Olen 24v mies, ja minulla on vähän päälle 3kk ajan ollut jaksottain virtsarakko ärsyyntynyt, Sillon kun tämä alkoi, virtsarakon alueella oli pistelyä, vähän kipuilua, ja tiheentynyt virtsaamistarve, samankaltaiset oireet kun virtsarakkotulehduksessa. Verta virtsassa minulla ei kummiskaan ole ikinä ollut. Tämä kesti noin 2 viikkoa, jonka jälkeen oireet katosivat, mutta tuli 2 viikon päästä takasin.
Tämä on siis jatkunut 3kk ajan, 2 viikon jaksoissa. Eli 2 vkn ajan rakko on ärsyyntynyt, sitten taas palaa normaaliin, ja sitten 2vk päästä taas alkaa.
Kävin virtsarakkotulehdustestissä, mutta minulla ei mitään tulehdusta ole ollut.
Osaisiko joku sanoa mitä tämä voisi olla? Voisiko kyse olla jostain vakavammasta taudista, kuten syövästä tai jostain muusta? Pitäisikö huolestua? Lääkäriaika minulla on ensi viikolle, mutta vähän huolestuttaa.
Virtsarakko ärsyyntynyt
joku123123123
2
147
Vastaukset
Tuo voi myös kuulostaa tulehtuneelta eturauhaselta. Virtsarakon/-teiden tulehdukseen kuuluu yleensä voimakasta kirvelyä virtsatessa. Älä nyt kuitenkaan huolestu, vaan lääkäriin ja sitten selviää.
- blåskatarr
Kokeile seuraavaa silloin kun tunnet kipua: Lämmitä jollain jalkapohjiasi. Jos kipu häviää muutamassa minuutissa, silloin sinun oireesi johtuvat huonosti suojatuista jaloista ja kylmästä.
Pidä jalkasi lämpimänä, mutta älä lämmitä alavatsaa. Luultavasti kipusi häviävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,1015237Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk553903Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253438- 802479
- 241919
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3961780Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271601Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?411582Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔171545Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?391425