nettipoliisit kyyläävät moderaattoreiden toimintaa

hehhehheee

Kansalaisten mielipiteiden sijaan poliisihallitus on kehottanut palaverissaan 30.11.2017 ns. "nettipoliiseja" seuraamaan yksittäisten keskustelijoiden viestien sijaan moderaattoreiden toimintaa.

Erityistä huomiota kiinnitetään siihen, että vihervasemmistolaisterrorismille annettaisiin riittävästi mahdollisuuksia tulla julki ja kaikenlainen muu kansalaistoiminta saataisiin leimattua natsismiksi.

!:-)

10

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÖrveltäjilleOikolukua

      Ääriliikkeet ja muut Natsit yhä uudestaan kuvittelee, että sananvapaus kattaa haukkumisen ja uhkailun. Yhtä vähän oikeus, lyödä ja tappaa ihan ketä tahansa, kuuluu demokratiaan. Huvittavinta tässä on ain se, että ne jotka eniten tahtoo syrjiä, haukkua, lyödä ja tappaa, eniten myös parkuu ja kirkuu sananvapauden ja demokratian perään, oikeutuksena rikollisuudelleen.

      • Vaaveli

        Satuttaako totuus sinua. Olen nimittäin huomannut se, että vihervasemmistolaiset anarkistit ne väkivaltaisia ovat . Isänmaallisuus on heistä kaukana.
        .


      • HaukotusTaas
        Vaaveli kirjoitti:

        Satuttaako totuus sinua. Olen nimittäin huomannut se, että vihervasemmistolaiset anarkistit ne väkivaltaisia ovat . Isänmaallisuus on heistä kaukana.
        .

        Koittakaas keksiä jotain uutta ja säväyttävämpää, tuon vihervasemmistojankutuksen tilalle. Yhtä kulunut, kuin teinien vakiohokemat, vittu ja homo.


      • SeAvarakatseinen

        "Yhtä vähän oikeus, lyödä ja tappaa ihan ketä tahansa, kuuluu demokratiaan."

        Mitäs tuollaisia kirjoitat? Kyllä Se kuuluu ns. "kansandemokratiaan" eli SEN malliseen "demokratiaan; mitä Neuvostoliitossa ja nykyisin Venäjänmaalla noudatetaan.
        Saksalaiset veivät DDR:ssä "demokraattisessa tasavallassaan demokratia kehityksen pisimmälle! Demokratiaa valvoi 1 /3 kansalaisista salaisen poliisin palveluksessa.
        Sen sorttiseen demokratiaan kyllästyneet eivät päässeet pois maasta, paitsi yrittämällä karata erilaisin konstein!
        Olihan se kummallista, että "demokratiaa" pakenevat ammuttiin rajalle!

        Taidat olla niin nuori, ettei historia ole oikein hallussasi?

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Saksan_demokraattinen_tasavalta


    • Vaaveli

      Sain 30 päivää bannia Facebookissa , kun kommentoin yhtä raiskaajan kuvaa . Kirjoitin näin. " En voi ymmärtää tyttöjä, jotka tuon miehen pauloihin menevät. Luulisi itsesuojeluvaiston heräävän, kun näkee mistä päin maailmaa mies on. Onhan heistä varoitettu". Tätä kommenttia ei joku kaiken suvaitsevainen kestänyt, vaan oli ilmiantanut totuuden mukaisen kommenttini ylläpitäjälle, joka ei ilmeisesti edes lukenut kommenttiani. Totuutta eikä varoituksen sanoja saa enää Facebookissa sanoa. Sananvapaus on kadonnut, ainoastaan maahamme laittomasti tulleiden suvakkiystävät saavat hillua netissä ja haukkua isänmaallisia natseiksi.

    • vankileiriensaaristo

      Meno muistuttaa Venäjää Stalinin aikoina,seuraavaksi on vuorossa öiset koputukset.

    • Vi---taa

      Tämä on totta ; mielipiteenvapaudesta ei ole enää Suomessa tietoakaan. Yritin saada aivan asiallista kommenttia palstoille ,mutta ei onnistu millään .

      Kysyin vain , että onko tässä malli Suomen nuorille miehille , että vaaran uhatessa paetaan ulkomaille turvapaikan hakuun , kuten ne 18-34 vuotiaat nuoret miehet joita mamuryntäyksessä oli suurin osa.
      Nyt laittomat pitäisi saada pois , mutta mamuttajat järjestävät näille kaikki ilmaiset palvelut aina hammashoidoista lähtien

    • TissiposketNyyhkiiTäällä

      Menkää vaavelit kokeilemaan jonnekin, missä ihan oikeasti rajoitetaan sananvapautta. Venäjä, Kiina, P-korea, Iran, Turkki, Egypti, Thaimaa jne, jne. Sen jälkeen voitte taas tulla takaisin tänne nyyhkimään, miten teitä sorretaan ja ette saa kaikkea sontaa kirjoitella. Äidin pieniä kermaperseitä te olette, ette edes oikeasti tiedä millaista maissa, joissa rajoitetaan ihmisoikeuksia ja sananvapautta.

      • Vaaveli

        Haloo Suomihan on menossa tätä kohti, etkö vielä sitä tajua, vai onko se sinulle OK. Ikää minulla on, jo sen verran etten tunnusta tuota kermaperse nimitystä kohdallani, varsinkin, jos sen minulle kohdistaa kaiken suvaitsevainen pullamössö.


      • LässynLässynTaas
        Vaaveli kirjoitti:

        Haloo Suomihan on menossa tätä kohti, etkö vielä sitä tajua, vai onko se sinulle OK. Ikää minulla on, jo sen verran etten tunnusta tuota kermaperse nimitystä kohdallani, varsinkin, jos sen minulle kohdistaa kaiken suvaitsevainen pullamössö.

        Puhut paljon, mutta paskaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      525
      2013
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      19
      1561
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1498
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe