Soinin Horinat ovat merkki

Kyvyttömäksi tehdystä narsistista, joka luulee itsestää enemmän kuin päähän sopii.
.
Timo Soini alkaa näyttäytyä jo mielisaraana kansalaisten silmissä.
.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201712182200611587_pi.shtml
1453
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Soini ei vain muista tukkoisella aivollaan sitä, että PS on saanut ja pitänyt kannatuksensa niillä poliittisilla aiheilla, jotka PS:ssä ovat edelleen puolustettavien asioiden listalla Halla-ahon johtamana.
.
Soinin pitäisi vaan tajuta, että hän itse lähti pois ajamasta niitä asioita, joilla jytkyjä saatiin aikaiseksi jäsenistön tuella.
Timo Soini ei ole saanut PS:n aikan mitään aikaiseksi, sen on tehnyt jäsenistö. Tämä asia ei Soinille aukene narsistina.
.
SOINI PETTI ÄÄNESTÄJÄNSÄ, siinä on keskeisin syy murjaaniTimon lopulle.

2Äänestä

Täysin asiattomaksi mennyt tuolla eduskunnassa nämä keskustelut ja siitä saamme kiittää Soinia, kun viljelee jatkuvasti tuota asiaankuulumaton retoriikkaansa, niin muutkin ruvenneet sitä käyttämään! Todellisuudessa se on jopa pahimmillaan kiusaamista tuollainen asiattomuuksien laukominen ja haittaa kyllä varinaisen asian tuomista esille

1Äänestä

timon mukaan..kuulema koko eurooppa haluaisi että jatkaisi sutkauksiaan eu parlamentissa.

1Äänestä
  • Pas'a ja k*si on mennyt timolla päähän yhtäaikaa.

    1Äänestä

Timon ns. "sutkaukset" ovat loukkauksia, niissä ei ole mitään huumoria mukana.
.
Soini ei tule pärjäämään tuolla asenteella.

1Äänestä

Soini juuri tv uutisissa talutti piskiään, totesi demokratian toteutuneen Kataloniassa vaalien myötä, hyvä niin. Mutta Suomessa voidaan istua hallituksessa ilman kansalaisten äänestystä, jossa katsotaan sinisten kannatus oikeesti.

1Äänestä

Timo tv:ssä katalonian tilanteesta......"pitää laittaa kahvia kuppiin ja alkaa neuvotella, muuta vaihtoehtoa ei ole."
.
Mutta kun on kysymyksessä kotimaan asioista, esim. PerusSuomalaisten asioista, ei Timo ole valmis muuta kuin VITT*UILEMAAN.

1Äänestä

Tuota paskiaispetturia ei äänestä enää yksikään tolkullinen. Köyhien asialla oleva Perussuomalaiset olisi lähtenyt hallituksesta viimeistään viime kesöänä, jos olisi ylipäänsä nykyiseen hallitusohjelmaan ikinä alistunut. Köyhiltä huijattiin äänet.
Hallintarekisteriä vastustettiin, mutta siihenkin alennuttiin. Kaiken huippu oli säätää työttömille yksi karenssipäivä kuukaudessa sen jälkeen, kun Soini oli luvannut, että perusturvaa ei leikata. Joutaisi ukko halkeamaan joulupöytäänsä.

1Äänestä

No asiaan liittyen tuo Soini oli itse hyväksymässä kaikki Suomen hörhöt Perus Suomalaisiin, kun piti saada aikaan se jytkyjen jytky ja Soinille ministeripaikka. Että silleen.

Äänestä
  • Juuri näin, nyt ne arvot ei enää kohtaa Soinin arvoja, kun äänestivät väärin kesän puolue kokouksessa, monet vuodet herra katsoi esim. Hakkaraisen irtiottoja sormien läpi.

    Äänestä

Aika vaisuhan tuo talipallo on nykyisin. Kävi vitsit vähiin, kun kannattajia ei enää ole.

Äänestä

Aika asiaton persoona ja huono häviäjä se on. Ihmettelen, että mitä se tekee vielä politiikassa? Joku standupministerin virka ja Audin takapenkki mielessä?

Äänestä

Todella säälittävä turhake nykyään. Eipä tunnu ottavan kantaa oikein mihinkään asiaan. Olla vaan möllöttää hillotolpalla ja puhuu pyöreitä mitäänsanomattomuuksia.

Äänestä
  • Jos sillä on hilloa luiskahtanut housuun. Istuu lämpimän päällä.
    Nestettä päässä ja rusinasoppaa housussa. Siinä on hyvä eduskunnan kyselytunnilla istuskella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pehmo-Pää-Soini kirjoitti:

Kyvyttömäksi tehdystä narsistista, joka luulee itsestää enemmän kuin päähän sopii.
.
Timo Soini alkaa näyttäytyä jo mielisaraana kansalaisten silmissä.
.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201712182200611587_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu