Parkkeeraaminen Gedessä!

ksdoj

On tämä ihmeellistä, että Gesterbyssä aina ja yhä vaan nuo samat autot saavat olla parkkeerattuina viikosta ja kuukaudesta toiseen pihoilla ja teiden varsilla. Eikö täällä ole minkäänlaista valvontaa??

Miten on mahdollista, että jos ainoastaan huoltoajo on sallittu, niin jotkut autot seisovat parkissa jatkuvasti toisten pihoilla ja ajoväylillä? Voisiko joku fiksumpi antaa vastauksen tähän?

9

543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MiksiPoliisiEiSakota

      Soita poliisit tai sitten älä koska ne vastaavat sinulle että eivät saa yhtään enemmän palkkaa jos sakottaa niinpä mielummin istuvat Maijassa ja pelavat korttia.
      Ennen oli Villi Länsi nykyään on Villi Kirkkonummi.

    • AriL

      koskka sitä ei ole erikseen kieletty kylteillä.

    • asiaanratkaistu

      Järjestäkää riittävästi parkkipaikkoja alueellenne.
      Lisäksi selkeät ja näkyvät kyltit.
      Näin muualla Kirkkonummella on asia ratkaistu.

    • MikäOngelma
    • Bluepover

      Voit kysyä pysäköinnin valvonnasta vanhempi konstaabeli Kristiina Räikköseltä Kirkkonummen poliisilaitokselta. Hän kertoo, mitä alueita valvotaan.

    • eioleparkkipaikkaa

      Tämä johtuu siitä että Gesterbyssä on parkkipaikkoja alle 0,4kpl per asunto. Tämä johtaa auttamattomasti siihen ettei kaikille vain ole parkkipaikkaa. Erittäin syvältä!

      • 400000Koirille

        Niin mutta koirilla on hyvät tilat siellä ja paremmat saa.


    • eiautoille

      Hei milloinka nuo pysäköintikieltoaluemerkit ovat ilmestyneet Gesterbyn sisäänmenoväylille? Itse huomasin vasta toissapäivänä sekä nuorisotalon vieressä että Gesterborgintiellä. Ovathan ne saattaneet siellä pitempäänkin jo tönöttää, mutta ei täällä merkkejä ehdi katsomaan, kun pitää varoa autorallia. Nyt saisi valtio helppoa rahaa: tänä aamunakin oli pelkästään Geden torilla ja lähiympäristössä 18 sakotettavaa autoa parkissa. Varmaan muualta löytyy vielä lisää näitä pällejä, jotka ei merkkejä ymmärrä.

      Se, ettei kaikille ole parkkipaikkaa ei silti oikeuta parkkeeraamaan minne sattuu!!

      • PitäisköOllaUrakkapalkka

        Kirkkonummen poliisi kertoi minulle että he ei sakota koska he eivät saa siitä yhtään lisää palkkaa joten isuvat mielummin toimistossa korttia pelamassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3633
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2304
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1905
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      18
      1648
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1639
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1427
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1368
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      17
      1322
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1252
    Aihe