KOMMUNISTIEN KÄPYKAARTILAISET EIVÄT VIELÄKÄÄN

JUHLI SUOMEN ITSENÄISYYTTÄ..

Kyllä niitä viituttaa kun eivät saanet suomesta kommunistista marginaaliyhteiskuntaa...

No kohta se tuska loppuu ei kovin montaa käpykaartilaista ole enää pystyssä.

Rauha heidän muistolleen, Stalin auttoi asiassa.
14206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kaikki fasismin vastaiset taistelijat juhlivat Suomen itsenäisyyttä.
Ryti ei voi sitä enää estää eikä sotahullunatsi Törnikään.
Suojeluskuntalaiset itkevät menetetyn Hitlerin perään.

Äänestä
  • Suomalaiset taistelivat kommunismia vastaan, jos sitä olisi haluttu niin helpompaahan olisi ollut vain antaa sen valua maahamme.

    Olette te punafasistit kummaa väkeä, itse olitte tänne tuppaamassa vielä tuhoisampaa poliittista uskontoa ja sitten marisette jostain fasismista. Miksi ette vastusta myös kommunismin ilkitöitä ja yritystä tunkeutua Suomeen väkivalloin aseet kädessä?

    Vai oikeuttaako mielestänne kommunismin lähetystyö väkivaltaan jolloin demokratia tyystin heitetään romukoppaan?

    Äänestä

hulluusastettaan.

Äänestä

Perssu lähti sikakarjun viereen kukkumaan.
Komut juhlivat itsenäisyyttä

Äänestä

Oikeat kommarit puolustivat Suomea, diktatuuria vastaan.
käpykaartilaiset olivat aikansa marginaalikomuja.

Äänestä

Ja yks perkeleen hailee missä ne kävynkerääjät olivat. Aikalaisten kertomusten mukaan
ne oli pääasiassa juoppoja ja rikollisia, joten oli parempikin että ne oli käpyjä keräämässä. Ei niistä olisi ollut Suomea puolustumaan !

Äänestä
  • olleet elinkelvottomia peruskommareita.

    Ei uutta.

    Äänestä

Perssut juhlivat isänmaan myymistä natosotaliitolle.

Äänestä

päivitti sairauskertomuksensa.

Äänestä

Rintamilla seonneita porvarisotilaita todella karkasi metsiin. Mikäli sotaa olisi jatkettu, siellä olisi hillunut enää Ryti yksinään katajavarvun kanssa.
Sotilaiden joukkopakoon ei auttanut edes karkureiden ampuminen. Sotilas ajatteli: Miksi pirussa minä tapatan itseni hullun Hitlerin puolesta. Sotikoon Ryti itse jos kerran haluaa.

Äänestä

noilla marginaalikommareilla, eivät vieläkään juhli Sulomen kunniakasta historiaa !!!

Äänestä

Kommarit ne vasta juhlivatkin.
Suomi sai itsenäisyyden Venäjän kommunistihallitukselta. Yksikään Venäjän porvaripuolue ei olisi antanut itsenäisyyttä.
Komut juhlivat itsenäisyyden yhteydessä myös vapautumista fasismiin joutumisesta. Siinäkin meitä NL:n kommunistit auttoivat.

Äänestä

Noista käpykaartilaisistahan muodostui ensin SMP ja sittemmin Persut.

Äänestä

ns.+käpykaartilaiset+olivat+vasemmistolaisia+kommunistiuskovaisia+ja/tai+sitten+rikollisia.Yksinäinen+hulluhintti+yrittää+väittää+muuta+mutta+hänhän+onkin+marginaalikommunisti+joka+on+seinähullu+hintti.+Ei+sellaiselta+voi+mitään+vaatia...+Senhän+tiesi+kommunisti+Stalinkin.+Siinä+vaheessa+kun+margínaalikommarit+loikkasivat+NL:oon,+Stalin+teloitti+ne+melkein+kaikki,+eri+lähteiden+mukaan+n.+50-80%.+Olisko+hh+noiden+jälkeläinen,+sukunsa+viimeinen+?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Se-on-vain-elämää kirjoitti:

JUHLI SUOMEN ITSENÄISYYTTÄ..

Kyllä niitä viituttaa kun eivät saanet suomesta kommunistista marginaaliyhteiskuntaa...

No kohta se tuska loppuu ei kovin montaa käpykaartilaista ole enää pystyssä.

Rauha heidän muistolleen, Stalin auttoi asiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu