Kuinka vanhoja kokemattomia täältä löytyy?

kysely

Kysymys otsikossa. Kolmekymppisiä "tyttöjä" ja "poikia" varmasti löytyy, mutta tunnustaako joku olevansa 40 ja neitsyt? Syy kokemattomuuteen?

4

2534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 38-vuotias_neitsyt

      38-v.

      Syiksi sanoisin omat sosiaaliset pelot ja niistä seuranneen eristäytymisen, löytyy taustalta seksuaalista puhelinhäirintääkin teini-iässä, omaan kehoon liittyvää epävarmuutta ja milloin mitäkin esteitä. Lisäksi on aina ollut ulkopuolisuuden tunne, kun näistä asioista on puhuttu.

      Nyt hiljattain myönsin itselleni olevani biseksuaali ja ainakin jossain määrin aseksuaalisellakin alueella, ja sitä kautta moni hämmennys on saanut selityksen.

    • Antero-1977

      40 v.

      Nuorena pelottelu hivillä ja muilla taudeilla sekä riski joutua isäksi liian nuorena auttoi ettei lähtenyt touhuun mukaan. En myöskään tarvinnut väkisin tyttöystävää, kun oli muutakin tekemistä. Kolmikymppisenä ei sitten enää uskaltanut lähteä onnea etsimään ja nykyään kukaan ei varmaan enää edes huolisi eikä seksiä tee enää edes mieli.

    • 9373627949

      40v ja kaikki parisuhteeseen ja seksiin liittyvät asiat kokematta. En ole koskaan pitänyt naista edes kädestä kiinni. En osaa lähestyä naista ja naisten suunnalta ei suoria aloitteita tule. Joudun elämään koko elämäni yksin...ehkä joskus alennun käymään maksullisella.

    • HessuHopoxi

      Ole 40 mies ja neitsyt. Kerran olisin saanut naista mutyta alkoi epailyttamaan, etta kehtaanko menna ja enta jos se tulee raskaaksi. Tasta on jo yli 15 vuotta.

      Sittenmin olen kylla ollut treffeila parikertaa mutta se on ollut sellaista jaatelon syontia. Kun sitten yrittaa tiedustella, etta olisiko kinnostusta pitaka-aikaiseen suhteeseen niin se on siina. En haluaisi vain naida ja menna.

      Olen toissa ja tienaan 50 000 e vuodesasa. Pituutta on 180 cm ja p[ainan 95 kg, eli en ole suunaattoman lihava. Pidan ulkona liikkumisesta. Omaa taloa ei ole. Onko se naisen kriteeri, etta ei nai sellaista jolla ei ole omaa taloa? Uskonnolliselta vakaumukselta olen agnostinen ktristitty.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      494
      6452
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      287
      2385
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1984
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      124
      1169
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1092
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1084
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      77
      902
    8. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      894
    9. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      882
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      39
      764
    Aihe