Voitko katsoa tämän 5 leipää ja 2 kalaa jakson 13 yhdessä kanssani? Meitä voisi olla useitakin. Katsotaan yhtäaikaa.Yhtäaikaisesti katsoessa piinaava yksinäisyys ehkä helpottaa.
Klo 11.30 alkaa katselu? Oletko mukana? Yksikseen katsoessa piinaava yksinäisyys estää keskittymiskykyä. Katsotko tämän kanssani klo 11.30?
http://www.tv7.fi/vod/player/4496/
Klo 11.30 alkaa katselu? Oletko mukana? Yksikseen katsoessa piinaava yksinäisyys estää keskittymiskykyä. Katsotko tämän kanssani klo 11.30?
http://www.tv7.fi/vod/player/4496/
Vastaukset 17
Vanhimmat
En voi katsoa tuolloin mutta katson kyllä myöhemmin ja kiitän sinua hyvästä opetussarjasta! Siunausta!
Näinpä näin :(
Voin katsoa sen kanssasi.
Vai niin! Enpä muuta sano! Onko homostelu syntiä ja homostelu synnin syntihyväksyntä syntiä, joista on tehtävä parannus? Jos vastaat kyllä tai ei niin katsotaan yhtäaikaa Yhtäaikaisesti ohjelma. Jos et puhalla selvää vastausta pasuunaasi niin jää yhdessäolokatselumme pois päiväohjelmastamme.
Olen 99.9 pros varma ettet vastaa kyllä tai ei. Jos vastaisit niin vastauksesi olisi kyllä, olen siitäkin 99,9pros varma.
Hyvä on, en tuputa seuraani.
Luulin että on kysymys yksinäisyyden lievittämisestä, erehdyin näemmä. Voin kyllä katsoa sen silti mutta leikitään, ettemme katso sitä yhdessä.
Sitähän se on, yksinäisyyden lievittämistä. Olet oikealla asialla kun lupasi kuunnella.
Minulla on karttamisvelvollisuus olemassa Raamatun kriteerien mukaan. Minä kartan liberaaleja ja muita vastaavia.
Valheveljiä käsketään karttaa ja mulla on oikeus saada tietää tämä keskeinen asia henkilöstä, joka aikoo ajanvirttoon kanssani että onkos hän kartettavien listalla. Tyhmät neitsyet ovat ymmärtääkseni tuholle vihittyjen suuressa joukossa https://books.google.fi/books?id=6FIqDwAAQBAJ&pg=PT1076&lpg=PT1076&dq=Raamattu karttakaa&source=bl&ots=BIpwYNjvV6&sig=rU5-6ZJRDaUjWuunbC2G-_liY0A&hl=fi&sa=X&ved=0ahUKEwjU_dOitdnXAhXIzaQKHcu6CxEQ6AEIQzAJ#v=onepage&q=Raamattu karttakaa&f=false
Linkki jotenkin epäonnistui mutta tuota Joosua 6:18 tarkoitin , tässä toimiva linkki http://raamattu.fi/1933,38/Joos.6.html
Minulla on epäilyni ja oikeus saada vastaus : " kysyvälle vastataan "
Joko kyllä tai ei.
Aloitan katsomisen nyt, niin en ole linjoilla samaan aikaan ja häiritse yksinäisyyttäsi tai loukkaa karttamisvelvoitetta.
Yksinäisyys on aika rankkaa, mutta toki yksinäiselläkin on oikeus valita ne, joiden kanssa yksinäisyyttä lievittää.
Tottakai, en nyt kyllä ymmärtänyt ihan täysin mihin viittasit.
Tähän aloitukseen. Aloittajalle ei kelvannut minun tarjoukseni. Sehän on hänen oikeutensa, ei hänen ole pakko ottaa vastaan tarjoustani katsoa hänen kanssaan ohjelmaa.
Selvä juttu. En käsittänyt että kyseessä oli aloittaja. Pöllö mikä pöllö ja tarkoitan itseäni.
Et sinä mikään pöllö ole :) tai oikeastaan tarkemmin ajateltuna saatat hyvinkin olla, kuvaahan pöllö viisautta :)
Sekä että olen. Vaihtelevasti. Kiitos kohteliaisuudesta.
Sinä olet sympaattinen ihminen Eerika.
Kiitos vaan Sage, niin olet sinäkin.