Eipä Seinäjoen akat pärjänneet Lapuan markkinoilla. Kaupungingohtaja pelissä tippui ensin Seinäjon valtuuston puheenjohtaja ja sitten Seinäjoen päivähoitotäti.
Tappio Seinäjoen akoille
laiha_menestys
7717
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
JAA. MITÄ. Saitko tyydytyksen juntti.
Eihän Lapualle naista valita, se on selvä. Ihme jos tuossa järjestyksessä ovat pudonneet. Ehkä poliittiset syyt tai sitten ominaisuudet.
Olisivatpa lapualaiset valinneet kumman tahansa seinäjokelaisnaisista, niin olisivat saanet kunnon miehen kaupunginjohtajaksi.
Onko ne molemmat lapuan "vävyjä"
Nolottaakohan valtuuston puheenjohtajaa kun hävisi päivähoitotädille? Kannattaa sopia jatkossa, etteivät hae samaa paikkaa.
Voihan se olla, jos on riittävän julkisesti erilainen niin valitsijoiden on pakko kutsua haastatteluun, ettei tule syytettä syrjinnästä. Eikös näistä ole jopa käräjöity.
Eikös Kittilässä ja Pellossa ole nyt virkoja auki?