Pian aukeaa Suomen suurin keskustelupalsta. Muista olla mukana bodymaailman keskipisteessä uudella keksustelupalstalla. 40 tuhatta erikävijää kuukaudessa kertoo silkkaa faktaa, että uusi forum tulee olemaan Suomen ylivoimaisesti suurin alan keskustelupalsta. Keskustelupalstalle on tarvetta, sillä semmoista ei vielä Suomessa ole. Tervetuloa!
Bodylehti keskustelu pian auki
Ilmoitus
16909
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mistä keksit tähän hätään ton 40 000, jos palsta ei ole vielä pystyssäkään?
Eipä silti, olisi hyvä saada edes yksi vakavasti otettava ja aktiivinen voimailupalsta tähänkin maahan.
Toivottavasti palstalla saa sitten vertailla eri valmistajien tuotteita ja hintoja!
"Uutisten päivitys jatkuu yhtä huimaa vauhtia kun tähänkin asti ja kuukausittain 35 000 säännöllistä kävijää todistavat sen, että alan tapahtumat kiinnostavat."
Palsta on jo nyt Suomen ylivoimaisesti suurin kävijämääriltään ja tulee kasvamaan räjähdysmäisesti keskustelupalstan ansiosta. Toisenlaista ei Suomessa ole, tervetuloa.
"Toivottavasti palstalla saa sitten vertailla eri valmistajien tuotteita ja hintoja! "
Aivan,bodylla ei ole sensuuria kuten eräällä pohjoiskoreaan verrattavissa olevalla palstalla!
Tuota...on siellä body-lehden sivuilla aikaläjä lisäravinnekauppojen bannereita ja liitollakin on soppareita joten onkohan paljon parempi "pohjoiskorealaista" foorumia.....
Mut hei, vertaillaan täällä hintoja ym. Täällä ei ole mainosbannereita eikä soppareita sinne sun tänne ;-)
Vain 40 tuhatta? Ton verranhan esim. pakkotoisto.comilla jengiä käy suurinpiirtein päivässä :D
Lisäksi en ymmärrä miten helvetissä keskustelupalsta jota ei ole edes avattu voi jo nyt olla suomen suurin?? Lisäksi täytyy muistaa että määrä ei korvaa laatua! Oleellisinta ei ole vain se että siellä käy jengiä vaan keskustelun sisältö ja taso. Pakkotoistokin kerää nyt vain jengiä sinne mitä uudemmilla osiolla sun muilla jotta saisivat mainoistuloja bannereilla.
Toisekseen, keskittyisivät nyt tuon Body -lehdykän tason nostamiseen. Siinä riittää jo paljon tekemistä. Käännökset oikein, oikeasti mielenkiintoisia artikkeleita mm. ravinnosta eikä mitään perusmättöä; "proteiinit hyväksi kasvulle", kunnon treenijuttuja ihmisistä eikä niitä persoonattomia jenkkikäännöksiä, lisäksi krittiisyyttä mukaan ja räväkämpää otetta! No, turha toivo tolla toimituksella ja kytköksillä mm. kehonrakennusliittoon.
Salirotta saa jäädä tänne palstalle, sillä Bodylehden uusi palsta tulee nyt vain yksinkertaisesti olemaan paras. Meillä ei kirjoitella koodinimillä vaan kaikki ovat omilla nimillään. Suomen kaikki huiput tulevat moderoimaan palstaa ja täksi se tuleekin olemaan Pakkotoistoon verrattuna lähes naurettavan paljon parempi.
Njooh pelleillään nyt sitten sun kanssa loppuun asti kun kerta aloitinkin :D
Mistä te tiedätte että tuhannet -siis nuo 40 000 sinne rekisteröityvää tekee sen omalla nimellään? Miten aiotte tarkastaa jokaisen henkkarit ;-)
......aaaaaiiiiiiivaaaaan, lol
Sanot että kaikku huiput tulevat palstaa moderoimaan. Dont think so asshole, nythän ne siellä kerjää bodylehden sivuilla keskustelupalstalle porukkaa modeiksi. No, eiköhän sinne muutamia heikon itsetunnon omaavia pätemistä ja jotain rispektiä (?????) kaipaavia lähettele jo nuoleskelevia "anomuksiaan".
Niin, eikä sinne pahemmin huippukehonrakentajiakaan taida tulla muutakuin mainoslauseissa. Jotta voidaan sanoa että joku huippunimi on palstalla niin se tarkoittaa kyllä sitten sitä että ko. henkilö käy siellä aktiivisesti eikä heitä muutamia viestejä kuukaudessa tai että on joskus avajaisten aikana siellä sanonut kaikille että "hei" ;-)
Lisäksi sulla on kumma käsitys että se olisi modeista kiinni onko palsta kuinka hyvä. Toki näin osaksi onkin jos moderointi on huonolla linjalla, mutta tosiasia on se että palsta on juuri niin hyvä mitän sn käyttäjät siitä tekevät!
Pakkiksen muutamista puutteista sun muista jutuista huolimatta se on jo vakiinnuttanut asemansa suomen ykkösfoorumiksi! Bodylehden foorumi ei tule tätä ikinä tekemään, olis pitänyt olla hereillä ainakin 5 vuotta sitten.
Mitähän Ilmoitus jos korjaisit painetun lehden puolella seuraavat asiat:
1. Opettelisit kirjoittamaan niin ettei teksti olisi täynnä alkeellisia kirjoitusvirheitä. Pahimmillaan tekstisi on kuin lukihäiriöisen yläasteikäisen tuottamaa.
2. Huolehdi siitä että lehdessä on ne jutut mitä kansitekstissä luvataan.
3. Huolehdi ettei mukaan livahda ruotsinkielistä tekstiä.
4. Naisvihamielisiä juttuja fitness-kilpailijoista ei ole mukava lukea. Jos ei ole mitään positiivista sanottavaa älä kirjoita ollenkaan.
Tuollaiset megatrollaajat pilaavat keskustelupalstojen maineen!
"Meillä ei kirjoitella koodinimillä vaan kaikki ovat omilla nimillään."
Kyllä nykyajan nuorille onkin annettu outoja nimiä. Esimerkkinä tuolla palstalla valvojina toimivat Suomen huiput: Lupara ja MrT.
"Niin, eikä sinne pahemmin huippukehonrakentajiakaan taida tulla muutakuin mainoslauseissa. Jotta voidaan sanoa että joku huippunimi on palstalla niin se tarkoittaa kyllä sitten sitä että ko. henkilö käy siellä aktiivisesti eikä heitä muutamia viestejä kuukaudessa tai että on joskus avajaisten aikana siellä sanonut kaikille että "hei" ;-)"
Kuten pakkotoistolla mainostettiin että Talus ja Lehtonen vastailevat kysymyksiin?!?!Ovat kerran kirjoittaneet jotain ja huomasivat sitten palstan tason ja moro!
Heh, joo hymyilytti asia pakkisellakin enkä pakkista tässä asiassa kyllä mitenkään ole edes puolustellutkaan!?
Tulen kirjottelemaan myös siellä!
Sut tullaan bannaamaan myös siellä,niinkuin pakkiksella!
Kuten sinut Bodypalstalla!
Eikö teillä ole muuta tekemistä kuin odottaa että joku uusi ja ihana keskustelupalsta aukeaa...
Ei taida BODY-lehdelläkään mennä kovin hyvin kun
joudutaan jo täällä mainostamaan...