johtajaksi. Nyt viimeinkin ois tilaisuus saada pätevä nainen edustamaan Lapuaa. Helena Lahtinen ois ollu hyvä puheenjohtajaksi. Harmittaa kun täällä aina sössitään kaikki hyvä !!!!!!!
Toivottavasti saadaan NAINEN kaupungin-
niinpeeeeeeeeeeeeeeestä
16442
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Lapua on sellainen takapajula, että siellä akat, kuten sanotaan, kelpaa vain isäntien kahvinkeittäjiksi.
Seinäjokinen naishakija, joka on naimisissa lapualaisnaisen kanssa olisi hyvä johtaja tähän Lapua nimiseen homosaatioon, missä miehetkin tanssii keskenään ja pukeutuvat naisiksi ja Virkiän pesäpallotytöt muuttuvat miehiksi.
Lapua on kuin raamatun Sodoma ja Gomora.
Seinäjoella nuo # on kuin raamatun Sodoma ja Gomora.#
kukaan tuon vietäväksi tyhyjättäksi ei lähäre enään.
Mies on aina Mies. Nyt tarvitaan Lapualle jämäkkä mies. Naiset voi keittää kahvia ja hoitaa jotain vaatimattomampia virkoja joihin heidän kykynsä rittää. Vaikkapa kerätä tietoja seksuaalisesta ahdistelusta. Trhdä siitä väitöskirjan
Onhan meillä luottamustoimissa näitä vänkäriakkoja ihan riittämiin. Yksikin on entisen kaupungin virkamiehen vaimo, jota sitten ohjaa ja määrää miten kiusata kaupungin työntekijöitä Yks on itse toisen kunnan virkanainen ja mesoo täällä Lapualla ja nostaa kokouspalkkiot vajailla istunnoilla. Semmoosia on naisten tavat. Vielä pomoks joku toljana.
Paljon pahempia ovat ne, jotka edellen muhivat kaapeissaan. Ne, jotka eniten siitä pitävät mölyä, eivätkä itse uskalla astua ulos omasta kaapistaan.
Sanokaa tai kirjoittakaa mitä tahansa, mutta Lapuan kaupunginjohtajalla pitää olla munat ja mielellään valkoihoinen heteromies.
Miksiköhän?
Naisten+ja+miesten+tasa-arvoa+alettiin+lakisääteisesti+vaatia+luottamustoimien+täyttämisessä.+Oli+ajatus,+jotta+päätöksen+tekoon+tulisi+uusia+ulottuvuuksia.+Ei+tullut.+Naiset+alkoivat+näytellä+miestä+ja+menivät+"henkisissä+raakuuksisa"+jopa+ohi+miesten.+Juonittelu+ja+simputus+lisääntyi+ja+kohdistuu+kunnan+viranhaltijiohin.+Esimiehinä+naisilla+on+tarve+olla+viimeinen+sanoja+ja+johtaa+yleensä+alistamalla+tai+"muutaman+vakoilijan"+avulla.+Tasa-arvovaade+40+-+60+%+luottamuselimissä+mitätöi+kunnallisvaalitulosta+ja+naisia+pääsee+hallituksiin+ohi+äänimäärältään+paremmin+menestyneiden+miehien.++
Lapualla+on+todella+"sairaanoloista"+naiten+toimintaa+luottamuselimissä,+on+kai+pudettava+kaikki+menneet+patoumat.
Ehdottomasti toi nainen kolmen joukosta KIITOS !!!!!
Onko nainen eronnut vai leski vai mikä lapsi ainakin oli maailmassa
Perhearvot kunniaan nykyään jo sosiaalikulut menee muutenkin pilviin kun vanhemmat eroovat
tai ryyppäävät ja lapset ja nuoret hunginnolla. Mies hoitamaan virkaansa samoin kuin perhettäänkin
kyllä tästä joukosta toi nainen ehrottomasti kaopunginjohtajaksi ! ! !
On ollut pidenpään pois työelämästä, terveyssyistä vai? Turusta, eronnut, Lapualle, onko asiat kunnossa? Pörssiyhtiössä toimiminen hieman erilaista, kuin maalaiskaupungissa, mahtaako kemiat kohdata. Ei omaa mielipidettä asutukseen? Sitoutumine, lapsi mailmalla, oma elämä hakusassa?
Miksi joillakin on pakkomielle nainen. Eikö tehtäviin valita paras henkilö sukupuoleen katsomatta!!!
Onko tolla toisella miesehdokkaallakaan puolisoa,kaksi lasta ainaki on mikäli LS uskominen ;)