Harvoin on luontodokumentti v-ttutanut näin paljoa

https://areena.yle.fi/1-3970491

Tuliis nyt Kekkonen ja pelastaisi, tai edes putte?!
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poliittinen tiedonvälitystoimisto julkaisee propagandafilmejä aivan kuten 60-70-luvun Suomessa oli koululaisille pioneerikerhoja, joissa esitettiin neuvostoliittolaisia elokuvia. Elokuvan loppuun katsonut sai karamellin tai kaksi. Ylen poliittinen agenda on laajentunut tuuttaamaan kuinka ISIS-soturitkin ovat tavallisia ihmisiä, jotka nyt sattuvat olemaan työssä tappajina ja kansanmurhaajina.

Äänestä
  • No tappajia ja kansanmurhaajiahan ne neukku-kommaritkin oli, joten: Oikeestaan mikään muu ei YLEllä o muuttunu ku se, et neukkuja kutsutaan nykyään mamuiksi!? :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KusipäätVallanKahvassa kirjoitti:

https://areena.yle.fi/1-3970491

Tuliis nyt Kekkonen ja pelastaisi, tai edes putte?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu