Naisten sukupolvi mennyt pilalle!

Duunarimies86

Naisista tullut todella pinnallisia ja hypergamisia, ei kelpaa kohta ku miljonääri miehet. :( Siihen suuntaan ollaan menossa kovaa vauhtia, jollei tätä saada loppumaan.

17

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No on nyt kyl vallankumouksen tarvetta. Mut... teidän on tuvallista asua matriarkaatissa, mitä nyt jupisette anonyymipalstoilla silloin tällöin . Ootte kuitenkin nähtävästi onnelisia näin. Ainakin palstan miehet. Ku vuodesta toiseen, kuukaudesta toiseen ja päivästä toiseen jaksatte näitä samoja juttuja jauhaa täällä xD

      • Veit sukat suustani... Tarkoitus oli kans mainita, että tätä samansisältöistä aloitusta tulee varmaan 20-50 kertaa viikossa. Kyllä tuosta jankkaamisesta kirjoittaja jotain mielihyvää saa, tai ehkä se helpottaa ahdistusta, vähän kuin heijausliike... ;)

        Kumma juttu silti, että kaikenlaiset ihmiset ympärillä pariutuvat, vain uikuttavat ätmit jäävät ilman ;)


    • tavissukua

      Suvussani ei ole yhtään miljonääri aviomiestä. Ei myöskään jännämiestä. Tavallisia ovat.

      • Ätminki

        Elä kuseta, jännämiehiä ollut joka tapauksessa.


      • tavissukua
        Ätminki kirjoitti:

        Elä kuseta, jännämiehiä ollut joka tapauksessa.

        Ei ole jännämiehiä. Vai onko niin että kaikki miehet on jännämiehiä?


      • Ätminki
        tavissukua kirjoitti:

        Ei ole jännämiehiä. Vai onko niin että kaikki miehet on jännämiehiä?

        Ei ole kaikki, mutta et taida tietää mikä on jännämies.


      • tavissukua
        Ätminki kirjoitti:

        Ei ole kaikki, mutta et taida tietää mikä on jännämies.

        Palstalla kaikki on jännämiehiä.


      • toinennäkökulma

        Kaikki tietämäni patologiset pettäjät ja väkivaltaiset pahoinpitelijät ovat parisuhteissa, ja saavat niinpaljon naisia kuin kerkiävät nussimaan.


      • mieskinviallinen

        Jos nainen valitsee tietoisesti pahoinpitelijän niin hän haluaa tehdä niin. Mitäpä siinä toisilla on sanomista.


    • Tottaturiset

      Nämä aloitukset ovat niitä provokatiivisia joita irjoittelevat maksetut tahot. Ne saavat siitä palkkaa.

    • lkgslfgkL

      Naurettavaa miten miehet yrittää aivan vääränlaisia naisia, eikä edes yritä tutustua niihin ketkä ovat vähäkin esim rumia, mutta eivät ollenkaan pinnallisia. Sitten itketään kun naiset ovat pinnalllisia... mites ois että lakkaisitte olemasta noin saatanan nirsoja itse.

      • Buhahaha

        Rumat naiset ovat ihan yhtä pinnallisia kuin kauniitkin naiset. Jotkut ovat sitä vaan avoimesti, ja loput peitellysti.


      • lkjhgf
        Buhahaha kirjoitti:

        Rumat naiset ovat ihan yhtä pinnallisia kuin kauniitkin naiset. Jotkut ovat sitä vaan avoimesti, ja loput peitellysti.

        Väität siis että jokaikinen nainen, oli sitten ruma tai kaunis, on pinnallinen? Olet siis kokeillut kaikkia naisia ja oot päättänyt ettei ole enää yhtäkään hyvää naista tuolla?


      • Buhahaha
        lkjhgf kirjoitti:

        Väität siis että jokaikinen nainen, oli sitten ruma tai kaunis, on pinnallinen? Olet siis kokeillut kaikkia naisia ja oot päättänyt ettei ole enää yhtäkään hyvää naista tuolla?

        Onko "hyvä" ja "pinnallinen" sitten jotenkin toistensa vastakohtia?

        Ja en minä sanonut etteikö kaikki miehetkin olisi pinnallisia. Se nyt vaan on tosiasia, että ihmiset ovat ulkonäköön ja sukupuoleen katsomatta pinnallisia. Moni vaan kiistää sen, tai ei tunnusta (tai tunnista) asiaa itse. Nekin, jotka väittävät, ettei ulkonäöllä ole heille mitään merkitystä.


      • Buhahaha

        Ja jatkoksi vielä, että jos jokunen nainen sitten onkin sekä pariutumishaluinen että vähemmän pinnallinen, on hän todennäköisesti hyvin pienen osan elämästään sinkku eikä oikein laskettavissa siihen naisjoukkoon josta seurustelukumppanit on valittava.


    • No nyt oli raikas ja uusi näkökulma tällä palstalla.

      • mansikkakakkua

        Sanos muuta, meniköhän jo miljoonas kerta puhki tämän asian tiimoilta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7505
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5424
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      261
      4669
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4555
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      64
      3302
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2728
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2378
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      51
      2362
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2352
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2214
    Aihe