MM 95 muistetaan mm. Jukka Tammen pukukoppituuletuksista MM-pystin kanssa.
Mutta pelasiko Tammi ainuttakaan ottelua maalissa?
Mutta pelasiko Tammi ainuttakaan ottelua maalissa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei tietenkään pelannut. Mutta kitaroi näkyvästi, Summasen esitellessä aluspukuaan jne.
Kyllähän kun noita taltiointeja nyt katsoo, niin todella pikkupojilta näyttävät monet kokeneemmatkin suomalaispelaajat. Ei ole totuttu voittamisen ja voiton juhlimisen meininkiin. Kuten itsekin ovat myöhemmin toteilleet.
Myös turnauksen avausottelun (Tshekki) kooste oli puhuttelevaa katsottavaa. Curren piti jotenkin kaivaa joukkueesta ylipäätään usko ja halu maalintekemiseen ja otteluiden ratkaisemiseenkin turnauksen aikana. Se alkoi löytyä sitten seuraavassa Ruotsi-pelissä, jossa noustiin takaa ohi. Mutta tuossa Tshekki-pelissä sitä ei ole yhtään.
On huvittavaa katsoa, miten suomalaiset hyökkäyksen päätteeksi vain suorittavat jonkinlaisen laukausyrityksen "ohittamatonta Turekia" kohti. Kaiken päämääränä on saada hyvää sählinkiä Tshekin maalille - ei suinkaan tehdä maali ja oikeasti voittaa peli.