Malmön poliisi sanoo, että yksin ei illalla ja yöllä pitäisi mennä tietyille alueille.
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane/jag-har-inte-varit-med-om-nagot-sadant-har-tidigare
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane/jag-har-inte-varit-med-om-nagot-sadant-har-tidigare
Vastaukset 7
Vanhimmat
On se esimerkillinen tuo arabimaa Ruotsi. Kaikkien palvoma ja ihailema, jolle kuulemma meidän kuuluu olla kateellisia ja ajatella kuinka Ruotsi on kaikessa meitä edellä. Toisin kuin itänaapurimme, jossa naiset saavat kävellä missä vaan ja islaminuskoisille käpälöitsijöille annetaan suvaitsemattomasti turpiin.
On ne venäläiset kamalia :D
Niin ja seuraavassa vaihessa sanotaan että jos naiset haluavat olla päiväsaikaan liikkuessaan turvassa kourimiselta niin on pukeuduttava peittävään burkhaan ja kappas ,Ruotsihan onkin jo ihan islamilainen maa !
Kantaväestö pysyköön sisällä. Ulos meno voi loukata monikulttuurin edustajia ja siksipä ei sinne pidä myöskään mennä. Se on rasismia.
Eikö riitä että päivisin käy töissä, pitääkö vielä illallakin lähteä ulos?
Huomatkaa tässä videossa, se on vielä naisen ääni joka kuuluu taustalta.
Hän sanoo soittavansa poliisit iranilaiselle naiselle joka uhmaa huivikieltoa.
http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/iranian-women-hijabs-refuse-wear-stand-up-men-video-film-muslim-burqa-veils-headscarves-a8045741.html
Ja leffapätkä jossa aseistautuneet naiset partioivat 80-luvun Iranissa
Violating Sharia Dress Code (Not Without My Daughter)
https://www.youtube.com/watch?v=dm3xv5sosng
Poliisi suosittelee: "Älä mene yksin mustavalkoisilla alueilla"
Malmön poliisit vaativat nyt Malmön asukkaita hyökkäysrikkomuksen jälkeen olemaan erityisen varovainen eikä mennä yksin pimeillä alueilla yöllä ja yöllä.
Kuolemantapausten jälkeen Sofielundissa lauantaina - kolmanneksi kuukauden aikana - poliiseja Malmössä kehotetaan ryhtymään ylimääräisiin varotoimiin.
"Keskity yksittäisiin naisiin"
"Haluan sanoa, että sinun pitäisi olla erityisen varovainen ja ehkä mennä yksin, mutta ajattele ennen kuin ymmärsimme, mitä on tapahtunut", sanoo Malmön läheisiin suhteisiin liittyvien rikosten tutkintaryhmän ryhmäjohtaja Anders Nilsson SVT Nyheter Skåneen.
"Nämä petoeläimet keskittyvät yksittäisiin naisiin, jotka liikkuvat ulkona. Et voi mennä yksin pyökin alueilla, mutta jos haluat olla pois, voit mennä kaksi tai kaksi tai ryhmässä.
"Kauhistuttava rikos"
Hän ei myöskään sulje pois yhteyttä Segevångin ja Södervärnin raiskausten välillä marraskuussa. Kaikki ovat olleet ulkona vihreillä alueilla ja leikkikentillä yöllä.
"Näyttää siltä, että on useita tekijöitä, joten yritämme tehdä palapelin nyt ja sitten odotamme myös, mitä saamme DNA: lle.
Poliisi toivoo saada vastauksia kaikkien kolmen raiskauksen aikana joululomakkeista, DNA-analyysistä Anders Nilssonin mukaan.
"Olemme saaneet kansalaisilta tietoja, jotka ovat erittäin mielenkiintoisia. Tämä on järkyttävää rikollisuutta, sanoo Anders Nilsson.
17-vuotiaille altistuvat erityisen vakavalle väkivallalle
Sunnuntaina poliisi jatkoi tutkintatoimintaa ja oli sunnuntaina paikallaan kerätä lisää tietoa alueelta. Jopa 17-vuotias henkilö on kuulusteltu edelleen.
Nyt majatalo Mats Attin kertoo, että 17-vuotiaan väkivalta altistuu "erityisestä häikäilemättömyydestä".
Sunnuntaina poliisi on edelleen paikallaan kerätä todisteita yleisöltä Sofielundissa. Matsen poliisin sisäinen komentaja Mats Attin ei halua mennä siihen, mitä 17-vuotias on ollut alttiina, mutta väittää, että väkivalta osoittaa erityisen häikäilemättömyyttä ja julmuutta.
"Oikeasti läpäissyt rajan"
"Olemme olleet pitkään poliiseja, useat meistä, olen työskennellyt 35 vuotta, ja meillä ei ole ollut sellaista aiemmin. Olet todella ylittänyt rajan, se on hyvin epätavallinen kohtelu, kertoo sisäinen komentaja Mats Attin SVT News Skåne.
Poliisi on saanut paljon vinkkejä ja valittaa enemmän. Mats Attinin mukaan alueella on valvontakameroita, mutta poliisi oli toivonut, että siellä oli enemmän.
"Unelma on tietenkin, että löydämme jonkun, joka on nähnyt rikokset tai nähnyt rikoksentekijät ennen tai jälkeen rikoksen", sanoo Mats Attin.
LIITTYVÄ
Malmön poliisi: "Naiset eivät saisi pelätä"
Kolme hyökkäysrikkomusta kaupungissa lyhyessä ajassa
Polisens kriminaltekniker undersöker den misstänkta brottsplatsen vid en lekplats i Sofielund.
17-vuotiaita raiskasi useat miehet leikkikentällä
Estetty ulkona - nainen lähetetään sairaalaan
Ruotsi on tunnustanut Palestiinan, Suomi ei ole.