Kokeilkaapa soitta KELAAN

Ette taatusti saa virkailijaan yhteyttä, että mitenkä tämä liittyy maahanmuuttoon ? Käykää katsomassa vaikka jonojen värejä toimistoissa.
5197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen tiennyt tämän puolisenvuotta jo ainakin.

Äänestä

Josko eivät ole vielä saaneet Kela-Gold Korttia,eivät ole saaneet ostettua vielä tietokoneita.

Äänestä

Sama on tilanne terveyspalveluissa, oikeuspalveluista puhumattakaan. Etusija on annettu vierasmaalaisille ilmaisasiakkaille!

Äänestä

Miksi menä minä kela..jonoon valkoisten kanssa kelatäti täyttää laput puolestamme...

Äänestä

Vein papereita eilen tampereen kelaan ja paikalla oli asiakkaita toista sataa. Lähes kaikki nokikeppejä. Jessus sentään...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Eläkeasioissa kirjoitti:

Ette taatusti saa virkailijaan yhteyttä, että mitenkä tämä liittyy maahanmuuttoon ? Käykää katsomassa vaikka jonojen värejä toimistoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu