Ilja Janitskin käy TODELLA KUUMANA kun päätös
nilja-hiilenä
71715
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
Toivottavasti luovutuspäätös kumotaan kokonaan, onhan tämä vain vihervassarien taistelu sananvapautta vastaan. Mitään rikosta ei ole tapahtunut.
Sananvapaudella ja Janitskinin tapaisten sivistymättömien narkkareiden pelleilyllä ei ole mitään tekemistä keskenään.
ÖRRR. TÄSSÄ puhuu SAATANA. Etsi nyt todisteita mediän hienovaraisesta trevetulisuudensta vitun nakkisäpmpylä ! AHHHAHAHAH!
Öööh tuota...
Jopa narkkarilla tulee olla oiukeudet,kuten Räkä-Jimillä.
Meinaakko notta iljushkallakin
Jospa Torninaista pidetään vapaalla jalalla siihen saakka, kunnes Iljushka saapuu linnaan Suomeen ja sitten päästetään samaan selliin ja sitten vaan annetaan kukkopoikien olla poikia.
Iljulla on kuitenkin nenässä se krooninen niiskutusräkäklimppi ja turskauttaa sen vahingossa Tossun edessä ja se on sitten Iljun laulut laulettu kun Tossun refleksit ovat selkäytimessä ja salamana monottaa syöpäleikkaushaavaan...
Eikö iljushkalle opetettu lapsena Venäjällä nenänniistoa?
Ei voi tietää, onko Ilju koskaan käynyt Siperiassa, koska se on tunnetusti ainoa asia, joka siellä suunnassa opettaa. Ja jos on kepeät -52 C, niin voipi lähteä lapaseen koko nenä, jos kovin toverillisesti pärskii.
Ei tullut iljasta miestä sitten koskaan, räkänokaksi jäi :-(
Niisk.
Hukkaan meni hyvä maalivahti, kun homma lähti hanskasta. Siinä missä Tossustakaan ei tullut kykyjensä edellyttämää kickboxing-/vapaaottelija-ammattilaista.
Tarinan opetus: Nuoriso, valitkaa urheilu, älkää haaveilko olevanne toimittajia.
Voivat mielellään pitää löysässä hirressä mahdollisimman pitkään kuten itsekin toteaa tai sitten luovutuspäätös Suomeen välittömästi 19.12.
Saatava Suomeen lusimaan rikoksistaan!
Ilja Janitskin on mahdollinen suomen pelastaja. SUomessa ei enää nykyisin ole muutaku korruptiota poliisissa, oikeudessa, poliitikoissa, yrityksissä, yksityisihmisissä. Moraalikato. Ja en lähe tuomitsemaan yksittäisiä virkahenkilöitä varmasti on hyviä ihmisiä poliisissa, oikeudessa ja poliitikoissa mutta jos koko järjestelmä on mätä nii se estää hyviä ihmisiä tekemästä oikein
Otahan lääkkeesi.
Janitskinista nyt ei ole pelastamaan edes itseään omalta tyhmyydeltään.
Siltähän tuo näyttää
"nää on niin ihmeellisiä juttuja" :-DD
Janitskin on syyllinen yli 50 rikokseen ja kymmenkuntaan eri rikosnimikkeeseen kuten törkeä laiton uhkaus, törkeä kunnianloukkaus, tekijänoikeusrikos jne. Andorran tulisi luottaa MV-lehden paskasäkki Janitskin heti Suomeen tuomiolle ja vankilaan!
Ja todelliset rikolliset riehuu vapaina.
Kasper. Jesper. Ja Joonatan.
Sekä muutama muu "järjestöön" kuuluva.
Janitskin on todellinen rikollinen.
Ja riehuu nytkin vapaana&kännissä netissä.
Venäjä on investoinut Andorassa. Luovutus on kovan työn takana.
:-D
ilja pääsee jouluksi kotiin - häkkiin Sörnäisiin
Nus-nus-anustanssiin
Aggressiivisen oloinen henkilö.
Neljä pahoinpitelytuomiota ei yllätys.
Viinanhuurtama puheääni ja -tapa
https://www.youtube.com/watch?v=F6Ia3tAeaDk
Ilja tilittää
Hottikset 2: Electric Boogaloo.
Turhien julkkisten oman ohjelman jatko-osassa kuuluisat nettipersoonat avautuvat elämästään kulissien takana...
Tänä iltana nähdään viimein Ilj... maailmanvall... nous... ja tuhost... vitt... pätkimätön versio :D
Hottikset3:
https://www.youtube.com/channel/UC6w6dEepxcM667XIPlhpucA/featured
Toivottavasti luovutetaan suomeen, saa hyvää hoitoa syöpäänsä. Suomalainen kuntoon eka eiks jep?
Mutta kun janitskin on venäläinen
Onko? Mistäpäin venäjää? Luulin, että lieksasta on???
Petroskoista.
