Halla-aho on täysin näkymätön

Ei minkäänlaista sijaa suomalaisessa päivänpolitiikassa. Juna meni jo ja perävalot vaan vilkkuu.
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Halla-aho johtaa puoluekenttää nykyaikaisesti, Facebookin kautta. Ensin Halla-aho kirjoittaa FB:ssä jonkun terävän ja näsäviisaan sutkautuksen johonkin asiaan.

Sitten MV-lehti uutisoi ja kertaa Halla-ahon sanoman sanasta sanaan. Innokas Persujen riviedustajaväki lukee asian MV-lehdestä, ja tietää Mestarin ohjeesta että mitenkä puolueena toimia taas viikon verran eteenpäin.

Halliksen metodi toimii kuin junan vessa, kannatuskin on mukavassa nousussa.

Äänestä

Persuilta puuttuu puhuttelevat, isot teemat. Jotain pieniä sohaisuja vain sinne tänne, ne hukkuu taustameluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfsdrfsdawerweewr kirjoitti:

Ei minkäänlaista sijaa suomalaisessa päivänpolitiikassa. Juna meni jo ja perävalot vaan vilkkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu