Kuopio juhlii Matuja 6.12.......

Matuteemalla mennään itsenäisyyspäivää, niillä jotka ei ole rikkaa ristiin laittaneet Suomea puolustaessa.
.
Kyllähän ovat Kuopion suvakit teeman valinneet pilkatakseen kaatuneita ja veteraaneja. ?
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin paikallinen lehditö kertoo asian olevan......Hävettää helvetisti ei savolaisten päättäjien toilaukset. Pitäisi saada ulos kaikki nuo saatananpalvojat Kuopion päätöksenteosta.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niska-Laukaus kirjoitti:

Matuteemalla mennään itsenäisyyspäivää, niillä jotka ei ole rikkaa ristiin laittaneet Suomea puolustaessa.
.
Kyllähän ovat Kuopion suvakit teeman valinneet pilkatakseen kaatuneita ja veteraaneja. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu