Tuli kurssille lähtö

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201712112200596815_u0.shtml

Eipä taida enää kehdata, viimeksi ollut työttömänä yli 40 vuotta sitten. Toki nyt taas, mutta ansaitusti.
Mutta voisihan tuota joutessaan käväistä tuonkin kurssin.
6120
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tarpeellinen jos ei ole koskaan täyttänyt kaavakkeita sähköisesti ja muutenkin on atk taidot puutteelliset. Cv.n tekoa ym. Toisinsanoen kiusantekoa suurimmalle osalle kurssilaisista. Ei auta vaikka olisit akt ammattilainen, koodari tms ja ceeveet priima kunnossa. Oli huvittavaa kun ne ketkä osasi "hommat" oli tehty 10 minuutissa ja aikaa oli 3 tuntia.
Työnsaamisen kanssa ei todellakaan mitään tekemistä.

1Äänestä
  • On toki hyvä joitain työllistää. Kurssin käyneenä voi sitten perustaa oman kurssikeskuksen.

    1Äänestä

  • Ja taas meni rahaa, mutta ilman tulosta ja hyötyä Suomelle. Että silleen.

    1Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Ja taas meni rahaa, mutta ilman tulosta ja hyötyä Suomelle. Että silleen.

    Sinulta matu ei kysytty yhtään mitään.

    1Äänestä

Jos Suomessa olisi tutkiva media, se uutisoisi, kuinka paljon kurssiyritysten omistajat tienaavat huijaamalla Orpoa.

Äänestä

Joskus muinoin oli myös työhön perehdyttämiskurssi.Aikonaan pääsin ammattikoulusta heti töihin ja 3kk työssäolon jälkeen alkoi tämä kyseinen kurssi.Tällä mahtavalla kurssilla opin miten ollaan töissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipä.taida.kehata kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201712112200596815_u0.shtml

Eipä taida enää kehdata, viimeksi ollut työttömänä yli 40 vuotta sitten. Toki nyt taas, mutta ansaitusti.
Mutta voisihan tuota joutessaan käväistä tuonkin kurssin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu