Härskiä porukkaa
Lenitaguu
12410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tämä ole keteelisuutta. Miksi eduskunnasta pudonneet eivät ole samalla viivalla työttömien kanssa?
Mitä se aloittaja vaahtoaa. On oikein ja hyvää tuoda julkisuuteen järkyttävän itsekkäiden ihmisten räväkkyydet
Mitä sä oikeen höpötät? Aloittaja ei vaahtoa mitään vaan ilmoittaa, että on härskiä touhua ottaa sopeutumiseläkettä vaikka on töissä. Luetun ymmärtämisesi on ihan hakoteillä.
voi teitä mankujia ,ehkäpä jopa Kelan tukipellejä.Tuo pariskunta elättää veroillaan monta teidän kaltaistanne ja vielä tekevät tärkeää työtä kirurgina ja lääkärinä vaikka varmaan voisivat kans jäädä jo lookailemaan nuolla tuloilla.Toiset vaan on tehty kulkemaan ja toiset kivittämään.
Onhan se meidän pieni-ja keskituloisten suoranainen velvollisuus maksaa jollekin lääkärille 4000 euron avustusta kuukausittain tekemättömästä työstä. Ne kun joutuu maksamaan niitä verojakin.
Jos tekemättömästä työstä maksamiseen puututaan se uhkaa tulevaa talousnousua! Tai jotain :)
Nyt meni keskustelu sivuraiteille.
Voi työtöntä jos satasen jostain hyödyt.
Heti maikkari ja iltis tekevät valtavat lööpit.
Lääkäreillä on osakeyhtiöt, jolloin he eivät maksa kunnallisveroa lainkaan, pelkkää pientä valtionveroa.
Lääkäriliitto pyörittää koko tasavaltaa.
Sote menee syvälle lääkärien ahneudessa.
Apauttiarallaa...jos ns."normikansalainen" huijaa yhteiskunnan rahoja niin TASAN TARKKAAN kyseinen huijari tuomitaan maksamaan KAIKKI rahat takaisin valtiolle...mutta laki EI ole sama kokoomuslauíselle eikä varsinkaan eduskunnasta pudonneelle puoluekaverille.
Ei riitä lääkäreitä esim. Evijärvelle, Lappajärvelle tai Härmään, kun ei niitä riitä kasvukeskuksiin kuten Seinäjoellekaan.
Samat lekurit terkkareissa ja iltapäivillä yksityisvastaanotoillaan kaupungilla.
Ihme järjestelmä kun ei lääkäreitä kouluteta tarpeksi tai koulutetea hoitajista lääkäreitä kirkonkyliin.
Sote ei onnistu kun ei ole lekureita.
Yksityisillä firmoila ulkomaiset lääkärit eivät ymmärä suomen kieltä.
Kuuluuko Kiky sopimukseen,
että lääkärit saavat tuplapalkat ?