Uuden vuoden terveinen

Iiskooppetissa n-kurkiaisella on l-kaupan erikoishöttöinen juusto. (soveltuu yllättävän hyvin mikroaaltouunijuustoksi) jos on syvä kertakäyttölautanen. Sitten on voita, ei erityisen raikas lajike, muttei myöskään räiskähtele pannussa. Omenoita on pussukka, jossa joitain ketaleita. Mölöä jonkin verran ja mehua n. 1-2dl.
Toivokaamme kaikille oikein ravintorikasta uutta vuotta, koska elintarvikesyksy 2017 on ollut erityisen kitsas ja niukka, tuoden nälän jälleen kerran erityisen rankalla tavalla keskuuteemme. Eivätkä merkit näytä yhtään paremmilta, koska ihmisillä ei ole oikeutta tehdä töitä elintarvikkeitansa vastaan. Ja koska työ muutenkin suuntautuu siten, että sillä ei saada maalle elintärkeää ulkomaanvaluuttaa, voi edessämme olla yhä pahempi velkaantuminen ulkomaille. Jolla mm. ihmisten paperipohjainen työttömyyden (sisältäen myös puuhat) järjestetään. Ja se ei ole oikein. Työ on sitä, että tehdään niin, että maahan tulee rahaa. Fysiikassa työ määritellään toisin. Myös jonkin verran on oltava kotimaassa sen siistimistyötä. Ja sitä, että siihen käytettyä rahaa ohjataan kustannustehokkaasti, oikeudenmukaisesta ja ammattitaitoisesti.
Elintarviketerveisin..

2

169

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xsdrtyuhjb

      Voi hyvänen aika nälkäkurkiainen. Sun pitää tarkistuttaa lääkityksesi. Testeistäsi ei saa enää mitään selvää.

      Tänään on itsenäisyyspäivä eikä uuden vuoden päivä!

      Hae apua!

    • HYvää uutta vuotta sinnekin n-kurkiaiselle..aina se vaan aikaisemmin tulee mutta myös niin toivo paremmasta elintarvikevuodesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      68
      1076
    2. 64
      1052
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      59
      834
    4. 93
      827
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      42
      678
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      226
      669
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      598
    8. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      66
      575
    10. Nainen joka haluaa miehen

      Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
      Ikävä
      79
      563
    Aihe