Espanjan paras ja kallein asianajaja saa huutia. 😂
Videolta näkee selvästi, että taas on jätetty lääkkeet ottamatta. 💊 💉
Taitaa TODELLA KUUUUUMANA!! käydä kotimainen valehteleva lehdistö, yle, maikkari, kun ei VIEEEELÄÄÄKÄÄÄÄ!! hitosti hiertävää häiritsijää saatu pois päivän valheita ja kertomuksia pilaamasta.
Janitskin tulee vastaamaan rikoksistaan, se on varmaa.
Minkälaisista rikoksista olisi kyse? Talousrikoksista? Raiskauksista? Väkivaltarikoksista? Varkauksista? Sosiaalietuuksien valheiden avulla hakeminen, saaminen? Yhteiskunnan järjestämän asunnon alivuokraus toiminta, hyötyminen? Parittaminen? Kerjäläisten järjestäminen kiellettyjen aineiden välittäjiksi? Itsensä ja sukunsa elättäminen yhteiskunnan tuilla? Identiteettivarkauksista? Passin väärennöksistä? Vai mistä on kyse?
Janitskinia syytetään mm. kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, rahankeräysrikoksista, rahapelirikoksista, törkeästä kunnianloukkauksesta, laittomasta uhkauksesta, salassapitorikoksesta ja tekijänoikeusrikoksista, yhteensä yli 50 rikoksesta.
Kysyvaan rohkeasti lisää.
Eistätkö tyhmää vai oletko oikeasti noin vakavasti häiriintynyt? Janitskinia epäillään yli 50 rikoksesta ja rikosnimikkeestä ja nämä on mainittu useaan kertaan yleisradion uutisissa ja lähes kaikissa sanomalehdissä.
En eistä mitään. Opettelehan vaju alkuun ihan Suomen kieltä, tavu tunnissa lienee sinulle sopiva tahti. Sen jälkeen voiti tulla esittämään viisasta, vaikkei totuus kohdallasi pala tulessakaan.
Eli josko rautalangasta menisi perille:
Janitskinia syytetään mm. kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, rahankeräysrikoksista, rahapelirikoksista, törkeästä kunnianloukkauksesta, laittomasta uhkauksesta, salassapitorikoksesta ja tekijänoikeusrikoksista, yhteensä yli 50 rikoksesta.
Kysy vaan rohkeasti lisää.
Tiedetään, mutta nimimerkki kerrokerro ei ilmeisesti tiedä. Siksi häntä epäilinkin vakavasti häiriintyneeksi...
No niinpä olikin, sorge
Ihanko yleisradion uutisissa kerrottu ja varmaan seiska -julkaisussakin, iltapäivälehtien sivuilla kaiken niiltä sivuilta löytyvän hevonpaskan seasta? Ihanko on noin tuhmaa tehnyt, hyi hyi sentään! Valmistautukaa rumpujenne, keppihevostenne ynnä muiden plakaattien kanssa marssimaan ja riehumaan ilosta, kun valhemedioiden faktatietojen levittäjät ovat saaneet totuuden kertojat nujerrettua. Hip hip!
Charles Manson vapaaksi, hän ei ole tappanut ainuttakaan ihmistä! Ne oli ne hänen seuraajat!
Mä syytän sua ainaki yli 60 rikoksesta. mitäs siihen sanot?
Ihan huuhaa syytöksiä.
Samaa paskaa mitä piffiläiset ym suvakit tehtailee yötäpäivää...
Todenperäisiä syytteitä poliisilta. Perehdyppä asiaan.
Kovin on hepposet syytteet... Kuvittelin jotain sarjamurhaaja -raiskaaja tms , kun ihan ykkösuutisena ylen ja maikkarin tekstitveeveessä ja muuallakin.
Raskauttava syytevyyhti.
Rapiat 3-5 vuotta kakkua tuosta napsahtaa pakettialennuksen kera, ehdottomana tietysti.
Ei tule.Ehdollista ja puolikkailla.
Kuten totesin: 3-5 vuotta ehdotonta rasahtaa takuuvarmasti.
Eikös tuosta syytteiden ja oikeuden pitkästä pakoilusta jo pelkästään pitäisi saada pari vuotta?
Mitään syytteitä ei taida olla. Kuulusteluista on ollu puhetta.
Syytteitä nimenomaan. Ei kait niljaketta muuten Suomen vankilaan roudattais.
Iljan kannattaa syödä kunnolla vielä kun voi, sillä iljaa odottaa piiiiitkä korppuleipä paasto kiven sisässä.
Mistä rikoksesta tulee tuomio?
Lueppa ketjua hieman ylempää niin tiedät.
Joku tummahipiäinen naisihminen kirjotteli maaseudun ankeasta elämästä, ainoa hyvä puoli oli ettei kukaan kuule insestisistä kiljumisista mitään. Ajattelin ensin sen kirjoittavan kokemuksistaan pakistanissa, mutta sehän herjas härmäläistä maaseudun väkeä. Suojaako tämän naisen hipiäväri syytöksiltä kiihotuksilta, herjauksilta kansanryhmää kohtaan vai miten selviää tällaisesta solvaamisesta? Suomen lakien edessä ollaan "samanarvoisia"? Vitsi, vitsi.
Janitskin joutuu kuritushuoneelle. Rasismi tullaan pieksemään iljan nahasta.
Iljahan on kun Seppo Fränti Jolon saarella kun joutui jäämään sinne odottamaan kotiinpääsyä. Tietenkin Seppoa odotti vapaus ja iljaa tod.näk vankila täällä.
En kyllä haluaisi edes varapressaksi, ennemmin vaikka se Haaviston Antonio kuin tämä selvästikin päihtynyt mieshenkilö:
https://www.youtube.com/watch?v=V8A592PlYG8
:-D
Kunnon tenuttaja tuo ilja
Onahn meillä ollut pääministerinä känni-käteinen ja pressana lakerikenkä-mara.
Käteinen on absolutisti ja Mara ei ylettänyt laittaa kenkiä jalkaan
Ryövärit ristillä, Luukkaan evankeliumi 23 luku:
32. Myös kaksi muuta, kaksi pahantekijää, vietiin hänen kanssaan surmattaviksi.
33. Ja kun saavuttiin paikalle, jota sanotaan Pääkallonpaikaksi, niin siellä he ristiinnaulitsivat hänet sekä pahantekijät, toisen oikealle ja toisen vasemmalle puolelle.
34. Mutta Jeesus sanoi: "Isä, anna heille anteeksi, sillä he eivät tiedä, mitä he tekevät". Ja he jakoivat keskenään hänen vaatteensa ja heittivät niistä arpaa.
35. Ja kansa seisoi ja katseli. Ja hallitusmiehetkin ivasivat häntä ja sanoivat: "Muita hän on auttanut; auttakoon itseänsä, jos hän on Jumalan Kristus, se valittu".
36. Myös sotamiehet pilkkasivat häntä, menivät hänen luoksensa ja tarjosivat hänelle hapanviiniä
37. ja sanoivat: "Jos sinä olet juutalaisten kuningas, niin auta itseäsi".
38. Oli myös hänen päänsä päällä kirjoitus: "Tämä on juutalaisten kuningas".
39. Niin toinen pahantekijöistä, jotka siinä riippuivat, herjasi häntä: "Etkö sinä ole Kristus? Auta itseäsi ja meitä."
40. Mutta toinen vastasi ja nuhteli häntä sanoen: "Etkö sinä edes pelkää Jumalaa, sinä, joka olet saman rangaistuksen alainen?
41. Me tosin kärsimme oikeuden mukaan, sillä me saamme, mitä meidän tekomme ansaitsevat; mutta tämä ei ole mitään pahaa tehnyt."
42. Ja hän sanoi: "Jeesus, muista minua, kun tulet valtakuntaasi".
43. Niin Jeesus sanoi hänelle: "Totisesti minä sanon sinulle: tänä päivänä pitää sinun oleman minun kanssani paratiisissa."
Ilja Janitskin on kuitenkin suurimmassa osassa ulostulossaan suurimman osan suomalaisten kanssa samaa mieltä. Toki mv-lehti toimittajineen kirjoittaa melko suoraan asioista mihin ei olla totuttu ja se osin tuomitaan, mutta usein noihin asioihin on joku linkki jostain suomalalaisesta julkaisusta ja sitä ei olekaan tuomittu laajemmin, ehkä jotkut muutamat paikallisesti.
Ilja Janiitskin on oikeasti tehty paljon vähemmän pahaa Suomelle ja paljon vähemään valehdellut kun istuva Suomen hallitus. Sipilä Kokoomus ja hillotolppakansa on vuodenkin sisään tehnyt melkoisia kupruja, jopa hyökänyt palkansaajia ja työttömiä vastaan. Tuo sama porukka on edennnyt oman edun nimissä melkoisella teatterilla ja valheilla. Kovasti halutaan Janitskinia tuomiolle vaikka ei edes ole haluttu kuulustella vaikka sekin olisi ollut mahdollista, jostain syystä ei tuo oikea todellinen valheellinen ja jo todistettukin hallituksen toiminta saa pahemmin ihmisiä tuomitsemaan sitä.
Hänkö?
https://www.youtube.com/watch?v=wpLuCZvQUf8
Ilja Judas Iskariot Janitskin.
Joko vihdoin ilja Suomessa häkissä?
Ilja pääsee jouluksi kotiin - Sörnäisten vankilaan
Ilja toimitetaan kuulusteluihin Suomeen. Ei tässä ole mistään oikeudenkäynnistä kyse.
Tosin Iljaa pidetään vangittuna kuulusteluiden ajan, koska hänellä on ilmeinen taipumus vältellä viranomaisia yhteydenotoissa.