Satuin surffaamaan tänne osastolle ja tsekkasin
lävitse muutaman ilmoituksen. En ole etsimässä
täältä seuraa. En tiedä pitäisikö sääliä vai
miten suhtautua tähän maailmanmenoon ja
tähän mitä treffailuksi sanotte. Siis kymmenen
tuhatta ihmistä etsii itselleen virtuaaliseuraa
ja sovittaan treffeistä chat-huoneissa. Mikä
ihmisiin on mennyt ettei enää haluta tavata
oiekassa elämässä?!
lävitse muutaman ilmoituksen. En ole etsimässä
täältä seuraa. En tiedä pitäisikö sääliä vai
miten suhtautua tähän maailmanmenoon ja
tähän mitä treffailuksi sanotte. Siis kymmenen
tuhatta ihmistä etsii itselleen virtuaaliseuraa
ja sovittaan treffeistä chat-huoneissa. Mikä
ihmisiin on mennyt ettei enää haluta tavata
oiekassa elämässä?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
No jaa.. Itse olen pienellä kokeilumielellä mukana. Ehkä löytää, ehkä ei jos kadulla kävelee sopiva vastaan, niin poistan tämän profiilin ja keskityn häneen. Pidän enemmän oikeasta todellisuudesta kuin virtuaalisesta sellaisesta.
-M-
Ks. myös city.fi. Kuka kuvittelee, että kahden rivin ilmoituksella voisi saavuttaa jotain? Täytyy vaan ihmetellä ilmoituksien jättäjiä ja niihin mahd. vastaavia.
Laitoin ilmotuksen ja mies vastasi siihen. Ensi kuussa tulee vuosi täyteen yhdessä eloa.
En kuvittele vaan tiedän, että niistäkin riveistä voi joskus jotain syntyä.
Poikkeuksia tietysti on. Jos ilmoitus on se 1 rivi, niin ei sellaiseen kyllä tee mieli kirjoittaa koko elämänkertaa vastineeksi. Vai miten oli tässä tapauksessa? Varmaan tuon yhden jouduit perkkaamaan sadan joukosta?
...voi sinua! Myy tietokone pois ja OSTA itselle OIKEA elämä, mikä on sinun mennyt??? Ulkona on enemmin ihmisia, mene sinne!!! Tietokoneet eivät ole keksitty vaan sen takia, että vois surfailla pornosaiteilla ja jossain vauva-palsta foorumeissa, siis tosisaan lämpöiset suositukset, jos et huomaa, että sinussa on kuumetta, niin osta itselle elämä!!!!!!
No Suomessahan on tosi helppo muutenkin tutustua ihmisiin. Ja puhetta riittää, spontaanisuudesta ja tunteista puhumattakaan. Kyllä me suomalaiset ollaan niin hyviä..! Mulla ei ainakaan ole sellaisia rajoituksia että naisen täytyy olla suomalainen, ei todellakaan! Monet suomalaiset naiset ovat hyvän näköisiä, mutta sisältä täyttä... Ulkomailla kauniit voivat, ja yleensä ovatkin, fiksuja ja mukavia, jopa hauskoja, toisin kuin täällä nämä jäykkikset... Painukaa hornankattilaan!!! :P =)