nettipoliisit kyyläävät moderaattoreiden toimintaa

hehhehheee

Kansalaisten mielipiteiden sijaan poliisihallitus on kehottanut palaverissaan 30.11.2017 ns. "nettipoliiseja" seuraamaan yksittäisten keskustelijoiden viestien sijaan moderaattoreiden toimintaa.

Erityistä huomiota kiinnitetään siihen, että vihervasemmistolaisterrorismille annettaisiin riittävästi mahdollisuuksia tulla julki ja kaikenlainen muu kansalaistoiminta saataisiin leimattua natsismiksi.

!:-)

10

263

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÖrveltäjilleOikolukua

      Ääriliikkeet ja muut Natsit yhä uudestaan kuvittelee, että sananvapaus kattaa haukkumisen ja uhkailun. Yhtä vähän oikeus, lyödä ja tappaa ihan ketä tahansa, kuuluu demokratiaan. Huvittavinta tässä on ain se, että ne jotka eniten tahtoo syrjiä, haukkua, lyödä ja tappaa, eniten myös parkuu ja kirkuu sananvapauden ja demokratian perään, oikeutuksena rikollisuudelleen.

      • Vaaveli

        Satuttaako totuus sinua. Olen nimittäin huomannut se, että vihervasemmistolaiset anarkistit ne väkivaltaisia ovat . Isänmaallisuus on heistä kaukana.
        .


      • HaukotusTaas
        Vaaveli kirjoitti:

        Satuttaako totuus sinua. Olen nimittäin huomannut se, että vihervasemmistolaiset anarkistit ne väkivaltaisia ovat . Isänmaallisuus on heistä kaukana.
        .

        Koittakaas keksiä jotain uutta ja säväyttävämpää, tuon vihervasemmistojankutuksen tilalle. Yhtä kulunut, kuin teinien vakiohokemat, vittu ja homo.


      • SeAvarakatseinen

        "Yhtä vähän oikeus, lyödä ja tappaa ihan ketä tahansa, kuuluu demokratiaan."

        Mitäs tuollaisia kirjoitat? Kyllä Se kuuluu ns. "kansandemokratiaan" eli SEN malliseen "demokratiaan; mitä Neuvostoliitossa ja nykyisin Venäjänmaalla noudatetaan.
        Saksalaiset veivät DDR:ssä "demokraattisessa tasavallassaan demokratia kehityksen pisimmälle! Demokratiaa valvoi 1 /3 kansalaisista salaisen poliisin palveluksessa.
        Sen sorttiseen demokratiaan kyllästyneet eivät päässeet pois maasta, paitsi yrittämällä karata erilaisin konstein!
        Olihan se kummallista, että "demokratiaa" pakenevat ammuttiin rajalle!

        Taidat olla niin nuori, ettei historia ole oikein hallussasi?

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Saksan_demokraattinen_tasavalta


    • Vaaveli

      Sain 30 päivää bannia Facebookissa , kun kommentoin yhtä raiskaajan kuvaa . Kirjoitin näin. " En voi ymmärtää tyttöjä, jotka tuon miehen pauloihin menevät. Luulisi itsesuojeluvaiston heräävän, kun näkee mistä päin maailmaa mies on. Onhan heistä varoitettu". Tätä kommenttia ei joku kaiken suvaitsevainen kestänyt, vaan oli ilmiantanut totuuden mukaisen kommenttini ylläpitäjälle, joka ei ilmeisesti edes lukenut kommenttiani. Totuutta eikä varoituksen sanoja saa enää Facebookissa sanoa. Sananvapaus on kadonnut, ainoastaan maahamme laittomasti tulleiden suvakkiystävät saavat hillua netissä ja haukkua isänmaallisia natseiksi.

    • vankileiriensaaristo

      Meno muistuttaa Venäjää Stalinin aikoina,seuraavaksi on vuorossa öiset koputukset.

    • Vi---taa

      Tämä on totta ; mielipiteenvapaudesta ei ole enää Suomessa tietoakaan. Yritin saada aivan asiallista kommenttia palstoille ,mutta ei onnistu millään .

      Kysyin vain , että onko tässä malli Suomen nuorille miehille , että vaaran uhatessa paetaan ulkomaille turvapaikan hakuun , kuten ne 18-34 vuotiaat nuoret miehet joita mamuryntäyksessä oli suurin osa.
      Nyt laittomat pitäisi saada pois , mutta mamuttajat järjestävät näille kaikki ilmaiset palvelut aina hammashoidoista lähtien

    • TissiposketNyyhkiiTäällä

      Menkää vaavelit kokeilemaan jonnekin, missä ihan oikeasti rajoitetaan sananvapautta. Venäjä, Kiina, P-korea, Iran, Turkki, Egypti, Thaimaa jne, jne. Sen jälkeen voitte taas tulla takaisin tänne nyyhkimään, miten teitä sorretaan ja ette saa kaikkea sontaa kirjoitella. Äidin pieniä kermaperseitä te olette, ette edes oikeasti tiedä millaista maissa, joissa rajoitetaan ihmisoikeuksia ja sananvapautta.

      • Vaaveli

        Haloo Suomihan on menossa tätä kohti, etkö vielä sitä tajua, vai onko se sinulle OK. Ikää minulla on, jo sen verran etten tunnusta tuota kermaperse nimitystä kohdallani, varsinkin, jos sen minulle kohdistaa kaiken suvaitsevainen pullamössö.


      • LässynLässynTaas
        Vaaveli kirjoitti:

        Haloo Suomihan on menossa tätä kohti, etkö vielä sitä tajua, vai onko se sinulle OK. Ikää minulla on, jo sen verran etten tunnusta tuota kermaperse nimitystä kohdallani, varsinkin, jos sen minulle kohdistaa kaiken suvaitsevainen pullamössö.

        Puhut paljon, mutta paskaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      166
      2670
    2. 83
      1147
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      237
      1025
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      868
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      88
      721
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      628
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      588
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      552
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      518
    Aihe