Tapaturma altis?

Kaikillehan sattuu ja tapahtuu esim joskus murtaa sormen yms mutta minulle on tänä vuonna käynyt paljon kaikkea ja olen siis 13v tyttö joka harrastaa jalkapalloa mutta ensin mursin sormeni treeneissä kun olin päässyt siitä ja oli ensimmäinen turnaus sen jälkeen niin alkoi sattua jalkaan todella kovasti ja käskettiin lääkäriin tuli 4kk treenikieltoa jonka aikana poltin jalkani enkä olisi pystynyt pelaamaan vaikka olisin saanut juuri kun treenikieltoa oli ohi kävin yksissä treeneissä ja tuli syysloma jollon mursin mun varpaan joka ei ole vieläkään täysin parantunut mutta viimeviikon loppuna oli Tallinnassa turnaus ensimmäinen pitkään aikaan ja juuri ennen ensimmäistä peliä juoksin portaita alas ja siinä meni nilkka joten taas tuli taukoa 3vko niin mitä olette mieltä pitäisiköhän lopettaa futis vaikka se onkin todella mukavaa mutten edes muista millon viimeksi olen pelannut?

2

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokkejokunen

      Mmm

    • Urheililja ei tervettä päivää näe.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      110
      2363
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      66
      1455
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      232
      1228
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1165
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      11
      1138
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1065
    7. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      972
    8. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      959
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      958
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      928
    Aihe