatkoaikaa yhteiskunnalle!
Tämä oli kyllä helvetin hyvä.
Ylipainoisen homofiilin puffaus on vaan osa YLEn suvaitsevaisuuskasvatusta,
jota työnnetään kepillä kurkusta alas joka helvetin ohjelmassa.
Tarttis tehdä jotakin.
Samaa mieltä. Kai Saara laulaa osaa, mutta ylivertainen hän ei ole ja laihduttaa tarttis ilman muuta sekä ottaa esiintymistunteja ja myös laulutunteja. Nyt hän on omahyväinen kankea puuhevonen. Paljon töitä pitäisi tehdä, että hänestä maailmantähti sukeutuisi, luulen melkein että henkinen viitseliäisyys ei riitä.
Pitihän se tämäkin päivä nähdä. Ylen porukkaa jäi ainostaan harmittamaan saaran vaaleaihoisuus, mutta joku vähemmistöön kuuluva piti valita p-korean malliin ilman äänestystä.
Saara parka kun joutui palaamaan maitojunalla suomeen kun sitä valtavaa menestystä maailmalla ei tullutkaan.
Mikä ihme tää tällanen systeemi on missä esittäjä valitaan ilman mitään karsintoja tai edes laulua? Haiskahtaa ylen ojasta allikkoon hypyltä.
Saanko arvata. Hätiköity päätös ja pieleen meni kuten yle ensä.
No kato. Saaran homokaverit valitti sitä kun saaraa ei valittu sillon vuosi sitten ja nyt kun saara on kertonu sitten hirveesti menestyvänsä maailmalla niin ne päätti et nyt on pakko antaa saaran tulla suomen ehdokkaaks.
Mutta hauskinta et saaran flopit on alkanu just paljastuu. Ei se oo mittään menestyny.
Mitä vittua liikkuu viherien apinaämmällä kun väittää naama pokkana että maalla asutaan sen takia että voidaan nussia omia lapsia ja hakata vaimoa. Sitten tämä netti homo pollari lähtee vielä komppaamaan tätä
lakuliisaa!!
Jep! Ja Arstila kuulemma pyrkii samaan poppooseen. Antaa pukeutumisvihjeitä suomalaisugrilaisille naisille. Helvetin hienostorouva.
Kun suomalais-ugrilainen nuori nainen on persjalkanen ja isotissinen, eikä pukeudu hameeseen. Jumalauta että pitää olla kateellinen kasikymmpinen akka.
Ketkä Ylen kulttuurista ja viihteestä ovat sopineet Warnerin kanssa, että Saaraa ja hänen tulevaa levyään markkinoidaan verovaroilla? Kuinka paljon Yle sijoittaa Warnerin puolesta? Viisuyllätyksessä on kyse ainoastaan tästä markkinoinnin rahoittamisesta mahdollisimman riskittömästi.
Herää myös kysymys, kuinka korkealla tasolla rahoituspoliittinen päätös tehtiin? Senhän väitetään syntyneen Ylen kulttuurissa ja viihteessä, mutta muistelen jopa presidentin kehuneen Saaran rohkeutta X-Factorin aikaan. Omistavatko suomalaiset sijoittajat paljonkin Warneria?
Viihde on maailmalla jättimäistä liiketoimintaa. Ennen Ylen ja euroviisujen avulla on rahoitettu useamman artistin markkinointia, mutta nyt on valittu toinen tapa.
No voihan sen viisukappaleen valita näin takaperinkin. Ensin päätetään kuka viisun esittää ja sitten kansa saa äänestää biisiä. Jotenkin vaan tuntuu, että rehti kilpailu olisi ollut parempi, nyt jää vähän sellainen kumma sivumaku että miksi juuri Saara Aalto? Eikös Suomessa olisi muitakin artisteja.
Mutta ehkä UMK ei kiinnostanut juuri ketään, viisumenestys on viimeaikoina ollut niin laihaa että se Lordin voiton jälkeinen viisuhuuma on jo laantunut.
>> No jotain lohtua kun potkittiin Sonylevyyhtiöstä pois
Tulee näistä Saaran hehkutuksista uudessa Warner -levyfirmassa mieleen Miisan hehkutukset 20 vuoden takaa.
"Kun tapasin Warnerin ihmiset, he olivat hyvin innoissaan
minun tyylistäni ja ovat sijoittamassa minua tähän isoon
teatteriesitykseen."
https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/4759000/x-factor-runner-up-saara-aalto-snubs-simon-cowell-by-quitting-sony-for-a-record-deal-with-warner/
No.Miisa kuoli viime vuonna 46-vuotiaana, eikä sitä suurta läpilyöntiä ihan ehtinyt tapahtua.
Unohtakaa jo se lesbo. Täällä kehitellään tärkeämpää keskustelua Suomen tulevaisuudesta ja loisien lopullisesta ratkaisusta.
Äläs nyt, Suomi tarvitsee epätoivoisesti lisää suomalaisväestön synnyttämiä lapsia. Tämä kansan lisäämisen ongelma voidaan hyvin ojentaa ratkaistavaksi Suomen homojen ja lespojen yhdistykselle.
NIillä on siellä Sillanpään ja Aallon yhdistyksessä nykyaikaista tietämystä kuinka asia hoidetaan. Alkaa väestö kasvaa, sexuaalisesti tasa-arvosin, tieteen menetelmin.
No onhan meillä Diarra. Kysytään vaan siltä! Malista tänne ukkoja!
Diandralla onkin muuten paljon parempi ja sielukkaampi ääni. Hän ei ole tylsä niin kuin Saara. Eikä yritä väkisin tunkea omia huonoja biisejään mukaan. Biisejä joita ei kukaan jaksa kuunnella.
toiseksi tullut Gracie Davies on todellinen talenttia, kun vertaa tähän pervertlähettiläs pihtikinttuun. Briteillä oli IkäväKyllä selkeesti vääntää pomppivia äänteleviä moccacorvia voittajaksi, ei siis parasta.
YlenAnto vittuilee tahallaan suomalaisille, että me tehdään ihan mitä halutaan. Tai sitten joku sailahjuksia tai jotain hmmriittikö taas muka se meeetoo eli jotainmuutameetoo
Onko joku ahne keinottelija taas laajentanut yritystoimintaansa,
nyt politiikan lisäksi myös musiikin valtaukseen pakkoverolla-rahoitetun-Ylen avulla.
Kukahan se voisi olla, kukahan siihenKIN pystyisi?
Tai 2. Onko Saara Aallon isukki tai äityli lesta tai kepuli tai joku muu Kempele-Oulunsalo-Kultapossukerhon jäsen?
Jes! Viimeinkin suomalaiset sisäänkäpertyvät impivaaralaisetkin tajusivat että maailmantähti tarvitaan että Suomi voittaisi viisut ! Sara Altto täyttää kyllä kaikki vaatimukset ja voi olla että koko viisuja ei edes pidetä kun muut kilpailijat näkevät kuka Suomesta tulee , niin nehän luovuttaa siihen paikkaan ja ..... Sara Altto ...voittaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Varma voitto suomeen
Yes.
Mahtavaa! Kolmoisvoitto tulee jo Suomen karsinnoissa! Liekö koko viisuhistoriassa vastaavaa yhden artistin kiistatonta ylivoimaa?
Saaaaaaaaaaaaaaaaaaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Kansa maksaa verorahoistaan nyt epätoivoisen Aallon epätoivoisen yrityksen tehdä levy. Kansahan sen maksaa kun Ylen diili on maksaa Aallon levy kun osallistuu tähän skabaan. No eihän tää maailmantähti muuten mitään levyä aikaan saisi. Ja kun levy floppaa niin kansa sen floppauksen maksaa.
Tosi leuhka eukko. Nyt se on jo vähän oppinut, että ei tuo joka käänteeseen mukaan sitä gorillan näköistä rekkalesboa.
Mikä se Aaltokaan luulee olevansa. Ei todellakaan kiinnosta katsoa, tai kuunnella sen määkimistä sekuntiakaan.
Saara on malliesimerkki musiikkibisneksestä . Tavallisen näköisestä keskitason karaokelaulajasta yritetään tehdä tähti.
Mikä ihme tässä on takana???
Miksi yle, joku äijä? vai ämmä? Ylessä nuolee tuota Saara-suolapatsasta?
Floppi mikä floppi vaikka piti olla maailman top 5 nais laulaja. Sama oli sen toisen saaran ja diantran kanssa nekin piti olla maailman tason laulajia mutta kaikki kolme päätyivät suomen hömppäohjelmiin juontajiksi perus bb tasoisia julkkiksia siis tämä kolmikko.
Kyllä vaan Saara voittaa, kun tämä tuore biisi on jo nyt Ylen pääuutisaiheita.
Saaran esityksistä ei välity sellainen intohimo, mikä on maailmantähdille luontaista.
Pissa on noussu päähän sillä naisella ja pahasti. Haukkuu tänäänkin Iltalehdessä suomalaisia ja väittää itsensä olevan legenda &0 vuotiaana. Se on niiiin pihalla.