Hitler oli pahapaha mies, koska murhautti 6 miljoonaa ihmistä ja oli natsi.
Stalin oli sensijaan hyvähyvähyvä mies, koska murhautti 22 miljoonaa ihmistä ja hän ei ollut natsi, vaan kommunisti.
Näinhän se vihervasemmistosuvakkien ajatuskulku menee.
Stalin oli sensijaan hyvähyvähyvä mies, koska murhautti 22 miljoonaa ihmistä ja hän ei ollut natsi, vaan kommunisti.
Näinhän se vihervasemmistosuvakkien ajatuskulku menee.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Molemmat pahoja ihmisiä.
Stalin olisi nyt se ”natsi”, mikäli voittajien totuuden kirjoittasi joku muu kuin kuka sen kirjoitti. Eli vihervasemmisto olisi nyt niitä ”natseja” ja kansanmurhaajan ideologian vaalijoita.
Toinen näistä väitteistä pitää paikkansa ja toinen ei, tietääköhän kukaan?
https://www.youtube.com/watch?v=Dda-0Q_XUhk
Tuosta voi yrittää päätellä. Kannattaa katsoa myös infopaneelin linkki.
Bolsevikki Stalin on kaikkiein julmin diktaattori, Surmasi miljoonia oman maansa kanslaisia..Vanileireillä ja pakkotyleireillä kuoli myös miljoonia toisinajattelijoita.
Tämän päivän bolsevikkeja ovat vihrvasurit,Heidän mielestään ero mieltä olevat on tuomittava sakkoihin.Nyt ei ole mahdollista tuomita eri mieltä olevia enmpää.
Vasemmisto haluaa rajoittaa eri mieltä olevien sananvapautta.
Esimerkisksi maahanmuuton puolesta kiihloilevat leimaavat eri mieltä olevat natseiksi.
Tällä yritetään tukahduttaa milipidevapaus.
Kaiken takana on kulttuurimarxilaisuus.Se on tunkeutunut Suomeenkin. MTV, Yle , HS ja Lännen media-lehdet syöttävät kulttuurimarxilaista propagandaa. Ole kriittinen näden medioiden suhteen. Myös Iltalehteä ja iltasamomia on varottava.
Kts Youtube Mitä on kulttuurimaexilaisuus
Helsingin Sanomat kirjoitti 29.11. : "Stalinin terrori vaati ainakin yli 11 000 suomalaisen miehen ja naisen hengen. Dosentti Irina Takalan kokoamaan listaan sisältyvät eräissä tärkeissä asutuskeskuksissa selvitetyt uhrien nimet. Oikea luku on suurempi - hyvinkin kaksinkertainen, arvioivat suomalaistutkijat."
"NKVD:n eli salaisen poliisin operaatio suomalaisia vastaan oli latvialaisoperaation jatkoa ja alkoi joulukuussa 1937. Tuhansia vangittiin ja teloitettiin nopeassa tahdissa .
Venäjä ei halua vainouhreja muistaa eikä pyytää anteeksi tai maksaa korvauksia . "
"Lapsista löytyy erittäin vähän tietoa arkistoista ja tutkimuksista. He ovat pyyhkiytyneet pois historiasta ."
Että sellainen on meidän vihervasemmistolaistemme palvoma ideologia.
Ei korpit korpin silmää noki. Ei vasurit kommunismia tai kulttuurimarxismia noki, koska he ovat samaa porukkaa.
Kaikki isänmaallisten ihaillut sotaikonit ovat pahoja, myös Mannerheim.