On täysillä huutaminen hyvä ratkaisu?

yhikjm

Äijä nosti melkoisen möyräkän viikonloppuna, uhkasi että jollei hommat siistiydy, niin hän hoitaan multa perseen karpalonpunaiseksi. Minua ei ole koskaan piiskattu, eikä muistaakseni edes uhkailtu sellaisella. Siksi sen puheet vähän nauratti, koska täytän muutaman viikon kuluttua 16 v. Virnuilu oli kuulema liikaa, se hairas tukasta kiinni talutti mut omaan huoneeseeni. Oli sen verran rautaista meininkiä, että meinas vähän pelottaa.

Olen varma, että se penkoo vielä mun tekemisiä ja voi syntyä vielä uusi mellakka. Olen miettinyt tuota itsepuolustusta, jos syntyy oikeaa vääntöä. Kaikkein röyhkeimmät temput ovat pois käytöstä, kuten potku arkaan paikkaan tai pureminen (On aika homoa.)

Viikko sitten en olisi ollut yhtään huolissani vaikka olisi kuinka uhkaillut, mutta nyt raivona näin, että sillä on hullun voimat. Mikä on paras menetelmä hoitaa puolustus, jos mersustaani ruvetaan maalaamaan karpalon punaiseksi?

6

1476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimii.n

      kiveksitä kiinni ja purista niin lujaa ko lähtee ja juokse vaikka mummolaan piiloon

    • Jaahas, taas yksi näistä teiniin kohdistuvista piiskaus/alistamisprovoista tai jopa fantasioista...

      Vai kuinka moni oikeasti uskoo, että aloittajan specsit tapahtumista ovat totta?

      Haistan piiskausfetissiä ilmassa.

      • entinentt

        Taattua Suomi24 kamaa. Tekemisen puutteen vuoksi kävin lukemaan näitä palstoja läpi. Esimerkiksi työelämää käsittelevillä palstoilla pomo antaa piiskaa. Täällä nuorten puolella piiskauksen hoitaa nähtävästi äiti.


      • oletettu
        entinentt kirjoitti:

        Taattua Suomi24 kamaa. Tekemisen puutteen vuoksi kävin lukemaan näitä palstoja läpi. Esimerkiksi työelämää käsittelevillä palstoilla pomo antaa piiskaa. Täällä nuorten puolella piiskauksen hoitaa nähtävästi äiti.

        Luehan uudestaan, siinä lukee äijä, se tarkoittaa miesoletettua.


    • kokokookoko

      varmaan tyttö maleksii matujen perässä illat ja ei sellaista kukaan toivo lapselleen, piiska on pienin paha mitä takapuoleesi saat, jos jatkat niiden kanssa hengailua sinne pesii paljon muutakin ja ei lähde aina lääkärissäkään edes pois

      • ggggggkkkk

        Luehan sinäkin uudelleen. Siinä lukee "on aika homoa", joten se tarkoittaa poikaa. Aijä siis uhkasi selkäsaunalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      44
      595
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      513
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe