Mikäs olisi paras tapa kostaa yksityisyyden loukkaus mikä on varmasti tapahtunut mutta mitä kukaan ei myönnä?
Yksityisyyden rikkominen
IkuinenUhri
10240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siis kenelle olet sitä kostamassa, jos et edes tiedä kuka on syyllinen? Kuulostaa typerältä.
Jos ei muu auta niin edes asiasta tietäville.
Kun mies matkustaa vieraille maille
ja talosta lähtiessään antaa
kullekin palvelijalle
oman tehtävän ja vastuun,
niin ovenvartijan hän käskee valvoa.
On ehdottoman tärkeää tajuta,
että kukaan ei tee
mitään merkittävää
yksin.
Mistähän tuollainen kommentti on edes peräisin?
Riipppuu tietenkin siitä, millätavalla yksityisyyttäsi on rikottu? Mikäli on kyse viranomaisista, niin lakimiehen avulla. Jos taas yksityishenkilöistä, niin mikäli sinulla ei ole todisteita, vähän vaikeahan se on käräjöimään lähteä. Kuten sanottu, riippuu siitä, miten yksityisyyttä on loukattu. Suosittelen lukemaan aiheesta kirjallisuutta.
Helvettiin mun asioista Saatanan kyylät supoineen sivullisineen päivineen. Joku paskanmarja on nytkin lähellä. Hienoja raketteja unilla. ;)
Jostain kummasta näytös taas muuttui...
Hyvälle mallille on mennyt saatana.
Jos yksityisyyttä ei kunnioiteta niin halvempaa paskapaperia ja hienoimpia raketteja Pohjois-Koreasta. Supo ja muut kyylää varpaillaan hähhää.
Jos kyse on netistä niin paras asenne on ajatella : netti on suuri mielisairaala josta on paras pysyä kaukana. jos mielisairaat siellä riehuu niin sinun ihmisarvosi ei ole sen varassa.