Kerätään tähän ähtäriläisiä sanontoja

Niitähän riittää, eikö vaan?
Mitä tulee mieleen?
Myös legendaariset lausahdukset kelpaavat.
18970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

"Kuntalaki kieltää bandat ja pamput"

Äänestä

Miksi ostaa uusi auto, kun Korsumäeltä saa käytetyn samalla hinnalla

Äänestä

"Nyt olemme hissukseen ja katsomme miten jatkossa tapahtuu"

Äänestä

Aina väärin sano Vaasan tyttö ku someen kirjoitti!

Äänestä

Luulotautii kuin ähtärin valtuutetuilla

Äänestä

Ollaan hiljaa ja edustetaan.
Suojellaan imagoa,ettei velat paljastu sanoi Rippe kun kättä puristi

Äänestä

Jarmo P seisoo toimistonsa oven pielessä kuin kyr.... tempakan oven pielessä !

Äänestä
  • Etkö tota parempaan pysty? Surkea.

    Äänestä

  • Ei ny seiso, ei ole krapulaseisokkii.
    Mulla se vaan napsuu

    Äänestä

Yksityiselämää loukkaava tiedon levittäminen on Suomen rikoslaissa rangaistavaksi säädetty teko, josta voi seurata sakkoa tai enintään kaksi vuotta vankeutta. Yksityiselämää loukkaavaan tiedon levittämiseen syyllistyy levittämällä sellaisia toisen yksityiselämään kuuluvia tietoja, joiden leviäminen voi aiheuttaa kärsimystä sille, jota tieto koskee.

Vaikeina hetkinä elämä tuntuu lohduttomalta, eikä poispääsyä näy. Siksi myötätunnon ja anteeksiannon taitoja kannattaa harjoittaa jo aikaisin. Anteeksianto hyödyttää eniten ihmistä, joka antaa anteeksi – se parantaa terveyttä ja keventää oloa. Harjoita myötätuntoa paitsi itseäsi, myös juoruilijoita kohtaan. Juoruilun tarve kertoo jotakin heistä.

Äänestä

Sehän on vasikka joka juoruaa

Äänestä

Taitaa olla geeneissä vikaa näillä juoruämmillä yleensä vielä porukalla kiusataan yhtä kun ei yksin pärjätä. Naurettavaa

Äänestä
  • Joo ja kun se kiusattu on älykäs ja kaunis niin siinä on poijiille aivan kestämätön tilanne. Täällä yötäpäivää vaahdotaan ja perättömiä juttuja totena yritetään kuntalaisille syöttää.

    Äänestä

  • Olipa hieno jos MOT saapuisi. Vastavoima MTV:lle.

    Äänestä

taitaa olla tulos kun ex toimari istuskeli toimittajan kans abceellä

Äänestä

Pikkupippelit ja läskiperseämmät osaa vaan juorut ulkoa

Äänestä

Lähti kuin toimitusjohtaja eläinpuistosta.

Äänestä

Lähti kuin geisha kopistaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikimuistoisimmat kirjoitti:

Niitähän riittää, eikö vaan?
Mitä tulee mieleen?
Myös legendaariset lausahdukset kelpaavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu