Mies menee viisisenttisensä vuoksi vankilaan

Sovittelemaan menee hän. Pituudella on ilmeisesti siis väliä.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711112200525662_u0.shtml
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

veronmaksajillehan tästä tulee laskua sellainen 1500 euroa. kannattaisiko poliisin keskittyä johonkin muhun kuin kukkasten kasvatteluun?

Äänestä

Kyllä tää mies on ihan kauhia rikollinen. Ihan puistattaa.

Äänestä

Onneksi hän ei sortunut vihapuheeseen.

Äänestä

Afrikansarven mies toi 30 kiloa khatlehtiä ,luuli niitä oreganoksi ,ei saanut mitään

Äänestä

Hommasin pottikkapannun ja ajattelin ruveta laskettelemaan lääkespriitä pulloon (spir. = spiritus, sprii, etanolia sisältävä apteekkitavara).

Tarkoitus on ihan omaan käyttöön tätä lääkettä valmistaa.

Äänestä

Suomessa on laillista polttaa vain amerikkalaista tupakkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotipuutarhurit kirjoitti:

Sovittelemaan menee hän. Pituudella on ilmeisesti siis väliä.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711112200525662_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu