Rauhanuskonto Perjantairukouksissa Egyptissä

Siinailla moskeijassa kovia rukouksia ja saarnoja oli pidetty, kun 54 kuoli ja 75 haavoittui.
Että silleen. Iltalehti.
15206
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
Aloittaja

No nyt rukoilu on tuotanut jo tulosta 155 päässyt paratiisiin ja useita kymmeniä porteilla jonossa.
Että silleen. ILtalehti.

1Äänestä

On se niin väärin kun suomalaisissa jumalapalveluksissa ei tapahdu mitään jännää.Ainoa jännä jutto on muistiko ottaa pikkurahaa mukaan kolehtiin tai onko pappi juonut kaikki ehtoollisviinit.

2Äänestä
  • Aloittaja

    Väkevä on ollut saarna, nyt paratiisiin on jo päässyt 184 mutta riittäkö, nyt neitsyet pitääkö olla huolissaan ? Että silleen. Iltalehti.

    1Äänestä

  • Aloittaja

    Yle kertoi uutissaan ainakin 200 on päässyt paratiisiin . Nyt taitaa neitsyet loppua ihan kerralla.
    200 x 72 = 14400 neitsyttä. Että silleen.

    1Äänestä

  • Mutta kohta saadaan todellista toimintaa ja ihmisteurastusta tännekin, kunhan saadaan suvakkien vaatima jättiperseilylinna Helsinkiin.

    1Äänestä

Joo, luku tosiaan on jo 184.
Olivat ampuneet uutisten mukaan pakoon juoksevia ihmisiäkin.
Rikollisia sairaita murhaajia noi tyypit.
Ihmettelen suomalaisia, että miten tuolta isis jutuista palaavia ei laitetan suoraan vankilaan tai takasin sinne syyriaan vastaamaan tarkoituksistaan.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Neitsyt pula vain pahenee nyt paratiisiin päässeitä jo 235 . Neitsyiden tarve jo 235 x 72 =16920 . Että silleen.

    1Äänestä

Ai vähän meni, mutta hyvä alku!

1Äänestä

Oliko vuoden ennätys? Onneksi olkoon kiva kun poliisin uusimman linjauksen mukaan asioista saa iloita ilman rangaistusta. Mitäs suvakki tähän?

1Äänestä

Spr:llä riittää neitsyitä partalapsien tarpeisiin.

1Äänestä
  • että_silleen

    Äänestä

Hei, mutta kohta saadaan Helsinkiin sellainen pyllistelylinna. Sitten voidaan toiveekkkaasti odottaa pommeilua pääkaupungissakin. Sehän on sitä monikuldyyriä, jota punaviherväki meille hamuaa. Siis tämä väki, joka haluaa Suomeen islamin pahan kristinuskon sijaan.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Yle TV1 uutiset kertoi juuri, että neitsyiden tarve on taas kasvanut Egyptissä paratiisiin on päässeitä jo 305 eli 305 x 72 = 21960 neitsyttä on nyt tarve. Että silleen.

    1Äänestä

Rakennetaan Helsinkiin yksi iso moskeida ja sinne omat loosit shiioille,sunneille ja mikä siellä epyktissä olikaan.Sitten kerran viikossa puhtaanapitolaitos käy tyhjentämässä raadot pois näin palautettavien määrä pienenee kun musut teloittelee toisiaan.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Niille mitään tarvitse rakennella avolouhokseen koko sakki, kun tappelun äänet loppuu täyteään monttu.. Että silleen.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Siinailla moskeijassa kovia rukouksia ja saarnoja oli pidetty, kun 54 kuoli ja 75 haavoittui.
Että silleen. Iltalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu