HAHA, on Niinistöillä selittämistä

kun Mossad saapuu Suomeenkin !

Israelin turvallisuuspalvelu Mossad tviittasi eilen:
"Kärsivien juutalaisten pelastaminen antisemitistista maista on jotain, mitä olemme tehneet kahdeksan vuosikymmenen ajan. Valitettavasti meidän on tehtävä se uudelleen eräässä arabimaassa, Ruotsissa."
Retweeted The Mossad (@TheMossadIL):
15354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Niinistö vikuroi kuin liukas silakka kädessä.....viime aikoina olen kuunnellut tämän kannanortoja joille savolaiaetkin olisi kateellisia....on vaikea kumarrella joka suuntaam näyttämttä persettä toisille..

Äänestä
  • En ole kateellinen hänelle. Olen hyvilläni että vastustan haittamaahanmuuttoa.

    Äänestä

Mossad on erikoistunut salamurhiin. Keneltähän päättäjältä siellä lähtee henki.

Äänestä
  • Sehän olisi Mossadille kaikista helpoin tapa, että pistää kylmäksi riittävän monta suvakkipäättäjää, niin vallan ottavat ne, jotka eivät ole suvakkeja. Silloin Ruotsi (tai Suomikin) alkaisi itse omin poliisivoimin huolehtia kansalaisten turvallisuudesta ja Mossadin osalta juutalaisten turvaamistehtävä olisi sillä hoidettu.

    Jos taas Mossad itse ryhtyy suojelemaan kaikkia juutalaiskohteita, se on loputon tehtävä, koska se valtio itse vain rahtaa lisää vihamielisiä muslimeja maahan. Tappamista piisaa.

    Äänestä

Ehkä on hyvä että Mossad tulee hoitamaan asiat kun ruotsin poliisista ei ole tekijäksi.
Feministinen hallitus ja poliisivoimat ovat ihan voimattomia.
Onneksi Mossad hallitsee tuon wattuilun jalon taidon.
Että ne ruotsalaiset kehtaavatkin, kahden ison eriuskontoisen ulkomaalaisryhmän turvallisuutta ei enää pystytä takaamaan, puhumattakaan omista kansalaisista, mutta mitäs niistä.

Äänestä

Ruotsin tilanteen tuntien on täysim selvää että ulkopuoliset toimajat tulee maahan valvomaan etujaan...eotsilla ei ole puolustusvoimia eikä enää toimivaa rajavalvontaa saati sisäisen turvallisuden valvonta ja hoitokykyä...pikeus,tuomioistuin ja poliisi siinä maassa on täysin kyvytön enää hallisemaan maan turvallisuustilannetta..

Äänestä

Olof Palmen jälkeen saattaa Löfvenkin kuunnella tarkalla korvalla Mossadia. Vai joko on Palme unohtunut? Tietämättä siis oliko Mossad Palmen murhan takana, mutta olisi ainakin voinut olla ja voisi olla jatkossakin antisemitististen pääministerien murhien taustalla.

Äänestä

Yhä enemmän alkaa näkymään merkkejä että ruotsi menttäää hallintansa omaan valtioonsa...

Äänestä

Olisi kiva kuulla, mitä pressa, pm ja muut "päättäjät" sanovat, kun kuulevat Mossadista :)
Se on sellainen sana, joka tuskin jättää kylmäksi ketään.
Tai ... kylmäksi ... ja kylmäksi ...

Äänestä

Suomalaiset ärsyyntyivät Berlusconille, kun se haukkui suom. ruokaa ja kokkitaitoja.
Luulis että ruottalaiset ärsyyntyisivät siitä että Ruotsia sanotaan Arabi-maaksi ;-DD

Vai onko niillä enää häpyä / älyä ärsyyntyäkään - - - -

Äänestä
  • Asiat täytyy pystyä sanomaan niinkuin ne on eikä työntää päätä santaan kuin strutsi. Ruotsi on jo nyt arabimaa. Entäs sitten tulevaisuudessa? Islam se vaan levittää lonkeroitaan.

    Äänestä

  • Ei ruotsalaiset tajua ärsyyntyä, ilon kautta vaan ottavat vastaan kaikenlaista.

    Äänestä

Jaa, jos Mossad alkaa hoidella ongelmaa kuten Palmen aikanaan, niin TERVETULOA SUOMEEN.

Äänestä
  • Palmen murhaa käsittelevissä dokkareissa ei Mossadia ollut ?

    Äänestä

Onkos tuo oikeasti Mossadin viesti?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TehokasOrganisaatioM kirjoitti:

kun Mossad saapuu Suomeenkin !

Israelin turvallisuuspalvelu Mossad tviittasi eilen:
"Kärsivien juutalaisten pelastaminen antisemitistista maista on jotain, mitä olemme tehneet kahdeksan vuosikymmenen ajan. Valitettavasti meidän on tehtävä se uudelleen eräässä arabimaassa, Ruotsissa."
Retweeted The Mossad (@TheMossadIL):

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu