Tietääkö kukaan? Miksi Tampeereen sosiaalitoimi sijoittaa hörhöt ja päihteiden käyttäjät Teiskon Terälahteen Maisansalon Asunto-osakeyhtiö Koljonselän vuokra-asunnoihin? Täällä he aiheutavat häiriöitä ja keräävät kaikki luuserit nurkkiinsa ja jotka taas aiheuttavat pikkurikoksia ja varkauksia alueella joista kärsii myös koko lähialue.On huumeiden käyttäjää sekäkäyttäjää ja ties mitä alueella liikkuu, varoillaan saa olla.Lapset kertoivat että, heitä liikkuu myös busseissa ja he aiheuttavat sielläkin lapsille pelkoa.Eikö ole muuta sijoituspaikkaa kaupungilla? kuin Teisko ja Terälähti Maisansalo ja tuoda Koljonselän asunnoihin heidät.
Vaikka tiedän että, täältä on vaikea myydä asuntoja tälläkertaa, koska asukkaat on tuota luokkaa mutta, silti onko se viimeinen oljenkorsi sitten vuokrata asunto hörhöille? Se jos mikä laskee entisestään asuntojen arvoja täällä, kun asukkaat on mitä on?? Kaupungin elättejä. Vai onko se kaupungin tavoite ja päämäärä sijoittaa kaikki " rantojen miehet " Koljonselälle tarkoituksella asumaan? Piiloon metsään muulta maailmalta, siirtää ns.ongelmat sivuun?? - ja jos kun, jotain sattuu niin, poliisi on jossain 50.km.n päässä vähintään, jos apua tarvii. Eikö olisi helpompaa pitää hörhöt siellä siellä Sorin lähellä jo valmiina? Ajattelen tätä sillä että, tässä nykyhetkessä näitä tulee vain lisää tänne kokoajan ja kesä tuo sitten jo heidän " vieraitaan tuplamäärän " Koljonselälle, sitten taas saa mm. veneet ja moottorit kyytiä ja autoista bensat, kaikki kelpaa matkaan. Kyllä maalla on mukavaa, vai mitä?
MIKSI TRE SIJOITTANUT HÖRHÖNSÄ KOLJONSELÄNTIELLE?
5
1706
Vastaukset
- Huolestunut
Hei!
Mietin just muuttoa tälle alueelle ja haluisin kysyä,onko tilanne vielä sama? Liikkuuko siel hörhöjä yms vieläkin?- Anonyymi
Mee ihmeessä jos yllättyä ota vuoka asunto ihmeessä jos vain on jaksamista
- Anonyymi
Teiskossa ei ole yhtään huumeiden myyjää, ei pelkoa väkivallasta ja ihmiset ovat asiallisia. Tuo on perätöntä paskapuhetta että olisi tuollaista toimintaa terälahdessa.
Nimittäin on ennen tullut asuttua kyseisillä seuduilla.💪 - Anonyymi
Ennen sanottiin, että kesän tietää tulleen kun teiskolaiset lopettaa karvalakin käytön.
- Anonyymi
Varovaista väkeä. Pelkää pahaa flunssaa jolloin toukotyöt viivästyy.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582278Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1962194- 552092
- 421693
- 431672
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149