Eronnut todistaja

Danielä Sretenovic oli todistaja, josta YLE teki ja lähetti ohjelman, nyt hän jättänyt lahkon.
Kuka tietää kertoa hänen syynsä jättää lahko ? Syitähän olisi koko 18.000 jäsenen yhteisölle kullekin omansa erota, mutta oli Danielan ?
579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Daniela oli ohjelmassa kovasti lähdössä, oliko Karibian merelle vartiotornikaupusteluun.
Mutta nyt siis käynyt hyvin, ja päässyt lahkosta eroon

Äänestä
  • Kutsuiko Jeesus sillä tavalla, että täytyi tehdä aviorikos? Miksi yleensä otetaan kohteeksi joku yksityinen ihminen nimineen? Hän on toiminut moraalittomasti ja siksi poistettu, mutta se on hänen yksityisasiansa, eikä ole fiksua käsitellä yleisillä palstoilla kenenkään elämää tuntematta yksityisasioita.

    Äänestä

  • bgfdrt5 kirjoitti:

    Kutsuiko Jeesus sillä tavalla, että täytyi tehdä aviorikos? Miksi yleensä otetaan kohteeksi joku yksityinen ihminen nimineen? Hän on toiminut moraalittomasti ja siksi poistettu, mutta se on hänen yksityisasiansa, eikä ole fiksua käsitellä yleisillä palstoilla kenenkään elämää tuntematta yksityisasioita.

    Kirjoittelee hän yksityisasioista joka yrittää pimittää sitä että uudet julistajat sitoutetaan allekirjoittamaan rituaali-itsemurhakortti-ei verensiirtoa.
    Onko se fiksua? Kysyn vaan.

    Äänestä

bgfdrt5 16.12.2017 17:18

" Miksi yleensä otetaan kohteeksi joku yksityinen ihminen nimineen? Hän on toiminut moraalittomasti ja siksi poistettu, mutta se on hänen yksityisasiansa, eikä ole fiksua käsitellä yleisillä palstoilla kenenkään elämää tuntematta yksityisasioita. "

-Niin, tarkoitat että todistajana tiedät, että nyt on mökötettävä hänelle, mutta syytä siihen ei ole kerrottu kuten ei koskaan kerrotakaan, kuin samanlaisella fraasilla kuten aina mökötystuomiot.

Mutta kun Daniela on itse YLE:n ohjelmassa käsitellyt suurin piirtein että mikä on oikeaoppisin aluspöksyväri todistajatterelle, niin tuosta Danielasta itsestäänkin saattaisi olla omaa kertomaansa tietoa liikkeellä.

Ilman muuta on kaikkien vaadittava että ei keksitä mitään, vaan pysytään tiedoissa.
Mutta on pääteltävä että Daniela on ymmärtänyt jättää lahkon lopullisesti, onhan tapauksesta jo kauan.
Onneksi olkoon Danielalle.
Ottakaa opiksi muutkin todistajat.
Pois vaan lahkosta ja eroon pääsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyväratkaisukuitenkin kirjoitti:

Danielä Sretenovic oli todistaja, josta YLE teki ja lähetti ohjelman, nyt hän jättänyt lahkon.
Kuka tietää kertoa hänen syynsä jättää lahko ? Syitähän olisi koko 18.000 jäsenen yhteisölle kullekin omansa erota, mutta oli Danielan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu