Sukupuolivietin tarkoitus?

Pyytäisin ystävällisesti homoliittojen kannattajilta vastausta siihen, mitä tarkoitusta varten ihmisellä on sukupuolivietti?

17

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bnbz

      Maapallolla on tunnetusti ihan liian paljon ihmisiä, joten, olkoon 'luonnon alkuperäinen tarkoitus' ihan mikä tahansa, niin se ettei homojen sukupuolivietti johda väestön lisäkasvuun, on todella hyvä juttu.

    • Maapallolla ei ole liikaa väestöä. Kaikille riittää ruokaa yllin kyllin jos se vain oikeudenmukaisesti jaetaan.

      • nännitnännit

        Mitä varten miehellä on nännit?


      • "Maapallolla ei ole liikaa väestöä. Kaikille riittää ruokaa yllin kyllin jos se vain oikeudenmukaisesti jaetaan. "

        Oikeudenmukaisesti tarkoittaa siis riistokalastusta ja sademetsien hkkuita.


    • KazuKa

      Sitä asiaa varten joka ei ole ehto avioliiton solmimiseen.

    • "Mitä varten miehellä on nännit?"

      Nänneillä on muukin tarkoitus kuin imettäminen. Luominen-lehdessä nr. 27 sivulla 99 kerrotaan mm.
      "Molempien sukupuolten nännien ja nännipihan alueet ovat erittäin kosketusherkkiä, eivätkä ole koskaan turhia.
      Vaikka naisen nännien ns. erogeeniset vyöhykkeet ovat laajempia ja niiden merkitys seksuaalisessa vasteessa on suurempi, nännejä pidetään tärkeinä eroottisten/seksuaalisten ärsykkeiden lähtökohtina - myös miehillä."

      • nännitnännit

        Huvittavaa kiemurtelua. Jumalasi loi sinulle siis nännit vain puhtaasti seksuaalisen huvin toteuttamiseen? Aika turhamaista suunnittelua? :D

        Koskas markin nännejä on viimeksi nuoleskeltu? :D


      • TotuusSattuuQC

        "Vaikka naisen nännien ns. erogeeniset vyöhykkeet ovat laajempia ja niiden merkitys seksuaalisessa vasteessa on suurempi, nännejä pidetään tärkeinä eroottisten/seksuaalisten ärsykkeiden lähtökohtina - myös miehillä.""

        Niin eli asioita on olemassa myös siksi että niistä saisi nautintoa ja se nautinto on mm. ihmisiä yhdistävä asia.
        Juuri se on yksi seksin tarkoitus, tietysti sen lisäksi että sitä aina silloin tällöin (keskimäärin pariskunnan elämässä 1.7 kertaa) käytetään myös lisääntymiseen.


      • Tieteellinenselitys

        "Miehellä ei ole rintoja. Miehellä on kuitenkin nännit, sillä nännien kehityksestä vastaavat geenit toimivat kohdussa ennen sukupuolieroista vastaavia geenejä."

        https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Mies

        "Myös miehillä ja urospuolisilla nisäkkäillä on nännit, joilla ei kuitenkaan ole tiettävästi erityistä biologista merkitystä. Toisaalta sairauksia kuten kasvaimia, esimerkiksi ihmisen rintasyöpä, voi kehittyä myös uroksille. Nisäkkäiden DNA sisältää ohjeet molempien sukupuolisen rakentamiseksi; ainoa ero on siinä, että naaraalla on kaksi X-kromosomia ja uroksella yksi X- ja yksi Y-kromosomi, joka todennäköisesti on alkuperäisen X:n rappeuma. Näin ollen nisät ovat nisäkkään perusominaisuus, joka eivät ole mitenkään sidoksissa sukupuoleen."

        https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Nänni


      • Melkomutanttia

        Hyyvin monella mieähellä on rinnat, 'kiitos' olusen kittaamisen. Myös liikalihavuus aiheuttaa rintojen kasvua kolmijalkaisilla ystävillämme.


    • Koska näyttää siltä, että homoliittojen kannattajat eivät ole pystyneet antamaa järkevää syytä sukupuolivietille, voin antaa heille vastauksen.
      Sukupuolivietti on ihmisellä sitä varten, että hän voisi lisääntyä ja saada yhteisiä jälkeläisiä vastakkaisen sukupuolen kanssa.

      Sukupuolivietin olemassaolo todistaa siten, että avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto, koska he voivat, sukupuolisen suuntautumisensa suhteen, saada yhteisiä lapsia ja lisääntyä.
      Suomessa 1.3.2017 voimaan tullut avioliittolaki on siten biologian ja luonnon vastainen.

      • etoletainnusaadavuosiin

        Et mark taida ymmärtää biologiasta mitään? Katsos lisääntymisen kannalta suhteen nimellä taikka kestolla ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Lisääntyminen onnistuu vallanmainiosti vaikkapa 10 minuuttia sitten tavatun baaritutun kanssa :)


      • siitosliittoko

        Ehkä mark teidän pitäisi ehdottaa tällaista lisääntymiseen perustuvaa liittoa? Kriteereinä olisi että pari on todistetusti kykenevä tuottamaan jälkeläisiä ja että he myös sitoutuvat näin tekemään.

        Olisiko esimerkiksi 'siitosliitto' hyvä nimi? Onko Mark muita ideoita?


      • etoletainnusaadavuosiin kirjoitti:

        Et mark taida ymmärtää biologiasta mitään? Katsos lisääntymisen kannalta suhteen nimellä taikka kestolla ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Lisääntyminen onnistuu vallanmainiosti vaikkapa 10 minuuttia sitten tavatun baaritutun kanssa :)

        "Lisääntyminen onnistuu vallanmainiosti vaikkapa 10 minuuttia sitten tavatun baaritutun kanssa :) "

        Kyllä onnistuu, jos osapuolet ovat eri sukupuolta. Samaa sukupuolta oleville se ei onnistu koskaan. Siitä tiedämme, että avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto.


      • etoletainnusaadavuosiin

        "Kyllä onnistuu, jos osapuolet ovat eri sukupuolta."

        Avioliittostatus ei siis vaikuta mitenkään liisääntymiseen ja parit jotka eivät kykene lisääntymään voivat solmia avioliiton :)


    • TotuusSattuuQC

      Keskimääräinen pariskunta käyttää seksiä lisääntymiseen noin 1.7 kertaa elämänsä aikana. Ne muut muutama tuhat kertaa ovat sitten silkkaa hupia. Ja yleensä lisääntymistä harrastetaan vain yhden kumppanin kanssa, ne muut elämän aikaiset kumppanit ovat vain nautintoa varten.
      Eli siinä sitten oli se sukuvietin tarkoitus.

    • TakaisinMaahan

      Sinulle Mark5 on selitetty tämä useaan kertaan vuosien varrella, mutta et kykene ymmärtämään lukemaasi. Itseasiassa missään muussakaan asiassa.

      Eläinkunnassa on yleistä saman sukupuolen seksi. Se on yleensä liittynyt sosiaalisuuden evoluutioon (sinähän et usko tosin evoluutioon).
      Saman parin niin miehet kuin naisetkin ovat tärkeitä ihmisellä hoivaamisen kannalta. Jos lapsella oikeat vanhemmat kuolevat syystä tai toisesta niin lapsella on ollut selviytymismahdollisuus adoption kautta valtavasti parempi.

      Mitä yleisesti homouteen ja lesbouteen tulee niin rakkaus toista ihmistä kohtaan pitäisi olla se näkökulma. Ei se, että kuinka seksiä harrastaa.
      Tuntuu likaiselta, että kun sinä näet pariskunnan Mark5, niin mietit kuinka he harrastavat seksiä. Se ei ole normaalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4693
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      74
      4481
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      14
      3596
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      137
      3193
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      191
      2909
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      40
      1855
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      74
      1604
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1535
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1311
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      19
      1212
    Aihe