MIKSI TRE SIJOITTANUT HÖRHÖNSÄ KOLJONSELÄNTIELLE?

1959-2017

Tietääkö kukaan? Miksi Tampeereen sosiaalitoimi sijoittaa hörhöt ja päihteiden käyttäjät Teiskon Terälahteen Maisansalon Asunto-osakeyhtiö Koljonselän vuokra-asunnoihin? Täällä he aiheutavat häiriöitä ja keräävät kaikki luuserit nurkkiinsa ja jotka taas aiheuttavat pikkurikoksia ja varkauksia alueella joista kärsii myös koko lähialue.On huumeiden käyttäjää sekäkäyttäjää ja ties mitä alueella liikkuu, varoillaan saa olla.Lapset kertoivat että, heitä liikkuu myös busseissa ja he aiheuttavat sielläkin lapsille pelkoa.Eikö ole muuta sijoituspaikkaa kaupungilla? kuin Teisko ja Terälähti Maisansalo ja tuoda Koljonselän asunnoihin heidät.
Vaikka tiedän että, täältä on vaikea myydä asuntoja tälläkertaa, koska asukkaat on tuota luokkaa mutta, silti onko se viimeinen oljenkorsi sitten vuokrata asunto hörhöille? Se jos mikä laskee entisestään asuntojen arvoja täällä, kun asukkaat on mitä on?? Kaupungin elättejä. Vai onko se kaupungin tavoite ja päämäärä sijoittaa kaikki " rantojen miehet " Koljonselälle tarkoituksella asumaan? Piiloon metsään muulta maailmalta, siirtää ns.ongelmat sivuun?? - ja jos kun, jotain sattuu niin, poliisi on jossain 50.km.n päässä vähintään, jos apua tarvii. Eikö olisi helpompaa pitää hörhöt siellä siellä Sorin lähellä jo valmiina? Ajattelen tätä sillä että, tässä nykyhetkessä näitä tulee vain lisää tänne kokoajan ja kesä tuo sitten jo heidän " vieraitaan tuplamäärän " Koljonselälle, sitten taas saa mm. veneet ja moottorit kyytiä ja autoista bensat, kaikki kelpaa matkaan. Kyllä maalla on mukavaa, vai mitä?

6

2422

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huolestunut

      Hei!
      Mietin just muuttoa tälle alueelle ja haluisin kysyä,onko tilanne vielä sama? Liikkuuko siel hörhöjä yms vieläkin?

      • Anonyymi

        Mee ihmeessä jos yllättyä ota vuoka asunto ihmeessä jos vain on jaksamista


    • Anonyymi

      Teiskossa ei ole yhtään huumeiden myyjää, ei pelkoa väkivallasta ja ihmiset ovat asiallisia. Tuo on perätöntä paskapuhetta että olisi tuollaista toimintaa terälahdessa.
      Nimittäin on ennen tullut asuttua kyseisillä seuduilla.💪

    • Anonyymi

      Ennen sanottiin, että kesän tietää tulleen kun teiskolaiset lopettaa karvalakin käytön.

      • Anonyymi

        Varovaista väkeä. Pelkää pahaa flunssaa jolloin toukotyöt viivästyy.


    • Anonyymi00008

      Onneksi sijoittaa. Yhtiövastikkeet ovat niin kallit huonon taloyhtiön hoidon vuoksi, että taloyhtiö olisi konkurssissa ilman näitä hörhöjä. Eikä Tampere varsnaisesti sijoita heitä Maisansaloon vaan vuokrat ovat kohdallaan, toisin kuin keskustassa.
      Ja onko pakko keskittyä niihin hörhöihin? Mene ulos ja katso luontoa ja Näsijärveä. Oletko huomannut, että sieltä näkyy loistavasti tähtitaivas ja revontulet>?
      Miks seuraat niiden hörhöjen toimintaa? Keskity olennaiseen ja istuta vaikka porkkanoita pihan kasvimaalle. Ei ole höhöt vielä niitä varastaneet...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2059
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1333
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      1003
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      215
      938
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      81
      827
    6. 95
      813
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      52
      695
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 43
      571
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      459
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      454
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe