Kelle äänenne annatte ?
Omani menee Huhtasaarelle, sillä hän on ainoa isänmaallinen ehdokas, muut ovat EU:n nukkeja.
Omani menee Huhtasaarelle, sillä hän on ainoa isänmaallinen ehdokas, muut ovat EU:n nukkeja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Suomen presidentti on nimen omaan nukke virka eli haluat tedä laurasta nuken.
En kenelekään, minun arkipäivääni se on yksi paskan hailee kuka tuossa virassa on. Sale kävelyttää koiraa hyvin joten turha on pitää uusia vaaleja.
Huhtasaarelle tietenkin!
Lauralle!
Ihmettelin eilistä uutisointia kun Pekka laitettiin ruotuun. Kansanäänestystä NATO -jäsenyydestä ei voida järjestää koska ulkopuoliset tahot voivat vaikuttaa tulokseen..
Mutta.. miten ne "ulkopuoliset tahot" vaikuttaa vain silloin kun kansa äänestää "väärin?"
Tätä ihmettelen.
Olen yli 60 vuotias mies. Silti minun ääneni menee Laura Huhtasaarelle. Ei kai kukaan jaksa tuota hymisijä Niinistöä enää? Tuo laittomasti maassaolevien piilottajien puolustaminen oli varmaan monelle viimeinen niitti. Monelle tuo naimisiin meno oman kummityttären kanssa oli jo liikaa. Uskon että Huhtasaari kuuntelee kansaa eikä vain poliitikkoja, uskaltaa myös sanoa suorat sanat asioista joita vältellään ottamasta esille näinä aikoina. Vaikka sitten vähän samalla tavalla kuin Trump tekee, asioista kuitenkin keskustellaan oikeilla nimillä. Parempi sekin kuin se että epämieluisat asiat lakaistaan maton alle.
Lisäksi sallii avioliitossa tapahtuvan väkivallan.
Kun vaan aktiivisesti katuu vaimonsa raiskaamista ja pyytää kauniisti anteeksi niin antaa mennä vaan.
Palsta poistetaan asiattomana, jos Huhtasaarta kaikki kertovat äänetävänsä. Joten en äänestä ainakaan Niinistöä, Haavistoa, Vanhasta tai sitä ruotsinkielistä omissa peloissaan kierivää, analyyseissään eläloogisiin tuloksiiin tulevaa ja pelottelusta elävää huru-ukkoa, jonka nimeä en muista.
Huhtasaari on paras, Väyrynen kakkosena.
Laura tai väykkä
Kyse on Suomen presidentistä, ei mamuttaja EU apinoista eli jäljelle jää vain Huhtasaari ja Väyrynen.
Apinoiden varma valinta. Yhtä varmaa on, että noista ei pressaa tule.
Väyrynen olisi kokenein noista kaikista, jopa kokeneempi mitä Sauli!
Pekka Haavisto on paras!!
Haavistolle menee ääni täältäkin, palkitsevaa jo yksistään palstan fundamentalistiuskovaisten ja muiden kreationistien kiusaaminen.
Haavistoa ei saa arvostella koska suojattu suuntautuminen.
Eka+kierros+laura.+Tämä+todella+epävirallinen+gällyp+näyttäisi+olevan+lauralle+90%.+Virhe+marginaali+0+pros.
Huhtasaari tai Väyrynen. Katsoin eilen pressiklubin, ja ihmettelin kuinka se valkeahapsi kehoitti ehdokkaita muuttamaan politiikkaansa ja kantojaan niin, että tulisi valituksi. Näitä kusettajia ennen vaaleja on ollut aivan riittävästi, jotka puhuvat ennen vaaleja suu vaahdossa mitä sattuu ja kaikille sopivasti, ja sitten vaalien jälkeen unohtavat kaiken puhumansa.
Samoin se vinosuunainen, väitti Lauran hymyilevän vastatessaan. Olisiko kaikkien oltava suu mutrullaan, niin kuin Niinistö on?
Naista ei kannata valita pressaksi, oli hän miten hyvä tahansa, koska hänellä ei ole mitään asiaa muslimimaihin esim. kauppavaltuuskunnassa.
Nyt valitaan Suomen presidenttiä eikä mitään arabien eikä eu:n "juoksupoikaa"
Siksikin Laura!
Ei kuulu sulle millin vertaa, mutta en varsinkaan Hihullisaarta.
Meidän äänemme menevät luonnollisestikin Laura Huhtasaarelle.
Sauli on ollut alusta saakka eikä se muutu muuksi. Ei huvita kulkea kahteen kertaan äänestämässä. Varma valinta.
Laura on ainoa joka ajaa suomalaisten lasten ihmisoikeutta olla joutumatta terroristien raiskaamaksi ja se kanta riittää minun ääneeni.
Muut skitsifreeniset suvaitsevaiset näyttävät asettavan etusijalle terroristin ihmisoikeudet.
Lauralle menee ääni. Ei ole ihan selvillä kaikista asioista, mutta ei haittaa.
Laura Huhtasaari presidentiksi ensimmäisellä kierroksella.
Niinistöä alunperin aioin äänestää, mutta nyt kun alkavat rankasemaan työttömiä työttömyydestä viemällä heiltä viikon ruokatulot eli sen päälle 20 euroo, niin sen takia äänestänkin Huhtasaarta protestina koska sehän olisi kauhistus ja maailmanloppu niille jokka päätti rangasta työttömiä. Ittekki olin työtön aikoinaan.
Oikeastiko luulet että presidentti on syypää ja kehittänyt moisen ? Syytä ps.sinisiä eli Soinia ja Lindströmiä jos haluut syntipukin.
Ensiksi kannatin Janitskinia, mutta hänen luovuttuaan kisasta ja tuettuaan Huhtasaarta siirryin minäkin häneen. Muutenkin Huhtasaari puhuu selkeästi ja saan kaikissa vaaalikoneissa hänet ylivoimaisesti. Olen samaa mieltä monista asioista. Yleensä poliitikot ja ehdokkaat sanovat jotain ympäripyöreää ei juu vaarinhousut, mutta Huhtasaari sanoo selkeästi ei islamille ja EU:lle.
Lisäksi hän on kaunis ja edustava nainen, jämäkkä ja luja.
Maahanmuutto, islam ja Eu-vastustus on tärkeä kohta minulle.
Minulle on ollut alusta asti selviö että annan ääneni Laura Huhtasaarelle !
Meidän perheestä 3 ääntä Lauralle !Me olemme suomalainen perhe :-D
Minä äänestän Lauraa ja systeri ajatteli ensin äänestää Salea mutta kun ukko on noin nuutunut ja mitäänsanomaton niin myös systeriltä ääni Huhtasaarelle !
Itse olen kyllä ateisti,mutta voisin antaa ääneni Huhtasaarelle,muut arvot kohtaa. Sale sais mennä,ei ääntä kapitaalin kannattajille.
Ratkaisuni on Huhtasaari.
Väyrynen, Huhtasaarikin on ok mutta pelkään ettei pärjää tuolla kierossa poliitiikan pelissä. Ja häneltä puuttuu se kokemus mitä Väyrysellä on.
Niinistön takana puhuu selkeästi iso raha, on konsulttia, kravaatin oikojaa, hilseiten harjaajaa, sano näin, näin pitää sanoa. Liekkö tuolla kuin murto-osa omia ajatuksia? Ei ei, en mene rahan metkuun! Laura Huhtasaari on enemmän oma itsensä, hän on aurinkoinen ja avoin, numeroni on 5 muista viis.
jopa vihreät äänestää saulia mutta lauralle menee ääni täältä?
Gallupeista välitä mutta ääneni annan istuvalle jo olemassa olevalle presidentille, ei ole muuta vaihtoehtoa.
Ei tulisi mieleenkään äänestää tuota nukkekodin asukasta joka otti herneen nenään siinä moskeijajutussa, menkööt itämaille konttaamaan.
Äänensä voi antaa myös täällä http://www.kansangallup.fi