Ja sote vie loputkin palvelut!

Hullun touhua ja lääkäripulaan ei kukaan keksi ratkaisua.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005492335.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mä olen ihmetelly samaa. Onko sitä, että yksityinen haalii kaikki, koska vastaanotto HETI JONOTTAMATTA vaatii ÄÄRETTÖMÄT resurssit. Ja hinta tietenkin senmukainen, siksi yksityisen rooli sotessa niin korkea. Hinta pian varmaan 500€/käynti, viimeks kun kävin(ajanvarauksella viikko) 200€, ortopedi. joka toimii myös sairaalassamme julkisella.

Äänestä

Rahastusautomaatteja, ulkomainen yhtiö laskuttaa kuntaa, kaupunkia ja valtiota. Palvelut häviää ja kulut nousevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


klklkkklk kirjoitti:

Hullun touhua ja lääkäripulaan ei kukaan keksi ratkaisua.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005492335.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu