vain Niinistöä pidettiin vähän parempana. Vasemmisto oli jälleen heikoin, ei yllätä.
HUHTASAARI oli loistava eilisessä tentissä
hahahahahaaaaaaaaaaaa
1478
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ja niin paljon kun Laura Huhtasaarta on tälläkin palstalla jatkuvasti solvattu,nimitelty ja halveksittu vakaumuksen tähden. Mutta nuo ivaajat eivät tajua että juuri siksi Laura sopiikin parhaiten edustamaan tätä kansaa jota kahden vuoden ajan on kohdeltu ala-arvoisesti ja nostettu jalustalle valehtelevat turvapaikanhakijat ja luokilteltu natsismiksi kaikki kritiikki.Laura on meidän puolellamme ja suoraselkäinen ja rohkea kuin mikäkin !
Äänesti tänään nelosoluen kauppoihin saamista vastaan. Katselenpa sitten minäkin ehdokkaani muiden joukosta.
No voi hellanlettat ...mistä sinä sen nelosesi tähän asti olet saanut ? Ei kukaan ole ottamassa sinulta tuttipulloasi pois.
Kaunis ja kova hirveän huono yhdistelmä kyseessä kuitenkin on. Kyllä kansa tietää.
Kaunis ja hirveän hyvä yhdistelmä Laura vaan on, ei voi mitään.
Ääniä+2%
Saa paljon enemmän kuin teidän läski komunne.
Hiukan jo sivuttiin pahvi-saulin valtiopetosta emu kiistassa, sauli oli kuin ilmiehta norsuvittunaama.
Jos yle laittoi Lauran toiseksi ja Paten kolmoseksi taitaa todellinen luku näille kahdelle olla vieläkin suurempi.Sale puhua höpöttää asian vierestä ja yllättäen jopa anterssonni kerran nämä päättömät löpinät keskeytti.Vähän tasaisemmin saisi puheenvuoroja jakaa.
Yle ei laittanut Huhtasaarta kakkoseksi vaan kaikkia 500 Huhtasaaren kannattaja äänestivät häntä puhelinäänestyksessä Israelin tyttöä.
Vaaleissa sitten huomaat todellisuuden!
Nooh, eiköhän ylessäkin ala puhaltaa kevään 2019 vähän eri tuulet ja henkilöstö vaihdu jos eivät nyt tajua olla puolueettomia.
Paremminkin vaikutti siltä, että puolivälissä ohjelmaa SDP puoluetoimisto hälytti joka ikisen jäsenensä hereille.
Eläkeläisiähän kaikki SDP jäsenkirjalaisett ovat, heidät hälytettiin hereille, soittamaan iPhonellaan äkkiä Haataiselle kannatusta.
>> Vasemmisto oli jälleen heikoin, ei yllätä.
Vasemmiston ehdokkaat Kyllönen ja Haatainen olivat puoliunessa koko vaalikeskustelun ajan.
Noita naisia ei ihan oikeasti tällaiset presidenttikysymykset kiinnosta, ovat mukana pelkästään siksi kun puolue tarvitsi jonkun ehdokkaan.
Pekka Haavistolla on isoisän elkeet ja puuduttava puhetyyli. Jopa Nils Torvalds vaikutti kommenteissaan terävämmältä kuin Haavisto. Onneksi katsoin nauhalta, ja pikakelasin aina Haaviston ja Haataisen osuudet ohitse. Kyllöstäkin sentään jaksoi ajoittain kuitenkin kuunnella.