muissa puolueissa vallitsee täysi hulluus.
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-kyselytunnilla-helsinki-kutsuu-laittomasti-suomeen-kannattaako-hallitus-tallaisia-toimia/
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-kyselytunnilla-helsinki-kutsuu-laittomasti-suomeen-kannattaako-hallitus-tallaisia-toimia/
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ei sitä ensimmäistäkään syytä ole vielä tullut esiin.
Eikö oman maan puolustaminen ole syy ja hyvä sellainen? Muut puolueet eivät tee mitään islamin vallan estämiseksi täällä. Persut tekisivät jos saisivat vallan.
Ei taida jäädä muuta vaihtoehtoa, kuin kokeilla taas josko realistisempi Perussuomalaisten osa pystyisi muutokseen?
Soinilainen siipihän näytti jo kyntensä takinkäännössä kunnon Kkepulaiseen tyyliin. Soinilla oli viime viikolla kainalossaan kaksikin "uussuomalaista" Tikkurilan lukiolta mätä Ylen lähettämässä katsauksessa.
Piikkiimme puuhastellaan kokoaikaisesti, hölmölän valtakunnan marionettien päät on suurin joukoin sekoitettu.
Persuja syytetään yhden asian liikkeeksi, mutta asia (mokutus) ei ole suinkaan mikään vähäpätöinen asia. Kyse on kansamme tulevaisuudesta, olemassaolosta, turvallisuudesta. Näille asioille muut puolueet pieraisee. Tämä on nähtyä todellisuutta. Sipilä antoi muutama päivä sitten lausunnollaan karvaan esimerkin, että eliittiä ei voi vähempää oman kansamme asiat kiinnostaa. Vihervasurit suorastaan haluavat maamme tuhoa. Haluavat liittovaltiota, mokutusta rajattomasti, islamisaatiota jne. Onko missä kuultu toisenlaisia pyrkimyksiä vihervasureidenkaan suista? Ei olla. Persut ainoana edes puhuu näistä ja nostaa kissan pöydälle.
Persut liittäisivät Suomen Venäjään. Mitä ihmeen oman maan puolustamista se muka on!
Ei, vaan haluaisivat Suomen itsenäiseksi. Älkää aina sitä Venäjää ottako kaikkeen mukaan. Eikö itsenäisyys olisikin upea asia?
"Eikö itsenäisyys olisikin upea asia?"
Suomi ei ollut Huhtasaaren idolin Kekkosen aikana itsenäinen ja riippumaton maa.
Kaikkea muuta.
Laura huijaa äänestäjiään häikäilemättömällä tavalla. Paluu Kekkosen meininkiin on paluuta Venäjän etupiiriksi.
>>Eikö oman maan puolustaminen ole syy ja hyvä sellainen?>>
Heh heh. Samaan aikaan te palstan persuilijat olette kovimpaan ääneen täällä kuuluttamassa, että miten te ette ainakaan jää Suomea puolustamaan Venäjän hyökätessä, kun "ei tässä maassa ole enää mitään puolustettavaa".
Ei Nato kannattaja tajua sitä kuin.
"Oman maan puolustaminen"
Vaan antaa sen vieraalle maalle....
Eikö kannattaisi pyrkiä saamaan takaisin se itsenäisyys, joka meillä kasari-aikana vielä oli? Saisimme itse päättää omista asioistamme, eikä tarvitsisi lännestä tai idästä kysyä mitä saa tehdä. Kaupankäyntimmekin tällä hetkellä perustuu eu-n luvanvaraisuuteen. Sieltä pitää pokkuroida luvat jos luodaan kauppasuhteita mihin tahansa. Itsenäisenä saisimme kaupata tavaroitamme mihin haluamme.
Nyt kun pelkäätte tuota Venäjää vauhkoudella, niin minulla olisi lääke tuohon pelkoon. Se ei ole nato. Se on itsenäisyys, ja sen tuoma vauraus.
Meillähän on suunnattomat luonnonvarat ja vesivarannot. Nyt ne käytännössä lahjoitetaan äärimmäisen vastuuttomien poliitikkojen toimesta pois ulkomaisille ryöstöfirmoille kuten Nestlekin on. Jos kieltäisin tämän yksityistämisen, niin saisimme valtavat tuotot luonnonvaroistamme omaa maata hyödyttämään, aivan kuten Norja teki ja tekee. Se on maailman suhteellisesti rikkain maa, ja velaton. Näillä luonnonvarojen tuotoilla saisimme luotua niin järeät asevoimat kuin tarve vaatii, eikä siten tarvitsisi pelätä Venäjää. Tämä pelko olisi tällä tavoin hälvennetty.
Tässä on yksi paha mutta ja kanto kaskessa. Se paha on meidän omat päättäjät. He ovat selkärangattomia niljakkeita joille ei sellainen asia kuin yhteiskuntavastuu meinaa yhtään mitään, eikä heillä sitä ole. He myyvät vaikka oman mummonsa pientä (miljoonien rahapottia) summaa vastaan.
Kaikki juontaa tuonne sylttytehtaalle joka on eu ja sen tavoitteet. Tavoite on saada liittovaltio, jossa orjakansa mitään ajattelematta palvelee pientä rikasta eliittiä. Aivan samalla tavalla kuin neukkulassa aikoinaan. Nythän eu jo on diktatuuri joka kiristää, kurjistaa, ahdistaa kansalaisten oikeuksia. Se kiristää myös jäsenvaltioita mielivaltaiselle tavalla, kuten Unkaria ja Puolaa kun eivät pokkuroikaan eu:ta tarpeeksi.
Persut kannattaa näistä asioista joita luettelin, ainakin useimpia, ja nämä ovat painavia syitä äänestää persuja. Jos persut pettää, olemme tuhon omat koko kansakuntana. Se puolue on viimeinen oljenkortemme.
Me emme olleet kasarilla itsenäinen valtio. Me olimme YYA-sopimuksella Neuvostoliiton määräysvaltaan kahlittuja. Liikkumavaramme oli todella ahdas. Vasta Neuvostoliiton hajottua meistä tuli aidosti itsenäinen maa.
Korjaan taas. Piti sanoa että jos kiellettäisiin tämä loputon yksityistäminen.
Sitten neukku kaatui ja ei sekään meitä enää kurmuttanut. Mutta silloinen itsenäisyys oli huikeasti suurempaa kuin nyt. Piti päästä uuden kurmuttajan syleilyyn. Miksi?
Osaako tämä kansa edes olla itsenäinen enää? Ennen se taisteli sen puolesta, mutta sitten itsenäisyys antamalla tarjottiin pois. Ottakaa nyt oikein tarjottimella se itsenäisyys, sanotaan eu:lle. Ja eu:han ottaa minkä saa. Jotenkin tuntuu että kansa on jotenkin niin alistunutta ettei se viitsi taistella oikeuksiensa puolesta. Käy niinkuin sammakolle vesiastiassa jota keitetään; se ehtii kuolla ennenkuin tajuaa vaaran.
Islamisaatio on oma lukunsa joka tulee vääjäämättä tännekin, ja tätä vastaan persut on, eikä mikään muu puolue ole. KD:stä en tiedä - ovat hissukseen vaan. Jos pahaksi tilanteen annetaan kehittyä, saamme uudet isännät maahan. Tämä on enemmän kuin realistinen skenaario tällä menolla. Mikä ei kehitystä ole tullut jarruttamaan. Ruotsi on jo menetetty islamille. Painakaa nämä sanat mieleen. Toistan: Ruotsi on jo menetetty islamille. Persut yrittää varoittaa tästä mutta heidät leimataan vajakeiksi. Tämä on sitten sitä sivistynyttä keskustelua, kö?
Kaikkien vajakkien äitipuolue !
Niin vihreät ja vasemmistoliitto.Olemme samaa mieltä.
Täytyy sanoa, että ei voi kuin olla samaa mieltä aloituksesta.
Nykyajan nuoret, jotka on aivopesty kouluissa monikulttuuri- ja äärisuvaitsevaisuushömpällä, eivät edes tajua mikä on itselleen, omalle tulevaisuudelleen ja tämän maan rauhanomaiselle tulevaisuudelle parempi ratkaisu.
Nuorten ongelma on heidän keskeneräinen älykkyys ja kokemus.
Saatanalliset tahot käyttävät keskenkasvuisia aivoja propagandaansa.
Heille on opetettu, että se parempi ratkaisu on rasismia tms.
Syytä äänestää ketään vaan kansan on otettava valta itselleen ja koitettava pelastaa isänmaansa hulluilta poliitikoilta keinoja kaihtamatta
Kirosin perussuomalaiset alimpaan anukseen ja tunnustin ääneen, että tein elämäni erehdyksen kun kaksissa vaaleissa äänestin heitä.
Mutta nyt kun mätäsäkki äänestäjäpetturi Timosta ja hänen peräsuoltaan nuolevista p a s k a naamoista on päästy eroon, äänestän PS puoluetta edelleen. Vaalien kynnyksellä sitten valitsen, kuka ääneni saa.
Vaikuttaa epävakaalta monet ihmiset mutta varmaa on, että PS saa ääniä ennätysmäärän.
Epävakaus lienee syntynyt nykyisten ja menneiden sekopäisten politikkojen takia( lähinnä muista puolueista).
Kaikki ymmärtävät meneillään olevan hulluuden, mutta kukaan ei uskalla tehdä mitään.
Jokainen ajatteleva ihminen tietää että PS on ainoa mitä enää voi äänestää.Sellaiseen pisteeseen tämä maa on ajettu ja hullummaksi vaan menee.