Kyläkaupan säilytyslokerot

Nyt ne paljon kritiikkiä saaneet säilytyslokerot on sitten otettu kokonaan pois käytöstä. Hälmöläisten hommaa oli alunperinkään laittaa sellaiset lukot niihin oviin. Vieläköhän kyseisten kaappien hankkija on kyläkaupan palkkalistoilla, kun siellä kerran on se irtisanomis viikate heilunut?
6126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kovasti mainostettiin että ostetut tavarat saa nyt lukittuun kaappiin kun menee vaikka romupuolelta ruokapuolelle. Usein kävi kuitenkin niin, että ostokset vietiin autoon ja hurautettiin samantien pois. Ei ihmiset kävele huvikseen edestakaisin parkkipaikan ja kaupan väliä. Kalliiksi tuli kaupalle tuo sailytyslokero floppi.

Äänestä

Kun Keskisellä käyn niin aina ensin tavarapuolelle.Pstan sieltä jotain jos löydän.Sitten kassan kautta tavarat autoon.Ajan auton ruokapuolelle siellä on aina tilaa.Sapuskat kaupasta autoon ja kotia,tosin Mikko Keskisen kautta ja tuurinportin.Välikäytävä on täysin turha niille jotka asioivat myös elintarvikepuolella.Siellä nyt vielä edullista .Tavarapuolesta ei voi enää sanoa samaa.Tavaralokerot täysin turhia.

Äänestä

Keskisiä ei pelasta muutkin vanhat äkeet ja aurat ja rattorit.

Äänestä
  • Keskisen työporukka maksaa valtavat verot Alavuden kaupungille.
    Mistä muualta vastaavat työpaikat ?
    Turha tällä palstalla keljuilla nimettömänä kuin vanhat akat.
    Keskinen on nyt loistava kokonaisuus.

    Äänestä

Ja äkeetja varsinkin vanhat öljysäiliöt....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heippa.kyläkaupalle kirjoitti:

Nyt ne paljon kritiikkiä saaneet säilytyslokerot on sitten otettu kokonaan pois käytöstä. Hälmöläisten hommaa oli alunperinkään laittaa sellaiset lukot niihin oviin. Vieläköhän kyseisten kaappien hankkija on kyläkaupan palkkalistoilla, kun siellä kerran on se irtisanomis viikate heilunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu