Miksi länttä mollataan?

Mikä tarve on mollata Suomea ja länsimaita lähes jokaisessa aloituksessa.
Onko kyse palstan tiltujen kybersodasta Moskovan ohjeiden mukaisesti?
15251
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Hyvä kysymys, tosin ei länttä nyt ihan jokaisessa aloituksessa mollata.
Paljon suurempi epäkohta on mielestäni se ettei keskustelu juurikaan ole asiallista.
Aika usein hyökätään mielipiteen esittäjän henkilöön vaikkei häntä useimmiten kukaan keskustelijoista edes tunne ?
Olisikohan aiheellisempaa kysyä että miksi keskustelijoita pitää mollata ?

Äänestä
  • ei molata sää oot käsittänyt väärin eli musta onkin valkoista ja tosi on valhe ja no joo kait jo ummmarsit

    Äänestä

lännen mustamaalaukseen on tullut tiltuille Kremlistä. Sitä totellaan stahanovilaisella innolla.

Taito vain ei riitä alkeellista valehtelua parempaan.

2Äänestä
  • Valitettavasti asia on näin.

    Äänestä

kohtaan panee tiltut mollaamaan länttä.

1Äänestä

Ei ole lännen mollaamista jos toteaa, että Suomi ei ole kielellisesti, rodullisesti, kulttuurillisesti eikä kansanluonteen perusteella aito länsimaa.
Suomessa on kyllä muutamia wannabe- länsimaalaisia.

Äänestä
  • On, koska tuossa ei ole mitään perää.

    2Äänestä

  • Meillä on valtaosa länsimaisesti eläviä ja suuntautuneita ihmisiä! Vain muutama kommarirweliiki uskoo olevansa itämaan lakeija!

    2Äänestä

Unohda nimikkeet: Demokratia, ihmisoikeudet, tasa-arvo. jne......jne.
Kysy mitä niihin nojaten on saatu aikaan.
Pommitettu monta maata raunioiksi. Pidetty vangittuna ja rangaistu tuhansia syyttömiä salaisissa -naamoissa.
Pidetään maan johdossa ministereitä joilla ei käytännössä ole juuri lainkaan kansan kannatusta.
jne....
jne----
On...on ...on ... on...Venäjäkin ja erityisesti se.
Mutta minä, eikä kovinkaan moni muukaan, ole heittäytymässä sen alaisuuteen, eikä antamassa puolustusvalmiuttaan ja sotilaitaan sen alaiseksi.
Kun Länsimaita mollaan, yritän perustella miksi kenenkään ei saisi vapaaehtoisesti pyrkiä osalliseksi sellaiseen alhaiseen menoon.
Niin ....niin.. ei Venäjänkään.......

Äänestä

Minunko perusteluihini lännen mollaamisesta ei kenelläkään ole mitään sanomista.

Äänestä

oikealle oikealle samma for swarje

Äänestä

Se on ryzzän myyrän työ, valitettavasti.

Äänestä
  • Putinistit eivät kuulu ihmiskuntaan.

    Äänestä

Se on ryzzän myyrän työ.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tiltutanko kirjoitti:

Mikä tarve on mollata Suomea ja länsimaita lähes jokaisessa aloituksessa.
Onko kyse palstan tiltujen kybersodasta Moskovan ohjeiden mukaisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu